Наверх
Меню
Меню
Событие
22/04
Діалог на тему «Якої презентації потребує українське мистецтво за кордоном?» від видавництва РОДОВІД
in art.jpg
in art.jpg

Діалог на тему «Якої презентації потребує українське мистецтво за кордоном?» від видавництва РОДОВІД

Книжковий Арсенал: 24 квітня о 16. 00, кінозал

Діалоги на тлі презентації книги ANATOLIY KRYVOLAP AND THE UKRAINIAN SUBLIME (2015) із англомовної серії  видавництва РОДОВІД Ukrainian Art in Transition.

Спікери: Анатолій Криволап, художник; Лідія Лихач, директор видавництва «Родовід»; Олександр Гриценко, заступник директора Українського центру культурних досліджень; Роджер Сорп, видавничий директор британського видавництва Thames & Hudson; Іван Козленко,  директор Національного центру імені Довженка.

Модератор: Валентина Клименко 

 

Вихід у світ англомовної книги про творчість Анатолія Криволапа і перша її презентація (Нью-Йорк, щорічна міжнародна конференція викладачів арту/лютий 2015) співпали у часі із актуальними розмовами про створення Українського Інституту для представлення української культурної політики за кордоном. Офіційна презентація Інституту готується, хоча вона вже  сколихнули український соціум, і те, про що так довго говорили культурні менеджери всіх напрямків, нарешті починає оформлюватися в державний проект.  Будемо вважати, що ми долучаємося до обговорення присутності української культури в світі, її структури, якості, ієрархії, розмаїття у перших рядах.

Статус і імідж України в геополітичному контексті змінила російсько-українська війна – вона змусила світ сприймати нашу країну як окрему, самостійну державу, цілком природно виник інтерес до незнаної  української культури. Окремі, точкові представлення українських мистців в Америці, Європі, Азії не дають можливості ні політичним елітам країн, ні звичайним громадянам скласти цілісне уявлення про українське мистецтво, ми для них – terra incognita. Позиціонування української культури в глобалізованому світі – великий багатоступінчастий проект, але експорт українського мистецтва – посильна справа для вітчизняних культуртрегерів і інституцій.

Видавництво РОДОВІД – одне  з небагатьох, хто популяризує українське мистецтво за кодоном, видаючи книги англійською та французькою мовами. Книги Родоводу присутні в найбільших американських та європейських університетських бібліотеках, продаються в музеях та великих міжнародних інтернет-мережах на зразок amazon.com. Англомовна серія  Ukrainian Art in Transition задумана як наступний крок з інтеграції українського мистецтва у світовий контекст:  Лідія Лихач запросила до співпраці американських мистецтвознавців, які приїжджають в Україну, занурюються в наш мистецький  контекст, знайомляться з художниками і пишуть свої розвідки про українське мистецтво на основі  свого досвіду, освіти і академічних стандартів. Анатолій Криволап очима автора  книги Anatoliy Kryvolap and the Ukrainian Sublime Дженіфер Канн це інший, незвичний для нас Криволап. Надалі Родовід планує випустити в цій серії книги про інших художників.

Глобальна присутність українського мистецтва в світі потребує чіткої скоординованої концепції, синергії зусиль різних інституцій, фондів, державних програм. Що знає світ про українську культуру, що він хоче дізнатися і що отримує натомість?  І як ми мусимо діяти в умовах, коли перенасичений знаннями та візуальною інформацією світ нічого не хоче дізнаватися? Чи готові українські мистці вписуватися в глобальний контекст? Який шлях коротший і ефективніший: культурна спадщина чи сучасне мистецтво, контекст високої культури чи популярні формати, високі бюджети чи високі технології? Пошук відповідей на ці та інші запитання допоможе вибудовувати стратегії експорту українського мистецтва.

 

Валентина Клименко

 

рs або інформаційна довідка

ВИДАВНИЦТВО РОДОВІД (Київ), засноване в 1992 році, спеціалізується на виданнях художніх альбомів, каталогів, досліджень історії українського мистецтва. За два десятиліття РОДОВІД презентував чимало видавничих серій і міжнародних виставкових проектів, які показали багату й цікаву культурну спадщину та сучасний культурний контекст України.  У 2000 році альбом «Ікона Шевченкового краю» вийшов українською та англійською мовами, вперше. Потім були Інсценізація українського авангарду 1910-1920 років (Український Музей в НЙ, 2015), Тарас Шевченко: поет, художник, ікона, 1814-1861 (Український Музей в НЙ, 2014), Квіти та птахи в дизайні українських килимів (2014), Українські мистці Парижа. 1900-1939 (2012), BORYS KOSAREV: Modernist Kharkiv, 1915-1931 (2011), КАТЕРИНА БІЛОКУР: мистецтво народне, наївне високе? (2011), Запрошення на весілля (Український Музей в НЙ, 2010), КАТЕРИНА БІЛОКУР: мистецька заповідь (2010),  ГУЦУЛЬСЬКА ВИШИВКА з колекції Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття (2010), Сорочинський іконостас (2010), Козак Мамай (2008), Українські ікони ХІІІ-ХVIII століття (2008), МАРІЯ ПРИМАЧЕНКО. Дарую вам сонце (2008), Вишивка східного Поділля (2007), УКРАЇНСЬКА ІКОНА ТА АРТЕФАКТИ ХІІ–ХVІІІ століть  із приватної збірки Ігоря та Оксани Гринівих (2007), Українська скульптура й ікони (2006), Збірка  Галини Горюн-Левицької (2006), Срібний посуд XVII – початку XX ст. (2006), Кольори і мелодії українського свята (2006), Українська старовина із приватних збірок (2005), Ганна Шабатура (2004), МАЛЬОВАНЕ ДЕРЕВО. Наївний живопис українського села (2003), Народне мистецтво Гуцульщини і Покуття (2002), Вишивка козацької старшини ХVІІ - ХVІІІ століть (2001).

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **