Наверх
Меню
Меню
Событие
27/05
АРТ-ПРОЕКТ «LETTERS», ФОТОГРАФ – ІРМА ШАРІКАДЗЕ (ТБІЛІСІ, ГРУЗІЯ)
unnamed.jpg
unnamed.jpg

АРТ-ПРОЕКТ «LETTERS», ФОТОГРАФ – ІРМА ШАРІКАДЗЕ (ТБІЛІСІ, ГРУЗІЯ)

Час проведення: 27.05.15-09.06.15

Урочисте відкриття: 27 травня о 19-00

Центр сучасного мистецтва «М17» спільно з Міністерством культури Грузії та при підтримці Посольства Грузії в Україні представляють фотопроект грузинського фотографа Ірми Шарікадзе «Letters».  Виставка присвячується  Дню Незалежності Грузії.

Проект складається з кількох частин: дев’ятнадцять фоторобіт різного формату, тексти листування відомої мексиканської художниці Фріди Кало з сестрою-близнюком  Маріцею, відео «Сон Фріди», а також інсталяція «Фріда і Маріца».

Публікація листування Фріди Кало (Frida Khalo, 1907-1954) і її сестри-близнюка Маріци (Maritsa) вперше буде представлена в Києві. Текст листування Фріди з її alter ego був ексклюзивно створений грузинською письменницею Макой Гогуадзе для проекту і представлений в рукописному вигляді під фотороботами.

Ірма Шарікадзе про свій фотопроект: «У спробі підвести підсумки останніх десяти років свого творчого шляху (це роки мого становлення як художника) мені сподобався образ Фріди Кало в якості теми для майбутнього проекту.

Але я побачила її НЕ пронизану струмовідводом трамваю (доленосний факт її біографії), не сколоту цвяхами або понівечену множинними ножовими пораненнями (як вона описувала себе), а в світлій печалі своєї самотності, по-дитячому передчуваючи свято, свято свого Вознесіння! Ні, біль ще не забутий. Він все ще з жаром вивчає себе, веде дивний щоденник, містифікуючи листування зі своїм ангельським alter ego – вигаданим близнюком-слов’янкою, довіривши їй свій біль і страхи.

В рамках проекту представлено відео «Сон Фріди». За моїм задумом, це – керований сон обдарованної натури, творчий імпульс якої спить і уві сні, нав’язуючи художні форми вільним породженням своєї психіки.

Так невидиме око Фріди художньо обробляє свій досвід боротьби з болісним дуалізмом свого світовідчуття і його ж подолання в собі, свої людські ностальгії і, нарешті, готовність піднестися в святі мучениці ».

У ролі Фріди Кало і Маріци – Крісті Кіпшидзе.

У рамках виставки пройде чаювання-бесіда «Alter Ego у творчості жінки» на яку будуть запрошені відомі українські жінки-мистикині, а також лекція від автору проекту, Ірми Шарікадзе, на тему фотографії.

Куратор проекту: Ніна Бурневіч, (050)888-89-34, (067)193-13-50, burnevich@gmail.comwww.ninaburnevich.com

графика
живопись
Искусство
скульптура
современное искусство
Рейтинг +40
Центр сучасного мистецтва «М17» був створений у 2010 році як простір для проведення виставок сучасного мистецтва та культурно-масових заходів, пов’яза
комментарии
Календарь
28/06

Персональна виставка художниці ZINAIDA "Рушникові полотна" 28 червня о 16:00 у залі "Хлібня" Національного заповідника «Софія Київська» відкриється персональна ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **