Наверх
Меню
Меню
Событие
30/11
Лекція Зінаїди Ліхачевої "Мистецтво перформансу та допоміжні практики художника на прикладі проекту Марини Абрамович In Residence" в НАОМА
in art 10.JPG
in art 10.JPG

Лекція Зінаїди Ліхачевої "Мистецтво перформансу та допоміжні практики художника на прикладі проекту Марини Абрамович In Residence" в НАОМА

Запрошуємо відвідати семінар-лекцію Зінаїди Лихачевої "Мистецтво перформансу та допоміжні практики художника на прикладі проекту Марини Абрамович In Residence", яка відбудеться в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

 

Загалом мистецтво перформансу включає такі основні елементи: час, місце, тіло художника, відносини художника та глядача. Художній твір у перформансі репрезентується через жест, дію та вчинок. Це мистецтво може існувати у формі публічного ритуалу в реальному часі, а може бути створене в індивідуальному просторі і репрезентоване глядачам через документування − фото, відео. У перформансі ключовим стає сам досвід художника і його переживання під час виконання. Польський митець Я. Балдиґа дає таке визначення : "Перформанс — мистецтво приватного жесту, який у публічному просторі звертається до пооблем людського самоусвідомлення та емоцій".

Різницю поміж театром та перформансом окреслила Тамара Рабан так: "У перформансі виконавець нікого не вдає, він залишається самим собою; час і простір перформансу не є умовними, це реальність тут і зараз; дія у перформансі є автентичною: автор не демонструє, як у театрі, він робить (наприклад, якщо зміст перформансу розкривається у самокаліченні, то нанесення ран, біль, страждання − справжні); речі у перформансі − не декорації, вони постають у своїй автентичній сутності зі своїми якісними характеристиками".

Я. Шумська  характеризує мистецтво перформансу як "...найбільш справжнє та щире мистецтво, тому що відбувається тут і зараз". 

Перформанс майже завжди перебуває на межі між сакральним (ритуальним) і повсякденним. 

"Якщо ви печете хліб в музейному просторі, це стає мистецтвом, але якщо ви робите це вдома — ви просто пекар", — висловилася Марина Абрамович.

Засобом і матеріалом творчості в перформансі служать тіло, зовнішній вигляд, рухи, поведінка художника. Це — події, дії, процеси, в яких художник використовує своє тіло і тіло своїх колег, костюми, речі й оточення, надаючи кожній позі, жесту, положенню в просторі, контактам з предметами та середовищем символічно-ритуального характеру.

Як справжнє мистецтво дії, перформенс дає змогу в ідеальних формах втілювати художні ідеї, не вдаючись до їх пластичної фіксації. Перформанс актуалізує і такий важливий для сучасного мистецтва момент, як самоцінність творчого процесу і процесу спілкування художника з глядачем. Художні акції знищують дистанцію між мистецтвом і глядачем, інтенсифікуючи його переживання.

 

комментарии
Календарь
28/01

ЩЕРБЕНКО АРТ ЦЕНТР ПРЕЗЕНТУЄ ВИСТАВКОВИЙ ПРОЄКТ ПЬОТРА АРМЯНОВСЬКОГО «ТОЧКА І КРАЄВИД: НАРОДНИЙ МУЗЕЙ АВДІЇВКИ» 28.01.2021 — 20.02.2021 «Точка і краєвид: Народний музей ...

29/01

Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького відкриває новий виставковий рік яскравим та довгоочікуваним проєктом «Портретація» Бориса Фірцака.   Серед низки феноменів ...

30/01

Voloshyn Gallery презентує персональну виставку Миколи Рідного під назвою «Розкопки з майбутнього».  На виставці будуть представлені як нові, так і ранні роботи художника, які не були ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **