Наверх
Меню
Меню
Событие
19/10
«Музей - це, в певному сенсі, моя батьківщина», — О.Ройтбурд
in art 1.jpg
in art 1.jpg

«Музей - це, в певному сенсі, моя батьківщина», — О.Ройтбурд

"Саме в музеї вчаться писати.

Потрібно вміти отримати від кожного майстра те задоволення,

яке він хотів нам подарувати.

У музеї отримуєш смак до живопису,

який жодна природа не може дати"

П. О.Ренуар

 

У жовтні 2016 р. Олександр Ройтбурд святкує своє 55-річчя, з нагоди якого з 19 по 29 жовтня у Київському національному музеї російського мистецтва відбудеться виставка «Ройтбурд в музеї».

«Музей — це, в певному сенсі, моя батьківщина. Культура — моя батьківщина, мистецтво — моя батьківщина і далі цим ланцюжком, музей — моя батьківщина. Музей це місце діалогу і все, чим я займався у своєму житті — по суті, діалог з музеєм. З художниками, які на мене вплинули, з історіями, які були ними розказані. І ось прийшов час зробити виставку музейних ремінісценцій», — розповідає Олександр Ройтбурд про виставку.

Більшість робіт художника, в тій чи іншій мірі, — музейні ремінісценції. У проекті будуть представлені роботи різних років. І хоча більшість творів написана у 2016 році, ми все ж зможемо спостерігати деяку ретроспективу, перш за все по відношенню до себе — кілька представлених творів є для Ройтбурда спогадом про те, що він робив у середині 80-х.

 

В останніх творах Олександра музейна ремінісценція переростає у гру з музеєм. Роботи з розпочатої нещодавно серії — це колажування фантастичних сцен за участю великих філософів минулого: Канта, який проповідує тапірам трансцендентну чуттєвість, Лейбніца на прогулянці з павичами, Вольтера, який фліртує з лісовою німфою, Спінозу, який подорожує верхи на зебрі.

В цілому весь проект «Ройтбурд в музеї» можна сприймати як тотальний колаж. «Це колаж, в якому немає сутнісної відмінності між минулим і сьогоденням, а всі часи складаються в єдиний просторовий ландшафт. Складові його місця тасуються, як карти в колоді, і з них складається пасьянс. Нова реальність, що будує себе за межами часів, живе, як перманентно діючий колаж. Вона — лише умовне місце, де форми піддані найхимернішим реінкарнаційним примхам», — так описав метод Ройтбурда критик Володимир Левашов.

«На мій погляд, А. Ройтбурд грає не лише з музеєм, а й з глядачем і, часом, навіть з самим собою, кидаючи виклик уяві та інтелекту. Його цитування без лапок — це певна посвята у таїнство створеного ним фантастичного світу, який заглиблює нас у філософські роздуми», — говорить арт-менеджер проекту Ірина Юферова.

Виставка триває з 19 до 29 жовтня у виставкових залах Київського національного музею російського мистецтва за адресою: вул. Терещенківська, 9. Відкриття 18 жовтня о 18:30

Режим роботи: 10.00 - 18.00. Пн і чт — вихідні дні.

 

 

10 жовтня 2016 р.

 

 

Довідка:

Олександр Ройтбурд — художник, куратор, активний культурний діяч. Народився 1961 р. в Одесі. У 1983 році закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту. Учасник понад ста художніх виставок і проектів. З 1999 по 2001 рр. — президент асоціації «Нове мистецтво» (Одеса). У 1997-1999 роках — голова правління Центру сучасного мистецтва Джорджа Сороса в Одесі. З 2002 року очолював «Галерею Гельмана» в Києві. Брав участь в 49-й Венеційській бієнале (2001). Роботи Олександра Ройтбурда знаходяться в колекціях МоМА (Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк, США), DUMA (Художній музей університету Дьюк, Дурхем, США), Модерну галерей (Любляна, Словенія), Третьяковської галереї (Москва), Російського музею (Санкт Петербург) та ін.

 

Контакти:

Ірина Юферова, арт-менеджер

+38 067 537 8188

комментарии
Календарь
17/09

17 вересня, о 12.00, в приміщенні Національного музею історії України у Другій світовій війні відкриється виставка "Україна. Незакінчена війна". Керівник проекту - Любов Легасова. В експозиції ...

18/09

Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє персональну виставку скульптури Дмитра Грека «Мелодія буття». Звучання життя у просторі часу народжує неповторну ...

19/09

З 19 вересня по 27 жовтня 2019 р. Музей сучасного мистецтва України запрошує відвідати виставку «Музейна збірка. Федір Захаров. До 100-річчя від дня народження». Видатний художник, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **