Наверх
Меню
Меню
Событие
06/09
Галерея «Дукат» представляє виставку Вагана Ананяна «ЗУСТРІЧ»
in art 1.jpg
in art 1.jpg
in art 4.jpg
in art 4.jpg
in art 5.jpg
in art 5.jpg
in art 1.jpg
in art 4.jpg
in art 5.jpg

Галерея «Дукат» представляє виставку Вагана Ананяна «ЗУСТРІЧ»

6 вересня у галереї «Дукат» відбудеться відкриття персональної виставки Вагана Ананяна «Зустріч». Ваган Ананян — непересічна фігура не лише для свого часу, але і для українського мистецтва загалом. Вірменин, чиє життя було тісно пов’язане з Одесою, лишив у спадок численну кількість творів. Його авторству належить понад 500 робіт.

На виставці у галереї «Дукат» вперше у Києві буде представлено понад 50 живописних і графічних творів художника, чиє ім’я незаслужено забуте історією українського мистецтва. Виставка «Зустріч» — рішуча спроба заповнити білі плями, перевідкрити недооціненого майстра, талант і наснага якого так вирізняли Ананяна за життя. У своїй творчості митцю вдалося не загубитися у розмаїтті стилів і течій свого часу, зайняти окрему, ні на що не подібну? нішу.

Творча доля митця тісно сплетена зі складними життєвими обставинами. Творчість Ананяна умовно поділяють на два періоди – до і після 1995 року, коли Ваган раптово опинився на межі життя і смерті. Ранні твори позначені графічною манерою виконання, суворістю форм та різкістю ліній. Пізній період відрізняється теплими насиченими барвами, пастозними мазками і рельєфними фігурами.

Творчість Вагана Ананяна — яскраве переживання зовнішнього світу через внутрішнє розуміння духовного і вічного. Це символізм образу і власна манера вияву найтонших граней у ньому. Одна з ключових у творчості — біблійна тема. Глибинні пошуки зв’язків з містичним, надреальним проявляються у релігійних сюжетах, символічних образах християнської іконографії, самобутньо і сміливо трактованих.

Для когось «Зустріч» стане першим знайомством із творами Вагана Ананяна, для інших – довгоочікуваною подією. Так чи інакше, його мистецтво — це не лише справа життя, це особисте повідомлення художника до кожного з нас. 

Виставка триватиме з 6 до 25 вересня 2016 року.

Відкриття виставки: 6 вересня 2016 р. о 19:00 за адресою: вул. Рейтарська, 8Б, галерея «ДУКАТ».

E-mail: gallerydykat@gmail.com

Тел.: +38 (044) 279 57 88

 

Ваган Ананян (1959–2006)

Народився у Єревані, Вірменія. Навчався у майстерні відомого вірменського скульптора Сергія Степаняна (1972–1976). З 1980 по 1987 р. брав участь у багатьох групових виставках у Москві, Санкт-Петербурзі, Одесі. Персональні виставки проходили у Таллінні та Одесі. У 1990 році брав участь у зйомках фільму «Вітер забуття» Арутюна Хачатряна. Наприкінці 1990-х переїхав до Одеси. Його персональну виставку 2002 р. включено до «Золотого альманаху Одеси». Брав участь у V Міжнародній бієнале сучасного мистецтва у Флоренції (2005). Помер у 2006 році в Одесі. Роботи зберігаються у приватних колекціях Швеції, Німеччини, Франції, Італії, Фінляндії, Норвегії, Данії, Нідерландів, Канади, США, Австралії, Японії, Росії та України.

Вагану Ананяну присвячені фільм «Два дні з життя художника» режисера Ігора Глазістова, симфонія «Художник Ваган» композитора Олександра Родіна, поетична збірка Андрія Танцирєва «Після Парижу життя».

Вибрані виставки:

1977, 1978, 1979 персональні виставки у Єревані

1987 персональна виставка в Таллінні

1991 виставка в Будинку письменників, Таллінн

1993 виставка в Будинку вчених, Таллінн

1995 виставка у «Всесвітньому клубі одеситів», Одеса

1998 виставка на кораблі «Тарас Шевченко»

1999 виставка в Будинку вчених, Одеса

2002 виставка в «Українській скарбниці», Одеса

2004 виставка на Єкатерининській, 11, Одеса

2005 участь у V Міжнародній бієнале сучасного мистецтва у Флоренції, Італія

2006 виставка в «Клара-Бара», Одеса

2007 виставка «ПРО-СВІТ» у Музеї західного та східного мистецтва, Одеса

2009 виставка «Твоя картина — это пир» у Одеському муніципальному музеї приватних колекцій ім. О.В. Блещунова, Одеса

2012 виставка в галереї «Вернатун», Одеса

2016 виставка «Зустріч» у галереї «Дукат», Київ

живопись
импрессионизм
современное искусство
Рейтинг +127
комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **