Наверх
Меню
Меню
Событие
07/12
Річка Геракліта. Живопис Олекси Захарчука
in art.jpg
in art.jpg

Річка Геракліта. Живопис Олекси Захарчука

Душа задивиться в туман і марить обрисами літа. Чи, може, це приснилось нам купання в річці Геракліта?

Ліна Костенко

У Національному музеї Тараса Шевченка (зал «Атріум») з 7 по 18 грудня експонується виставка знаного живописця й графіка, Заслуженого художника України, шістдесятника, Олекси Захарчука.

Цінність цієї виставки у тому, що представлені знакові програмні твори художника, передусім 9 його кращих монументальних полотен з фондів Національного художнього музею України.

Епічна Україна, яку так відчував та вмів передати майстер, розкривається перед глядачем поступово: складними нюансами світла та кольору, майстерною грою тону, безпомилковою напругою силуетів.

Інтенсивний синій колір картин «Синій вечір», «Напровесні», «Ранок. Пам’яті Алли» чергується з творами, сповненими туманного сріблястого марева, секрет передачі якого був особливістю авторського почерку Захарчука («Старий Київ. Поділ», «Старокиївські пагорби»).

Глибинні струмені філософсько-поетичної «річки Геракліта» увійшли у образний лад його пейзажів, перед усім з річками - Стугною, Сновом, Дніпром та Сулою, й несуть незбагненну таїну й споконвічне запитання: «Хто ми, куди йдемо?»

Олекса Захарчук належить до плеяди шістдесятників, а його роботи перегукуються з поетичними образами Ліни Костенко. У пронизливій медитативній тиші пейзажів художника, «над берегами вічної ріки» ми маємо можливість відчути глибинні шари нашого ландшафту й подивитись у майбутнє з надією.

Адреса: Бульвар Т.Шевченка. 12. Музей працює з 10.00-18.00, вихідний день-понеділок

 

Виставку продовжено до 26.12.2016 р.

комментарии
Календарь
24/09

Галерея 83 представляє персональну виставку “Той, що зникає” Дмитра Просвєтова. “Той, що зникає”- друга персональна виставка автора, що складається з трьох частин. Перша- це ...

26/09

  Відкриття виставки Бориса Фірцака «Різне»   З 26 вересня по 13 жовтня у центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» проходитиме ...

28/09

У КИЄВІ ВТРЕТЄ ВІДБУДЕТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ СВІТЛА І МЕДІА-МИСТЕЦТВА KYIV LIGHTS FESTIVAL Промінь дитячих мрій злетить до зірок під час KYIV LIGHTS FESTIVAL 28 і 29 вересня 2019 го року ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **