Наверх
Меню
Меню
Новость
27/08
Ах Одеса! Або ж два дні з «Freierfest'ом»
SAM_3252.JPG
SAM_3252.JPG
SAM_3344.JPG
SAM_3344.JPG
SAM_3411.JPG
SAM_3411.JPG
SAM_3252.JPG
SAM_3344.JPG
SAM_3411.JPG

Ах Одеса! Або ж два дні з «Freierfest'ом»

Чудове українське місто Одеса, презентувало якраз в 25- річчя Дня Незалежності України мистецьку подію від незалежного мистецтва. Як і обіцяли Діма Ерліх з Ромою Громовим показати мистецтво від фраєрів одеситам та гостям міста, так вони і зробили.
Проїхавши цілу ніч, не хотілося гаяти часу. Знайомство з Одесою звичайно  розпочалося прогулянкою до моря. Тепле, лагідне і знову ж таки Чорне. Сонечко, щоправда було без настрою. Але це не збило нікого з пантелику. Заселення в номер. Трохи сна таки не завадило. Приведення себе до ладу після нічного недосипу. Отже головне відкриття  «Freierfest'у» в Музеї сучасного мистецтва Одеси. Тільки коли побувати там фізично, тоді можна в повній мірі зрозуміти Ройтбурда. Бо дійсно вмістити там навіть малу частку мистецтва одеситів просто неможливо. Справді, з такими фанатами мистецтва як Семен Кантор та Михайло Рашковецький і тепер вже з незабутнім для нас усіх Мирославом Кульчицьким, згуртовано стільки творчого доробку! Що з добрий десяток років тому вже потрібен був інший масштаб приміщення для Музею. Але, в котре "але". Кожних владоімущіх, це все не обходить зовсім. Вони тому і зараз проігнорували «Freierfest», і зрозуміло що у повному складі. Відповідно як могли організатори вмістили ретроспективу робіт Теофіла Фраєрмана, Олександра Замковського, Мирослава Ягоду, Єгорова та інших фраерів того часу.
 Olga Romantic
Артерія прийняла до себе в підвальчик художників з Кракова. Далі у окремій локації Олександр Шевчук. Гості, учасники та журналістська братія не надто мали можливість затримуватися в середині приміщень, і побільшості спілкувалися на подвір'ї.
 Uta Kittler&Taisia Galagan4- floors«Freierfest»
 Споживали напої та гарний сир. Всіх бажаючих згодом запросили на вечірнє паті до міського пляжу. Але рішення набратися сил задля другого дня перемогло.
Зовсім інший «Freierfest» нас чекав в приміщені Чаєразвісочної фабрики що на Троїцькій вулиці. Можливо хтось там і блукав шукаючи експозицію. Але Діма нас власноруч підняв екзотичним ліфтом для вантажу прямісінько на четвертий поверх.
 
 «Freierfest»

Там, на диво, зустрілося не надто багато відвідувачів. Можливо ще не всі прокинулися?  Тож ніяковіючі від прострації питання- а куди йти і на що дивится? О, ну так роботу Ройбурдта не можна проминути. Констянтин Павлишин, взяв і нагадав нам Арсена Савадова. Зовсім навпроти, через всю залу ми спостерігаємо «Жертва» від Ганкевича. Хоча жертвою там виглядав зовсім не товариш Laocoön and His Sons. Це спірне. Олекса Манн натиснув на глядача насиченими кольорово та агресивними за мотивами вісім'ю частинами пано. Далі з глибочини простору на чорному тлі (що мабуть в задумі кураторському мало об'єднатися) розташувалися Микола Лукін «Картина без смисла» та Канівець Оксана «AWAY FROM REALITY».
 Mikola Lukin&Oxana Kanivec
Непримітно розташувалася місцина, напевно щоби можна було переглянути тужливо- ностальгічну роботу Лева Райзмана  «Тролейбус который идет на Восток».
 videoart Lev Raisman
 Скромненько за розміром, але потужно в засобах виступила Олена Пронькіна  зі своїми «Красные линии».
 all «Freierfest»
Вцілому ця частина простору цікава експозиційно. Варто нагадати також про підбірку фоторобіт харків'янина Сергія Мельниченка під назвою «BEHIND THE SCENE'S». Актуальність - так, це важливий момент, але ось вам поруч історичний контекст від Андрія Ахтирського.
 Achtirskiy
 Інсталяція -«Сон Аида». Далі скрізь склоблоки виринає яскраве денне світло. Та якщо вдивитися, то вгорі виплива ціла верениця- процесія. Чи святі, а може...? Автор Олег Харченко нам все прояснив літерами. «Гуманитарные ковбои RF. Love for sale».
 Oleg Kharch
Композиційно, робота іншого московського автора, своїми керамічними горщиками, наповненими бульбашками, довершила враження.
 «Freierfest» Oleg Kharch Roman Gromov Dima Erlih Olga Romantic
Муляло питання глядача, а де ж тут фраери? І от він портрет від одесита Олександра Дрьомова.
Цей опис не про всіх учасників фестиваля, що тут є. Слід визнати, що як для старту, куратори Рома Громов і Діма Ерліх впоралися і навіть стрибнули вище голови. Семен Кантор це підкреслив, відзначивши, що не сподівався на такий результат. І ще одне спостереження. На відміну від Києва, де все розподілено і розбито на якісь окремі і не зовсім дружні угрупування. Навіть клани, свої і не дуже. Одеса дружня і привітна. Старша кураторська гвардія відгукується і приязно ставиться до своїх молодших колег. Всіляко заохочуючи і радо сприяючи їх ініціативам. Жодного чванства і натяку персональної набундюченості немає. Увечорі ще було відкриття «Double Portrait» відомої художниці Таїсії Галаган.
 відкриття «Double Portrait»
 Галерея «HUD Promo» загалом шикарна локація. Шарм від робіт художниці, разом зі спробою надати проекту власну смачну родзинку цілком вдався.
Було важко усвідомлювати, що є тільки два дні для ознайомлення з художньою Одесою. Лекції та зустрічі із Михайлом Рашковецьким, Станіславом Сілант'євим, Олександром Соловьовим, Алісою Ложкіною. Ну і якже ж, із самим Олегом Куликом. Все це оцінять інші.
 

Автор: Ольга Романтік.

графика
живопись
Искусство
музеи
современное искусство
Рейтинг +41
Сучасне мистецтво України та Світу. Непрофітний погляд та альтернативний підхід.
комментарии
ТОП Новость
24/05

На підтримку Збройних сил України Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) запустив онлайн-виставку «Україна і українці» з фотографіями українців у традиційному вбранні минулих століть.   Виставка ...

21/05

  Український Дім у Києві презентує виставку плакатів, створених українськими митцями у дні війни   9 плакатів українських митців у форматі масштабних полотен широкоформатного друку ...

Календарь
27/05

27 травня 2022 року галерея Imagine Point відкриває проект «UKRиття» Flora Gatsenko, Антон Тарасюк. До 24 лютого кожен з нас писав власну історію, після 5-ої ранку ми почали писати ...

28/05

28 травня о 14.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка «Жива скарбниця київського розпису. Сучасні тенденції», присвячена Дню Києва. Це ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **