Наверх
Меню
Меню
Событие
20/01
Рік Японії в Україні відкриває виставка витонченої японської гравюри укійо-е “Світ кабукі”
in art 1.jpg
in art 1.jpg
in art 2.jpg
in art 2.jpg
in art 1.jpg
in art 2.jpg

Рік Японії в Україні відкриває виставка витонченої японської гравюри укійо-е “Світ кабукі”

Виставка “Світ кабукі”

20 січня – 19 лютого 2017

Рік Японії в Україні відкриває виставка витонченої японської гравюри укійо-е “Світ кабукі”. Національний художній музей України та посольство Японії в Україні презентують одне з виняткових явищ світового мистецтва, яке вплинуло на формування не тільки культури Японії, але й на історію всієї світової культури.

На виставці експонується близько 100 робіт найвпливовішої школи японської графіки ХІХ століття – школи Утаґава. Її представники відомі творами у жанрі якуся-е – зображень акторів театру кабукі. Актори користувались надзвичайною популярністю серед городян, що сприяло розвитку художнього напряму.

У жанрі якуся-е працювали видатні майстри, що лишили після себе шедеври світового значення. Японська театральна гравюра стала самоцінним мистецтвом. Гравюри укійо-е справили значний вплив на європейське мистецтво, виникає окреме явище – японізм. Передача кольору, композиція позначились на творчості французьких імпресіоністів, Вінсента Ван Гога, Клода Моне. Наприкінці ХІХ століття гравюри укійо-е стали всесвітньо популярними, їх колекціонували Дега, Уістлер, Золя та ін. Японська гравюра стає синонімом вишуканості та гарного смаку.

На виставці найширше представлені роботи Утаґави Кунійосі (1798-1861), останнього великого майстра укійо-е та одного з найталановитіших авторів образів акторів театру кабукі. Серед його учнів – Утаґава Куніясу (1794–1832), роботи якого є дуже рідкісними, та Утаґава Йосіїку (1833–1904), відомий не лише як майстер укійо-е, а і як карикатурист у перших газетах після реставрації Мейдзі. Утаґава Кунісада, знаний як Тойокуні III (1786-1865), - найвідоміший, найбільш плідний та фінансово успішний художник школи Утаґава. Яскраві декоративні гравюри представлені поруч з роботами його учнів Утаґави Куніакі, Утаґави Куніакі II, Утаґави Садафусі.

Мистецька мова й образи укійо-е складалися під значним впливом естетики театру кабукі. На гравюрах ми бачимо не живих реальних людей, а театральні амплуа актора, його перевтілення. Обличчя схожі на маски, пози й жести умовні. Як і на театральній сцені, простір у гравюрі різко обмежений і розмежований, а усі фігури і предмети на другому плані схожі на театральну площинну декорацію. Гравюра утворює єдиний візерунок з фігур людей і барвистих тканин, каліграфічних написів і прикрас інтер’єру, завдяки чому створюється враження рівнозначності і важливості кожного елементу. Візерунок робить гравюру укійо-е схожою на розкішну тканину з витонченою вишивкою – таку ж, як одяг персонажів театру кабукі.

Колекцію творів укійо-е Національному художньому музею подарувало Посольство Японії в Україні у 1997 році. Частину робіт за угодою з Посольством Японії у 1998 – 1999 роках було передано до інших українських музеїв – Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Полтавського та Севастопольського художніх музеїв. Зараз у музеї зберігається 167 творів майстрів укійо-е школи Утагава.

Спеціальний учасник виставки – ресторан вишуканої японської кухні IKIGAI, який проведе ексклюзивну дегустацію традиційних японських страв на урочистому відкритті.

У рамках виставки запланована насичена програма майстер-класів, лекцій, інтерактивів, кінопокази найкращих спектаклів театру кабукі.

Лекції читають провідні фахівці у галузі японознавства:

  • Анна Владімірская, письменниця, мистецтвознавець – «Японське мистецтво у трьох вимірах: світ жінки, світ квітів і птахів, світ європейців, закоханих у японську культуру» (лекція російською мовою)
  • Андрій Накорчевський, професор Університету Кейо (Токіо) – «Японська культура XVII–XIX століття: куртизанки, самураї та містяни»
  • Сергій Капранов, культуролог, японознавець, релігієзнавець, кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Інституту сходознавства НАНУ – «Японська міфологія: Як Небо відокремилося від Землі, як боги народили острови...».

Українсько-Японський центр НТУУ КПІ ім.Сікорського для відвідувачів виставки «Світ кабукі» підготував програму знайомства з японською культурою та традиціями.

Всіх бажаючих чекають лекції з японської мови.

Демонстрація традиційної чайної церемонії Шлях чаю, як її називають самі японці.

Демонстрація ікебани – унікального явища японської культури. Художній напрям нараховує 545 років.

Київський клуб орігамі запропонує виставку авторських робіт, які демонструють різноманітні техніки та майстерність сучасних орігамістів.

Будуть проведені майстер-класи для дітей.

 

Виставку старовинних кімоно представить колекціонер Ангела Бетельгейзе.

 

Музей працює з 10:00 до 18:00, у п`ятницю з 12:00 до 20:00, у суботу з 11:00 до 19:00

Каса припиняє роботу за годину до закриття музею

Вихідні дні – понеділок, вівторок

Замовлення екскурсій 279 6462

живопись
импрессионизм
современное искусство
Рейтинг +127
комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **