Наверх
Меню
Меню
Новость
30/06

НОВА АРТ-РЕЗИДЕНЦІЯ УКРАЇНЦІВ В ЄВРОПІ

Арт-проект «Від спільного кореня»

м. Клементовіце, Польща

Організатори:

 

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва «БІРЮЧИЙ» – Геннадій Козуб

Фонд Спілки Поляків міста Києва – Владислав Зварич, Ольга Бочкар

Комплекс шкіл агробізнесу ім. М. Ратая – Збіґнєв Турковський

 

Під почесним патронатом Генерального Консула України в Любліні

 

Ксенія Гнилицька

 

Протягом двох тижнів з 27 червня до 10 липня понад 10 молодих та іменитих українських художників, резидентів «Бірючого», житимуть і працюватимуть на базі Комплексу шкіл агробізнесу ім. М. Ратая у містечку Клементовіце (Zespół Szkół Agrobiznesu im. Macieja Rataja w Klementowicach) Люблінського воєводства.

Концепція першого проекту «Від спільного кореня» базується на метафорі кореня як основи, початкової, базової складової будь-якої структури, як поняття, що використовується в біології, філології і математиці.

«Проект має на меті вчергове привернути увагу до питань переосмислення минулого та інтеграції в нові суспільно-економічні й культурні моделі, до теми освіти та еміграції, сприятиме формуванню нових методів вирішення цих завдань, стане вагомим внеском в культурну комунікацію між Україною і Польщею, а також між арт-спільнотою й широкою аудиторією» – говорить куратор проекту Наталія Маценко

В арт-резиденції з різними медіа – скульптурою, об'єктами, настінними розписами, живописом, графікою, фото, відео, міждисциплінарними дослідницькими проектами працюватимуть різноманітні і яскраві  автори, відомі у світовій художній спільноті – скульптор Назар Білик, автор інсталяцій, живопису і перформер Мирослав Вайда, засновник Excel-арту та автор об'єктів Олексій Сай, фотограф Анна Бекерська, живописці і графіки Нікіта Кравцов та Каміль Саньє, живописці, авторки відео та інсталяцій Ксенія Гнилицька та Аліна Якубенко, графік Стас Волязловський, режисер і відео-артист Юрій Єфанов, райтер і живописець Apl315, стріт-артист і майстер летерінгу Закентій Горобйов, дослідник і медіа-артист Антон Лапов. Всі художники – впізнавані і виразні, поліфонічні в своїй творчості, учасники відомих арт-груп, багатьох міжнародних проектів, лауреати мистецьких премій та конкурсів.

 

Митець у роздумах. Мирослав Вайда

Учасники проекту на огляді території

Екскурсія Школою Агробізнесу в Клементовіце

Перша поїздка до Польщі передбачає спостереження, збір інформації, розвідку, в процесі якої художники створюватимуть живопис, графіку, фото і відео-роботи, скульптури й об'єкти,

міждисциплінарні проекти. Також передбачаються лекції та майстер-класи, зустрічі вітчизняних художників з польськими митцями, арт-критиками і менеджерами культури. Наприкінці резиденції на території Школи відбудеться виставка створених робіт, яку згодом презентують в Києві. За результатами роботи буде видано каталог.

 

Екскурсія школою. Кабінет історії

Площа Ринок. Казімєж

 Митці на березі Вісли. Стас Волязловський, Аліна Якубенко, Ксенія і Фелікс Гнилицькі

 

Про Фонд Спілки Поляків міста Києва

Вже другий рік поспіль триває програма навчання дітей з України у польських учбових закладах, основною метою якої є забезпечення культурного обміну, зміцнення і розвиток дружніх відносин між дітьми та молоддю обох країн. Заради цього Фонд здійснює численні заходи, покликані підвищити інтерес молоді до українських та польських традицій, їх збереження та популяризації класичної і сучасної української культури в Польщі та польської культури в Україні. Цього року Фонд, спільно з Комплексом шкіл агробізнесу ім. М. Ратая, розпочинає черговий проект: створення на базі Школи в м. Клементовіце міжнаціональної діалогової платформи з метою обміну досвідом у сфері освіти (в т. ч. щодо створення умов для розвитку креативного мислення й толерантного світогляду в середній освіті).

Про Міжнародний Симпозіум сучасного мистецтва «БІРЮЧИЙ»

Наймасштабніша та одна з перших українських арт-резиденцій, яка протягом останніх кількох років активно займається децентралізацією в українському культурному просторі та налагодженням міжнародної комунікації, популяризацією українського мистецтва не лише в регіонах, але й за кордоном. За цей час у резиденції крім українських художників взяли участь автори з Італії, Росії, Нідерландів, Австрії, Чехії, Німеччини, Британії, США. Діяльність проекту нині не обмежується перебуванням і роботою художників на о. Бірючий, виставками й каталогами. За останні кілька років на рахунку «Бірючого» з'явився проект обміну резидентами з італійською програмою RESO та інтервенція до промислового містечка Іршанськ у Житомирській області.  Наступний крок буде здійснено в напрямку Польщі – близького сусіда, держави, з якою Україна має тісні зв'язки та тривалу історію комунікації у сфері культури.

 

Площа Ринок. Казімєж

Стас Волязловський, Аліна Якубенко. Казімєж

Учасники проекту:

Apl315

Анна Бекерська

Назар Білик

Мирослав Вайда

Стас Волязловський

Ксенія Гнилицька

Закентій Горобйов

Юрій Єфанов

Нікіта Кравцов

Антон Лапов

Олексій Сай

Каміль Саньє

Аліна Якубенко
 

Куратор: Наталія Маценко

 

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ І МАТЕРІАЛИ:

Олена Сперанська / 099 023 58 08

biruchiyart@gmail.com

www.biruchiyart.com.ua

комментарии
ТОП Новость
24/05

На підтримку Збройних сил України Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) запустив онлайн-виставку «Україна і українці» з фотографіями українців у традиційному вбранні минулих століть.   Виставка ...

21/05

  Український Дім у Києві презентує виставку плакатів, створених українськими митцями у дні війни   9 плакатів українських митців у форматі масштабних полотен широкоформатного друку ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **