Наверх
Меню
Меню
Событие
06/10
Voloshyn gallery представляє персональну виставку живопису одного із провідних художників сучасного українського мистецтва Олександра Бабака
in art 1.jpg
in art 1.jpg

Voloshyn gallery представляє персональну виставку живопису одного із провідних художників сучасного українського мистецтва Олександра Бабака

Представлена на виставці серія пейзажних, написаних у експресивній манері картин – доробок художника за 2016 рік. Частина робіт була написана на Закарпатті, цієї зими, а основний масив робіт створений у Великому Перевозі де наприкінці 80-х оселився художник Олександр Бабак. Місцевість де розташоване село вже друге століття чарує багатьох відомих митців. Серед тих хто знаходив тут натхнення: художники брати Федір та Василь Кричевські, Петро Костирко, Петро Бабак, Вадим Одайник, Валентина Виродова-Готьє, Михайло Вайнштейн та багато інших. Всесвітньо відомий український режисер Олександр Довженко знімав тут "Звенигору" та "Землю".

Провідною рисою картин є те, що природа на них вхоплена дуже легко і безпосередньо, на деяких полотнах майже абстрактно. Художник свідомо користується мовою узагальнень і недомовленості, даючи глядачу простір для уяви. Дивлячись на твори Олександра Бабака не стільки споглядаєш їх у деталях, скільки відчуваєш потужні струмені енергії, що складаються у різноманітні образи ландшафтів. Тут кожний удар пензля влучно передає захоплення художника природою, мимоволі починаєш відчувати те саме. Місцями крізь фарбу проглядає полотно, художник не випадково вибирає таку основу – проклеєна не ґрунтована льняна поверхня, що грає роль середнього тону. Тобто, фарбами додаються світліші і темніші тони, а тло служить певним середовищем, що збирає усе докупи. Цей ефект додає матеріальності фарбам, що лягають місцями дуже густо і пастозно, а де-не-де розтікаються у заворожуючих погляд переливах лисерувань. Наприклад, картина "Великий Перевіз. Весна" вражає своєю легкістю та свіжістю, із першого погляду у лаконічних мазках вгадуються квітучі сади весняного сонячного дня. А на полотні "Схід сонця" складні поєднання кольорів – це просто бурхливий потік емоцій, що не залишає байдужим спостерігача.

“Закарпаття. Зима", 2016 р., 110х210 см, полотно, акрил

"...Вже в перших картинах Олександра Бабака, що стали з'являтися на виставках з середини 1980-х років, були визначені ті головні сюжетні мотиви, що стали наскрізними для його живопису, – український пейзаж, перетворений авторською фантазією то на фантастичні ландшафти, насичені глибокими історичними та символічними змістами, то на експресивні візії, де враження від природи розчиняються у яскравому, напруженому рухливому кольорописі, а поряд з ним – поодинокі жіночі образи та своєрідні "натюрморти", в яких матеріальність предмета розкривається через матеріальність самого живопису, фарби, реальної й умовної одночасно. Пізніше, з кінця 1980-1990-х років малярство у його творчості ніби відступило на другий план, даючи дорогу інсталяціям, об'єктам та великим художнім акціям, що стали значним явищем українського актуального мистецтва, залучивши до його простору світ селянської культури, побачений художником крізь призму "нової археології" кінця ХХ ст. І ось знову – повернення до живопису", – як зазначає мистецтвознавець Галина Скляренко.

Олександр Бабак народився у Києві, живе та працює у Києві та у Великому Перевозі, що на Полтавщині. 1975 року закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка, 1984го – Київський державний художній інститут (нині - Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). З 1988 року - член Національної спілки художників України. Став членом київського творчого угрупування "Живописний заповідник", що було створено Тіберієм Сільваші у 1992 році. У 2010 році на теренах власної садиби подружжям Олександра і Тамари Бабаків разом із Юрієм Осламовським було започатковано мистецьку резиденцію, що отримала назву Великий Перевіз. За 6 років існування, у цьому мистецькому проекті взяло участь багато знаних художників.

Voloshyn Gallery заснована в 2006 році подружжям Максимом та Юлією Волошиними, та існувала під назвою Mystetska Zbirka Art Gallery . Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Voloshyn Gallery – галерея сучасного та концептуального мистецтва, є майданчиком для арт-експериментів, досліджень і соціальних проектів.

Місія галереї: популяризація українського мистецтва в Україні та світі. Максим і Юлія Волошини активно представляють українське мистецтво за кордоном, сприяючи його інтеграції в європейські культурні процеси. У лютому 2014 Максим і Юлія презентували проект "Україна. Архетип свободи" у Відні в культурно-виставковому центрі Novomatic Forum. У проекті були показані роботи 15 українських художників, які втілили в своїй творчості принцип свободи. У квітні 2015 року з ініціативи галереї був організований перший український арт-тур на острів Кіпр під назвою MAKE ART NOT WAR. У проекті взяли участь сім провідних художників, які представили свій погляд на війну і мир в Україні зокрема та в історичному контексті в цілому. У 2015 році Максим і Юлія організували проект українських художників у Нью-Йорку, який проходив в Ukrainian Institute of America. У червні 2016 року галерея представляла українських художників на SCOPE Basel, сателіті найпрестижнішого у світі ярмарку мистецтва Art Basel.

Максим і Юлія Волошини активно підтримують сучасних молодих українських художників і колекціонують їх твори.

У 2015 році Максим і Юлія увійшли в ТОП 30 українських колекціонерів за версією Forbes і стали наймолодшими у цьому рейтингу. В цьому ж році Максим і Юлія увійшли ще в один рейтинг українського Forbes: 30 успішних українців, яким ще не виповнилося 30.

 

06.10.16 – 23.10.16

Відкриття: 6 жовтня о 19:00, Voloshyn Gallery, Київ, вул. Терещенківска, 13

живопись
импрессионизм
современное искусство
Рейтинг +127
комментарии
Календарь
25/02

МВЦ Музею історії міста Києва та Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA) представляють арт-проект «ПОГЛЯД КРІЗЬ ЛАШТУНКИ» Українська асоціація жіночих ...

28/02

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт «Кілька історій та об’єктів» Лесі Хоменко. Виставку побудовано за принципом тотальної інсталяції та сконструйровано як інформаційно ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **