Наверх
Меню
Меню
Новость
28/04
Вперше в Україні ціле село стане арт-об’єктом
in art 1.jpg
in art 1.jpg

Вперше в Україні ціле село стане арт-об’єктом

Кожен українець може стати творцем музею соціального мистецтва під відкритим небом

 

1 - 7 травня 2015

 

   Провести травневі свята киян запрошують до себе жителі незвичного села Бобриця, яке впевнено перетворюється в українську Швейцарію. Населений пункт за 16 км від столиці, де проживає три тисячі людей, є яскравим прикладом того, як жителі можуть розвивати свою територію  у напрямку “sustainability”, тобто самостійно забезпечувати сталість розвитку свого місця проживання.

  

   01 травня 2015 року у селі Бобриця стартуватиме 7-денний Міжнародний арт-фестиваль вуличного соціального мистецтва. Протягом тижня усі бажаючі зможуть приєднатись до створення арт-музею під відкритим небом, перетворивши нудні бетонні паркани у полотна. Під час фестивалю буде створено 4 полотна на парканах: «Мона Ліза» (автор: Dima FATUM), «Гребля Бобра» (автор: Anozerstudio), «Щось традицiйно незвичне та глибоке вiд Гамлета» (автор: Гамлет Зiньковський), та «Забористый Кандинский» (автор: F3CETC). Імена учасників будуть закарбовані у одній із секцій об’єктів. Чудовий сімейний відпочинок, який увійде в історію.  

 

   Так, наприклад, велика огорожа при в’їзді до села стане об’єктом для зображення легендарної «Мони Лізи» Леонардо да Вінчі. Картина буде розділена на секції вздовж паркану. При першому погляді може скластись враження, що паркан розписаний абстрактними градієнтами, і лише при більш ретельному спогляданні зчитується всесвітньовідомий образ Джоконди.   

   Мешканці, які є активною рушійною силою розвитку свого села, ставлять головну ціль перед собою: виробити стійкий механізм самовідтворення паблік-арту, естетичну складову економічної стратегії Бобриці, прийняту місцевим співтовариством.  

 

  «ТомСоєрФест» - це лише частина загальної програми розвитку. На проведенні фестивалю жителі не зупиняються, адже вже найближчим часом у Бобриці відбудуться кінні змагання (10 травня), міжнародні змагання з триатлону (23 травня), а на серпень 2015 вже заплановано міжнародний скульптурний пленер.

   У селі самоорганізація та взаємодопомога працює на найвищому рівні – техніка збору коштів працює результативно. Адже на сьогодні для створення чотирьох стріт-арт об'єктів у селі вдалось зібрати близько 40 000 гривень завдяки кільком жителям села Бобриця. Необхідну решту (15 000 грн) організатори планують покрити за допомогою краудфайндингу - кожен бажаючий підтримати ініціативу громади може стати акціонером фестивалю, придбавши «акції Тома Соєра». Також для дорослих передбачений реєстраційний внесок, який частково компенсує витрати на матеріали. «Взяти участь можуть дорослі разом зі своїми дітьми, придбавши так званий «комплект Тома Сойєра» *(реєстраційний внесок) вартістю 150 грн. У звязку з тим, що фестиваль організовуємо своїми силами, потрібні кошти для покриття витрат на фарбу та інші матеріали. У планах створити населений пункт, де на кожному кроці, навіть у найзвичніших елементах благоустрою, зустрічатиметься щось сказане мовою мистецтва», – розповіла Марія Уварова, одна із організаторів фестивалю.  

 

   Художні роботи проходитимуть під керівництвом культових стріт-арт художників. Від учасників непотрібно ніякої спеціальної підготовки та вмінь, лише бажання. Всьому, обіцяють організатори, можна буде навчитись у процесі.

  

    Деталі реєстрації до участі у розписі стін:

https://www.facebook.com/events/434242266741831/   

   

    Місце проведення:

с. Бобриця, Києво-Святошинський р-н, 16 км від Києва по Житомирській трасі.

 

* Ідеологів Міжнародного арт-фестивалю вуличного соціального мистецтва назвати захід «ТомСойєрФест» надихнув головний персонаж відомого роману Марка Твена – заповзятливий та непосидючий Том Сойєр. Том Сойєр не відмовився би від допомоги у фарбуванні паркану і цього разу.

 

 

Контактна особа для ЗМІ:

Марія Уварова, тел.: +38(063) 244 96 94,  e-mail: maria.tonika@gmail.com

Детальніше про "smART village BOBRITSYA" тут:
https://medium.com/@UFormsCenter/розумне-село-бобриця-локальність-культура-розвиток-9a8a266789b1

 

Відео-сюжет ТСН:

http://tsn.ua/video/video-novini/bobricya-alpiyske-selische-po-ukrayinski.html?type=2180

 

Сайт громади:

http://www.bobrytsya.kiev.ua/

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **