Наверх
Меню
Меню
Новость
29/09
На Х ART KYIV CONTEMPORARY 2015 галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє проект Аскольда Кучера (Львів) «Tribute to Rothko» (медіа-живопис).
in art Андрей Блудов_Колесо. Аттракцион №9,  2015,180х250_  х. м..jpg
in art Андрей Блудов_Колесо. Аттракцион №9,  2015,180х250_  х. м..jpg

На Х ART KYIV CONTEMPORARY 2015 галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє проект Аскольда Кучера (Львів) «Tribute to Rothko» (медіа-живопис).

 

Ультразвукова графіка Аскольда Кучера – це жанр медіа-мистецтва, де монохромне чи кольорове зображення, яке можна побачити через електронний інтерфейс, створюється за допомогою звукових хвиль високої частоти, що перевищують межу слухового сприйняття людини і дозволяють показати невидимі структури всередині певного фізичного тіла.

Оскільки тканини тіл відрізняються за акустичними характеристиками і по-різному відбивають ультразвукові хвилі, вони породжують відлуння різної потужності і тим самим створюють контраст у зображенні. Таким чином матеріал, органічні тканини і різні рідкі середовища, що їх художник використовує у своїх експериментах, породжують відлуння різної частоти, які алгоритм перетворення ультразвукових хвиль на образ відтворює у візуальній формі.

«Набір горизонтальних смуг (прямокутних, але не прямолінійних) випинається назовні і фліртує із краями вертикального полотна. У нижньому краї звучить тихий шепіт жовтого. Його походження нам невідоме: жовта фарба просвічується з-під оранжевої, чи, може, її накладено зверху? А може, це просто краєчок іншої, частково видимої смуги, краї якої продовжені, так би мовити, за межі полотна? Якщо ж жовтий відтінок справді передбачає щось частково приховане від нас, то це порушує відчуття замкненості й автономності горизонтальних смуг, що розташовані в межах верхньої композиції картини, праворуч і ліворуч краями», – так проаналізував одну з картин Марка Ротка куратор Музею сучасного мистецтва Прінстонського університету Келлі Баум.

 

Аскольд Кучер. Проект "Tribute to Rothko"

Цього року виповнилося 45 років із дня трагічної смерті відомого американського художника, який достойно займає чільне місце у пантеоні світової слави абстрактного живопису. Аскольд Кучер вирішив присвятити свій новий проект «Tribute to Rothko» спадщині цього надзвичайно працьовитого митця.

«Tribute to Rothko» суттєво відрізняється від попередніх експозицій Аскольда: якщо раніше художник вільно експериментував і створював своєрідну живописну «абетку» візуального коду ультразвуку, то тепер у нього бачимо чітко визначену мету і концепцію. Вивчивши властивості візуалізації ультразвукових частот, він поставив перед собою завдання досягти внутрішньої кольорової вібрації речовини, подібної до тої, що її творив Ротко.

Відома всім нам візуальна мова Ротка склалася у 1950-х роках. У цей час художник відмовляється від назв і нумерує свої картини, а також починає писати великі за розміром вертикальні полотна. З’являється також специфічне світле тло, що створює неповторне враження плинності його композицій. Таку образотворчість художник використав у всіх своїх полотнах, і це надало йому безліч ідей з точки зору поєднання кольору і пропорції. У такий спосіб він використовував прямокутники і насичені кольори, збуджуючи у глядача різні настрої та емоції.

Ротка вважають творцем теорії живопису колірного поля. Він писав портрети та міські ландшафти, працював у різних техніках, врешті прийшовши до живопису «мультиформи» - суміщення на полотнах декількох колірних площин. Ротко формулював свою творчу задачу як «просте вираження складної думки», трактуючи значення поняття «живопис» буквально - як живе полотно. Ротко писав на граничних фізичних властивостях фарби, погоджуючи свободу духу і використання кольору без тіней, спостереження за яким властиве неабстрактному мистецтву. Художник постійно використовував лесування - технічний прийом живопису олійними фарбами, який полягає у накладанні тонкого шару прозорих або напівпрозорих фарб на просохлі шари. Лесування примушувало поверхню його живописних творів немов світитися і бриніти з середини. Під час огляду його робіт з дуже близької відстані глядач міг відчувати і співпереживати емоції, викликані цими картинами.

Аскольда Кучера особливо зацікавив цей прийом. Йому вдалося досягнути подібного ефекту. А тому ультразвукові панно художника бринять внутрішньою вібрацією подібною до тої, що її випромінювали роботи відомого американського митця.

У нього ми відчуваємо унікальний стан левітації, виваженості, розчинення. Живопис колірного поля передбачає те, що глядач повинен опинитися всередині картини. У цьому сенсі медіа-живопис Кучера більш революційний і радикальний, ніж будь-яке фантастичне уявлення про так звану віртуальну реальність. Жодні тривимірні окуляри, жодні камери віртуальної реальності не дозволять відчути таке проникнення в інший світ, як картини Кучера, який переклав візуальну мову Ротка на цифровий код ультразвуку.

 

Роман Ганкевич, куратор

 

Аскольд Кучер. Проект "Tribute to Rothko"

 

АСКОЛЬД КУЧЕР

 

Народився 19 квітня 1962 року у м. Бориславі.

Закінчив Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького.
Кандидат медичних наук, доцент кафедри променевої діагностики.

Живе і працює у Львові.

 

Напрямки творчості

Ультразвукова графіка, медіа-арт, медіа-наїв (media-naїve).

 

Виставки та акції

 

2015 – Проект «Tribute to Rothko», Київ, галерея «Триптих АРТ»

2011 - Перформанс «Артефакти», Львів

2011 - «Сканування реальності» – майстер-клас з використання ультразвуку у мистецтві, Львів.

2012 – Персональний проект «Сканування реальності», Міжнародне бієнале сучасного мистецтва «ТАМ-2012», Львів.

2014 - Персональна виставка «Scientia perfecta», галерея ХудГраф, Київ.

2014 - Виставка «Дресировані глітчі», Мала галерея Мистецького Арсеналу, Київ.

2014 - Перфоманс з ультразвукової графіки, Мала галерея Мистецького Арсеналу, Київ.

 

Виставка працює 23.09–10.10 з 11.00 до 20.00 за адресою: “Мистецький Арсенал”, вул. Лаврська, 12.

 

Андрей Блудов. Колесо. Аттракцион №9,  2015,180х250.  х. м.

 

комментарии
ТОП Новость
28/11

Voloshyn Gallery бере участь у ярмарку Untitled Art Miami Beach. Untitled Art - це міжнародний ярмарок сучасного мистецтва, заснований у 2012 році, який фокусується на кураторському балансі та цілісності ...

28/11

Voloshyn Gallery представляє стенд на арт-ярмарку NADA Miami. New Art Dealers Alliance (NADA), некомерційна організація, що займається культивуванням, підтримкою та просуванням нових голосів в сучасному ...

Календарь
02/12

2 грудня 2021 року о 16. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка авторської ляльки Ярослави Рассаднікової «Невигадані історії».  Виставкова ...

03/12

З 3 по 12 грудня у найстарішій книгарні Києва "Сяйво книги" пройде персональна виставка Анни Пономаренко «Небо в хмарах». Експозиція складається з одноіменної серії робіт «Небо ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **