Наверх
Меню
Меню
Новость
27/08
«ЛИСТИ З ДОМУ» Українське сучасне мистецтво в Варшаві до Дня Незалежності України
in art 1.jpg
in art 1.jpg
in art 5.jpg
in art 5.jpg
in art 7.jpg
in art 7.jpg
in art 1.jpg
in art 5.jpg
in art 7.jpg

«ЛИСТИ З ДОМУ» Українське сучасне мистецтво в Варшаві до Дня Незалежності України

24 серпня за ініціативи та підтримки посольства України у Республіці Польща в Варшаві презентували проект українського сучасного мистецтва «Листи з дому».

Вперше до Дня Незалежності України посольство України у Польщі запросило митців контемпорари арту. Проект «Листи з дому» об’єднав роботи двох молодих українських митців, номінантів на премію PinchukartCentre, Романа Михайлова та Дар’ї Кольцової, які засобами інсталяції та перформансу осмислили та інтерпретували події, що відбуваються в Україні протягом останнього року.

«Подія є абсолютно безпрецедентною, оскільки посольство не тільки вперше звернулося до сучасного мистецтва для презентації України, але й реалізувало сміливу інтервенцію у суспільний простір, викликаючи значно ширший резонанс серед іноземної публіки. Ми шануємо нашу культурну спадщину, проте дивимося у майбутнє, будуємо нову країну. Тому ми вирішили показати мистецтво сучасне, концептуальне. Хочу зауважити, що цього шляху ми плануємо притримуватися й далі», -  зауважив посол Андрій Дещиця.

Перформанс Дар’ї Кольцової «Листи з дому» розпочався зранку 24 серпня та тривав до 5 години вечора. Протягом дня художниця вишивала український військовий кітель червоним та чорним кольорами - традиційними для вишивки Слобідської України – регіону, на межі з військовим конфліктом, з якого походить авторка. В якості орнаменту було використано камуфляжний малюнок кітелю. Укриваючи тканину драматичними червоними плямами, авторка привернула увагу до війни на Сході України. З іншого боку, робота є розмовою про пошук самоідентифікації на тлі трагічних подій, звернення до коріння в якості підтримки та мотивації.

Об’єкт “Крихкість» Романа Михайлова є другою версією однойменної інсталяції показаної в Парижі цього року. Розташований на фасаді будівлі посольства об’єкт уривається до простору спокійного дипломатичного кварталу, актуалізуючи проблему крихкого балансу реальності, що раніше здавався непорушним. Робота «дивиться в очі» сьогоднішній війні. Багатошаровий об‘єкт завбільшки 5-ти метрів, обпалений і обвуглений руйнується в процесі експозиції, звужуючи реальність до процесу руйнації, крізь яку стає можливим творення принципово нового.

«Сьогодні в нас є можливість зробити свій невеликий внесок у діалог України зі світом. Своїми роботами ми прагнули привернути увагу до нової України, до труднощів з якими вона стикається, до того, як вони змінюють людей, формують їхнє розуміння свого місця, ролі та ідентифікації. З одного боку, наш проект розповідає мовою мистецтва дуже трагічну історію, з іншого – дає надію на те, що в руїнах старого вже закладене нове насіння», - розповідають про свій проект митці. 

Після відкриття проекту усіх гостей було запрошено до посольства для обговорення та святкування. Інсталяція буде експонуватися на фасаді посольства за адресою Al.J.Ch. Szucha 7 до 3 вересня. 

комментарии
ТОП Новость
15/12

15 грудня в київському аукціонному домі «Золотое Сечение» відбудуться ювілейні торги колекційного класичного та сучасного мистецтва.   Передаукціонна виставка та тихий аукціон CLASSIC ...

10/12

У Києві відкриється проект Віктора Сидоренка "Всі кольори спектру – це біле світло"​. Міждисциплінарний проект із трьох виставок покажуть у різних локаціях міста. Перша частина стартує ...

Календарь
09/12

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт Сергія Петлюка під назвою «Індекс». Кураторка виставки – Оксана Карповець. Експозиція складається з тотальної мультимедійної інсталяції, ...

09/12

9 грудня 2021 року о 17. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка творів художника-емальєра Олексія Коваля «Мова емалі. Діалог з киянами».  Олексій ...

10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **