Наверх
Меню
Меню
Событие
21/12
Відкриття виставки «Переведіть мене через майдан»
in art 1.jpg
in art 1.jpg
in art 2.jpg
in art 2.jpg
in art 3.jpg
in art 3.jpg
in art 5.jpg
in art 5.jpg
in art 1.jpg
in art 2.jpg
in art 3.jpg
in art 5.jpg

Відкриття виставки «Переведіть мене через майдан»

21 грудня о 18.00 в Інституті проблем сучасного мистецтва відбудеться відкриття арт-проекту «Переведіть мене через майдан». Керівник проекту – Ігор Абрамович. Куратор – Галина Скляренко. Координатор – Олександра Халепа. Експозицію можна буде побачити з понеділка по п'ятницю 10.00 - 18.00 (субота та неділя – вихідні) до 8 лютого 2017 року по вул. Євгена Коновальця, 18-Д.

За останні роки поняття «майдан» в Україні стало прозивним, набуло нового значення: тепер це не лише площа серед міста чи селища, а символ соціальної непокори, суспільних протистоянь, політичних конфліктів та революцій. Центром численних майданів, що спалахують в країні, явився славетний київський «Майдан Незалежності», де протягом десятиліть відбуваються головні події в Україні.

Роман Мінін. "Майдан 05"

Виставка в Інституті проблем сучасного мистецтва в Києві присвячена трьохріччю українського Майдану 2013 року. Являє собою концептуальний проект, у якому образи народних рухів у центрі Києва – від 1960-х років до сьогодення розглядаються як тема для широкої дискусії про неоднозначні колізії нашої історії, про ту хистку межу, що відрізняє народ від натовпу, про спільну силу та спільну слабкість, про надії та розчарування, що супроводжують революції.

Представлені на виставці твори сучасного мистецтва – фотографія, відео, графіка, художні об’єкти разом з текстом вірша Віталія Коротича, що й дав назву проекту, утворюють напружене змістове поле, кожна ланка якого наповнена актуальністю сьогодення.

Переведіть мене через майдан

Переведiть мене через майдан,

Туди, де бджоли в гречцi стогнуть глухо,

Де тиша набивається у вуха.

Переведiть мене через майдан.

Переведiть мене через майдан,

Де все святкують, б'ються i воюють,

Де часом i себе й мене не чують.

Переведiть мене через майдан.

Переведiть мене через майдан,

Де я спiвав усiх пiсень, що знаю.

Я в тишу увiйду i там сконаю.

Переведiть мене через майдан

Переведiть мене через майдан,

Де жiнка плаче, та, що був я з нею.

Мину її i навiть не пiзнаю.

Переведiть мене через майдан.

Переведiть мене через майдан

З жалями й незабутою любов'ю.

Там дужим був i там нiкчемним був я.

Переведiть мене через майдан.

Переведiть мене через майдан,

Де на тополях виснуть хмари п'янi.

Мiй син тепер спiває на майданi.

Переведiть мене через майдан.

Переведiть...

Майдану тлумне тло

Взяло його у себе i вело ще,

Коли вiн впав у центрі тої площi,

А поля за майданом не було.

                                    1971 р.

Художники: Ірина Пап (1917-1985), Ганна Войтенко, Жанна Кадирова, Віктор Марущенко, Валерій Мілосердов, Роман Мінін, Олександр Курмаз, Андрій Сидоренко, Стас Воязловський, Максим Афанасьєв, Яким Левич.

Партнери проекту – Zenko Foundation, Buy Art Gallery, New Now Gallery, Fund for Cultural Initiatives ArtHuss, Tuzov Art Group, UTICO.

Інформаційні партнери – ArtsLooker, Chernozem, cultprostir.ua, In Art, Styler.

комментарии
Календарь
02/12

2 грудня 2021 року о 16. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка авторської ляльки Ярослави Рассаднікової «Невигадані історії».  Виставкова ...

03/12

З 3 по 12 грудня у найстарішій книгарні Києва "Сяйво книги" пройде персональна виставка Анни Пономаренко «Небо в хмарах». Експозиція складається з одноіменної серії робіт «Небо ...

16/12

Напередодні Різдва Art People.Space запрошує в арт-подорож до яскравого казкового Парижу. Організатори туру проведуть усіх бажаючих через різні епохи та напрямки від Античності до Сучасного мистецтва, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **