Наверх
Меню
Меню
Событие
30/09
Макс Скшечковскі «Поза часом». Індійські фотонотатки
in art.jpg
in art.jpg

Макс Скшечковскі «Поза часом». Індійські фотонотатки

 «Моя бабця каже, що я бурлака, бо постійно подорожую світом, - розповідає про себе польський фотохудожник Макс Скшечковскі (Maks Skrzeczkowski). – Був я у країнах за семи горами, за семи морями; у князівствах, королівствах, царствах; дуже екзотичних – і чарівних, і небезпечних. Але з поміж усіх є одна країна, де життя відмірює інший час – це Індія».

 

 

            Дійсно, в силу своєї історичної, культурної і соціальної специфіки ця країна привертала увагу і вражала, перш за все, творчих людей  європейської мистецької і світоглядної традиції. Не оминуло зачарування нею і Макса. Та попри це, його роботи не можна визначати тільки як екзотичні, хоча він тонко і точно передає атмосферу культових уявлень народів Індії, їх сприйняття світу і свого життя через призму міфології і релігії. Індійські традиційні філософія і мистецтво завжди звертали свої погляди на те, що було на початку буття і буде після його кінця, і на те, що стоїть вище явищ. Цей метафізичний фон робить швидкоминучі події поза звичним плином часу – феномен, який Максу у своїх роботах вдалося зафіксувати. Фото пана Скшечковського являють погляд художника, для якого внутрішнє життя, психологічні мотивації об’єкта його мистецтва – людини – є надцікавими і надважливими. Саме тому на   виставці представлені  репортажні фотопортрети і  жанрові сцени з повсякденності. Фотограф представляє нам індивідуальність в антуражі правічних (дуже колоритних для нас) костюму і побутових деталей, на яких він акцентує увагу глядача.

            Слід зазначити, що виразна багатомовність деталей є композиційною особливістю робіт Макса. Так само, як колір є одним з основних виразних засобів у розкритті сюжету світлини. Загалом, кожен його кадр довершений: з нього нічого не можна забрати і нічого не можна додати, не змінивши при цьому зміст. Це стосується  не тільки його індійських фотонотатків, а творчості в цілому.

            Інтереси і діяльність Макса Скшечковського не обмежуються лише фототворчістю. Наразі він – репортер журналу «Лайф»,  магістр мистецтв, викладач Інституту культурознавства Люблінського університету ім. Марії Склодовської-Кюрі, координатор проекту «Академія фотографічних відкриттів» при Люблінському культурному центрі, є організатором численних фотографічних імпрез та шоу. Його творчість була представлена на більш ніж сорока персональних виставках у Польщі,  Франції, Нідерландах, Греції, Індії, Україні.

             З нашою Батьківщиною митця пов’язують давні дружні стосунки: починаючи з 2004 року (він був у якості міжнародного спостерігача за другим туром президентських перегонів), Макс відвідав Україну з різними місіями понад десяток разів. Цього року він працював у зоні проведення АТО, бо вважає, що світ має знати об’єктивні реалії цієї війни. Зафіксовані ним на Сході образи і події стануть сюжетом його наступної виставки. І хочеться надіятись, що глядачі  знову зустрінуться з талановитим фотохудожником, людиною небайдужою, з активною громадянською позицією, саме в Києві, в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького.

 

            Виставка триватиме з 30 вересня по 19 жовтня 2015 р.

за адресою: вул. Саксаганського, 97  (музей Лесі Українки).

Тел.: 044 289 16 51, 044 288 06 18.

 

комментарии
Календарь
09/12

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт Сергія Петлюка під назвою «Індекс». Кураторка виставки – Оксана Карповець. Експозиція складається з тотальної мультимедійної інсталяції, ...

09/12

9 грудня 2021 року о 17. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка творів художника-емальєра Олексія Коваля «Мова емалі. Діалог з киянами».  Олексій ...

10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **