Наверх
Меню
Меню
Новость
20/11
New Perspectives: 8 Contemporary Artist from Ukraine
in art 1.jpg
in art 1.jpg

New Perspectives: 8 Contemporary Artist from Ukraine

Mystetska Zbirka art gallery спільно з The Ukrainian Institute of America представляють арт-проект New Perspectives: 8 Contemporary Artist from Ukraine. В рамках проекту вісім провідних українських художників покажуть нові оригінальні, сміливі грані українського мистецтва. Ініціатори та куратори проекту Максим і Юлія Волошини, а також Волтер Гойдиш мають на меті познайомити світову спільноту з самими прогресивними українськими авторами. Організатори переконані, що свіжі ідеї проекту надихнуть гостей виставки на переосмислення особистісного досвіду і дадуть поштовх для духовного пошуку. У проекті візьмуть участь Михайло Деяк, Анна Валієва, Артем Волокітін, Тетяна Маліновська, Микола Маценко, Степан Рябченко, Олег Тістол та Роман Мінін.
У проекті New Perspectives: 8 Contemporary Artist from Ukraine сучасне українське мистецтво представлене як унікальний феномен. Куратори виставки роблять акцент на нових перспективах вітчизняних митців на міжнародному ринку. Більшість учасників проекту представлені в Нью-Йорку вперше.

 

New Perspectives: 8 Contemporary Artist from Ukraine – це пошук нових сміливих можливостей розвитку українського мистецтва на основі національних цінностей. Так майстер неофольку, один з найвідоміших і самобутніх художників України Микола Маценко висловлює свої ідеї за допомогою символічних «гербів». Микола ось вже багато років займається формуванням нового національного міфу. Його роботи одночасно нагадують поп-арт і старовинний фольклорний орнамент. Серед інших творів на виставці він представить 25 колорадських жуків – символічний натяк на політичний конфлікт в Україні.

Твори Анни Валієвої дозволяють отримати новий досвід сприйняття текстур і побачити, як образи набувають нового змісту в контексті нестандартного матеріалу, наприклад, синтепону. Анна – молода і вже дуже успішна українська художниця, лауреат конкурсу «Нові імена» та переможниця виставки «Рим-Київ». Учасниця низки гучних арт-проектів, в тому числі «За версією Форбс» і арт-проекту «Батьківщина» журналу Фокус в 2014 році.

 

Нове покоління українських авторів представляє і Михайло Деяк, що працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму. У проекті Михайло представить живописні полотна із серії «Klitschko Brothers Emotions», яка була вперше виставлена в 2014 році на виставці «Art Kiev Contemporary». У цих роботах Михайло звертається до історії чемпіона, до його внутрішніх переживань, втілює енергію, яка наповнює боксера перед боєм. Фігури персонажів картин абсолютно позбавлені індивідуальних рис, адже автору важливо показати не зовнішність, а настрій, душу чемпіона. Ще один цикл, представлений Михайлом – це серія Stools. У цій серії, зображуючи стільці і їх «тихе життя», Деяк по суті персоніфікує їх. Він наділяє звичайні стільці характером, історією, яку кожен «стілець-людина» розповідає глядачеві. Свої стільці Михайло втілює як на традиційному полотні, так і в унікальній техніці на склі. Як і в серії «Klitschko Brothers Emotions», «Стільці» написані експресивно, з використанням локального кольору, що ще більше підсилює емоційне сприйняття робіт. Для творчості Михайла характерний пошук прихованих смислів, дослідження істинної сутності речей, втілення своїх відкриттів в яскравих насичених кольорах і пластичних динамічних образах.

 

Художник Степан Рябченко передає дух часу: еру інформаційних технологій, віртуальної реальності, цифрових образів. До сучасного мистецтва Степан Рябченко прийшов через архітектуру, в якій досяг значних успіхів. У своїх сміливих і яскравих проектах художник «грає» з простором, трансформує його, проектує нове абстрактне середовище. У проекті представлені серії робіт Віруси» і «Електронні зефіри», в яких художник звертається до актуальної теми нашого століття, а саме віртуальна реальність та її вплив на життя людей. Надаючи вірусу візуальну форму, Степан Рябченко перетворює його з невидимої загрози у видимий витвір мистецтва, який здатен впливати на людину. Також у серії «Електронні зефіри» художник трансформує давньогрецьку міфологію в міфологію віртуальну, створюючи портрети віртуальних вітрів.

 

Ще одним молодим художником, роботи якого будуть представлені на виставці, є Артем Волокітін, лауреат премії PinchucArtPrize. Його новий цикл «Салюти» присвячений руйнуванню і творенню. У серії «Салюти», художник за допомогою своїх картин спостерігає за руйнуванням краси та незворотності її згасання. Він створює зображення жахливих фізичних явищ, перед якими людина усвідомлює свою смертність. З одного боку, автора заворожує фізика процесу, яку він розкриває як живописець. З іншого боку, зображення вибухів – це своєрідне проживання повсякденної реальності, яку переповнює агресія. Максимально спрощений, графічний фон його робіт нагадує техніку гравюри.

 

Тетяна Маліновська, яскравий представник жіночої української арт-сцени, прагне подарувати глядачеві легкість і безтурботність життя, його красу і багатогранність. У серії робіт Easy game в образі тістечка втілена сама легкість, невагоме інфантильне бажання родом з дитинства. У той же час композицію врівноважує і дещо обтяжує «догма» у вигляді червоної різьбленої оправи. В іншій роботі з цього циклу з'являється образ Вавилонської вежі. Він символізує прагнення людей, які об'єдналися на шляху до вершини. У роботі Triumph повітря пронизує весь образ, який складається з різних змішаних субстанцій. У творах з циклу «Серцевина» втілений вир, у глибині якого з'єдналися еротика, інтрига і чарівний калейдоскоп, схожий на казковий сон. 

Олег Тістол один з найвідоміших українських художників, яскравий послідовник української нової хвилі, представить глядачеві роботи із серії «Ю. Б. К», над якою він працював більше 9 років. У цій серії він звертається до теми стереотипів і культурних символів. Так зображена ним пальма з набережної Ялти уособлює образ втраченого раю, місця відпочинку, яким для всіх українців був Крим. В той же час, пальма – це і образ рукотворності, підміни і штучності. Тістол в серії «Ю. Б. К» говорить про підміну істини стереотипними, популярними символами.

Не менш яскравим представником українського арт-простору, є Роман Мінін, який відомий, в першу чергу, як автор робіт на шахтарську тему. Художнику вдалося створити не просто надзвичайно масштабний цикл, а й своєрідну антологію шахтарського життя. Образ шахтаря є для Мініна символом, сенс якого має різний діапазон метафоричних тлумачень: від християнського подвигу смиренності до пошуку інформації в світі інформації. Також шахтар Мініна претендує на роль, як висловлюється сам автор, «антропоморфного архетипу». У той же час роботи художника носять гостросоціальний характер, будучи наочною ілюстрацією експлуатації людини в капіталістичній ринковій системі. У представленій на виставці роботі «Нагорода за мовчання» в центр поміщений образ ока як символ хибності однієї категоричної точки зору на міжнаціональні конфлікти і зіткнення.

Проект проходитиме в історичному маєтку в самому серці Нью-Йорка – на розі 5-ї авеню в будівлі The Ukrainian Institute of America. The Ukrainian Institute of America – культурна установа українців у США, заснована в 1948 українським винахідником, бізнесменом і філантропом Володимиром Джусом. З 1955 інститут знаходиться в купленому ним в Нью-Йорку палаці Августа і Анни ван Хорн Стайвезент. Особняк Флетчер-Сінклер був побудований в 1897 році знаменитим архітектором Чарльзом Генрі Гілберт Пірпонтом і належить до національних пам'ятників культури США. Інститут є центром і площадкою для представлення української культури (мистецтва, літератури, музики). Також інститут розвиває зв'язки з культурними колами американського світу, влаштовує художні виставки, наукові з'їзди, концерти, літературні вечори, доповіді, товариські зустрічі.

Mystetska Zbirka Art Gallery заснована в 2006 році подружжям Максимом та Юлією Волошиними. Галерея розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Mystetska Zbirka об'єднує класику і сучасність, експеримент і традицію, авангард і реалізм. Галерея служить майданчиком для арт-експериментів, досліджень і соціальних проектів. Місія галереї: популяризація українського мистецтва в Україні та світі. Максим і Юлія Волошини активно представляють українське мистецтво за кордоном, сприяючи його інтеграції в європейські культурні процеси. У лютому 2014 Максим і Юлія презентували проект «Україна. Архетип свободи» у Відні в культурно-виставковому центрі Novomatic Forum. У проекті були показанні роботи 15 найкращих українських художників, які втілили у своїй творчості принцип свободи. У квітні 2015 року з ініціативи галереї був організований перший український арт-тур на острів Кіпр під назвою MAKE ART NOT WAR. У проекті взяли участь сім провідних художників, які представили свій погляд на війну і мир в Україні зокрема і в історичному контексті в цілому Максим і Юлія Волошини активно підтримують сучасних молодих українських художників і колекціонують їхні твори. У 2015 році Максим і Юлія увійшли до ТОП 30 українських колекціонерів за версією Forbes, і стали наймолодшими в цьому рейтингу. У цьому ж році Максим і Юлія увійшли ще в один рейтинг українського Forbes: 30 успішних українців, яким ще не виповнилося 30.

живопись
импрессионизм
современное искусство
Рейтинг +127
комментарии
ТОП Новость
15/12

15 грудня в київському аукціонному домі «Золотое Сечение» відбудуться ювілейні торги колекційного класичного та сучасного мистецтва.   Передаукціонна виставка та тихий аукціон CLASSIC ...

10/12

У Києві відкриється проект Віктора Сидоренка "Всі кольори спектру – це біле світло"​. Міждисциплінарний проект із трьох виставок покажуть у різних локаціях міста. Перша частина стартує ...

Календарь
09/12

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт Сергія Петлюка під назвою «Індекс». Кураторка виставки – Оксана Карповець. Експозиція складається з тотальної мультимедійної інсталяції, ...

09/12

9 грудня 2021 року о 17. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка творів художника-емальєра Олексія Коваля «Мова емалі. Діалог з киянами».  Олексій ...

10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **