Фото: Галина Браіловська, портал In-Art
На головному фото: робота Артема Волокітіна в павільйоні України в Венеції
9 травня журі 56-ої Венеціанської бієнале у особі куратора Музею сучасного мистецтва Чикаго Наомі Беквіт (США), директора зальцбургского Музею сучасного мистецтва Сабіни Бретвайзер (Австрія), головного куратора віденського "Вдома XXI століття" Маріо Кодогньято (Італія), письменника та куратора Ранджіта Хоскоте (Індія), колишнього директора фонду бієнале у Кванчжу Йонву Лі (Південна Корея), а також куратора бієнале Окві Енвезор та голови бієнале Паола Баратта оголосили лауреатів арт-форуму.
Золотий лев за кращий національний павільйон дістався Республіці Вірменія, яку представили художники вірменської діаспори, що живуть у США, Канаді, Сирії, Аргентині, Лівані, Греції, Франції, Єгипті, Туреччині, Ірані. «Можливо, частково це є політичне рішення. Адже 2015 рік – це столітній ювілей геноциду вірменського народу », – коментує рішення журі співвласник аукціонного дому « Золотое Сечение» Михайло Василенко.
Експозиція та експонати павільйона Вірменії
Куратором вірменського павільйону виступила швейцарка вірменського походження Аделіна фон Фюрстенберг-Джуберян. На її рахунку: виставки та перформанси Енді Уорхола, Джона Кейджа, Лорі Андерсон, Філіпа Гласса, Роберта Вілсона.
Кращим художником бієнале-2015 стала американська художниця Едріан Пайпер. У рамках основного проекту вона представила серію фотографій, а точніше – перформанс: на тілах його учасників хною були зроблено татуювання із фразою «У тебе все заберуть», написаною задом наперед.
Срібний лев дістався молодому художнику з Південної Кореї Їм Хун-Сун за його документальний фільм 2014 року "Фабрика комплекс" – про складне життя емігранток, що працюють на заводах та фабриках.
Спеціальні нагороди престижного арт-форуму отримали режисер та сценарист Харун Фарокі, група Abounaddara і художник з Алжиру Масинісса Сельмані.
Експозиція українського павільйону
«Рішення журі завжди достатньо несподівані. До останнього багато хто, наприклад, вважав, що Золотого лева отримає павільйон Японії, але експерти вирішили інакше. Що стосується України, то своїм павільйоном та його учасниками ми можемо пишатися. По суті, на бієнале поїхали найбільш трендові за європейськими мірками автори від України, які є частиною світового арт-контенту. Статистика наших аукціонних торгів, а також наші спостереження за тим, як цих художників сприймають в Україні та за її межами показує: деякі з них більш затребувані та зрозумілі за кордоном, аніж у рідній країні. Тому підбір авторів, вважаю, був зроблений правильно. І, наскільки мені відомо, багато світових критиків вкрай схвально відгукувалися про українську експозицію. Варто додати, що перформанс "відпускники" вніс великий вклад у ідентифікацію українського павільйону та зробив йому непоганий піар на місці», – резюмує Михайло Василенко.
Підготовка до виступу гурту "Океан Ельзи" в Венеції