Наверх
Меню
Меню
Новость
05/10
У Києві відкрили першу етновиставку присвячену стереотипам про українців
in art 1.jpg
in art 1.jpg

У Києві відкрили першу етновиставку присвячену стереотипам про українців

На головному фото: Валентина Клименко, Марина Сенчило

 

Нещодавно в Києві відбулася презентація етновиставки «Українська символіка: головні стереотипи і табу» за ініціативою Марини Сенчило та Валентини Клименко. У межах проекту організатори презентували фотоілюстрації, які відображають основні стереотипи про українську культуру.

У межах презентації відбулася дискусія за участі науковців, з-поміж яких Наталка Лещенко, Марія Пошивайло, Зоя Сташук, Юрій Мельничук та Марина Сенчило. Під час заходу спікери розкрили головні упередження щодо України і розповіли, як саме вони впливають на її сприйняття за кордоном:

 

«Через символічні речі, зокрема подарунки, ми транслюємо себе світу. Даруючи матрьошку чи булаву, ми демонструємо свою залежність від іншої країни. Міф про країну Чорнобиля, бандитів, проституток, селян і працьовитих гастарбайтерів живе і квітне. Додалася ще тотальна корупція. Мало хто вважає нас сильними й незалежними. Це переважно наші друзі, які знають нас та нашу землю і попри усі негаразди їдуть сюди. Вони готові подорожувати Україною, оскільки ми маємо цікаву історію й недорогий для них сервіс», – розказала про основні стереотипи щодо українців засновниця компанії «Мрії Марії», Марина Сенчило.

 

  

Окрім матрьошки, спікери обговорили й інші поширені стереотипи в українській символіці. Зокрема писанку, що досі сприймають як будь-яке розписне яйце. Вишиванку, якою нині називають будь-яку сорочку з вишивкою. А також мак, який сучасні дівчата використовують як елемент прикраси чи одягу, не знаючи тлумачення цього символу.

«Мак – це квітка пам’яті та смутку. Історично, жінка вплітала у вінок цвіт маку, якщо в її сім`ї сталося горе. Зараз же у нас маки на кожному кутку, як у вінках, так і на одязі», – розвінчала один із стереотипів Марія Пошивайло.

 

На думку учасників проекту, в нашій країні нині відбувається підміна понять. Україну через неправильне позиціювання за кордоном вважають досі залежною. Ми нехтуємо своїми традиціями, віддаючи підробні символи на конвеєр, і тим самим формуємо викривлене ставлення до української культури в середині країни та за її межами.

Проект «Українська символіка: головні стереотипи і табу» прагне спонукати українців бути собою та відмовитись від «мавпування». Зараз ми шукаємо однодумців, щоб здолати ще один стереотип про те, що українці не здатні об`єднуватися.

 

  

Відвідати виставку можна буде до кінця жовтня у мистецько-гастрономічному просторі «Остання Барикада».

Партнерами заходу стали: компанія арт-сувенірів Лінія Art, мистецько-гастрономічний простір «Остання Барикада», а також ТМ Grande Vallee.

комментарии
ТОП Новость
27/03

Уривок з книги Себастьяна Смі МИСТЕЦТВО СУПЕРНИЦТВА. Чотири історії про дружбу, зраду й подвиги в мистецтві​ Сміливу вигадку, підмічену в роботі друга, розхапали всі.  Анрі Матісс    На ...

27/03

Арт-фірма: естетичне управління та метафізичний маркетинг УРИВОК З КНИГИ Фестивальний театр На одній фотографії з моєї колекції зображено співаків, які вийшли на поклін на прем’єрі «Весілля ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **