Наверх
Меню
Меню
Событие
15/02
Влада Ралко. БЛИЗЬКЕ СЕРЕД ЗАБУТОГО*
in art 7.jpg
in art 7.jpg

* "...є такі збудливі обставини, коли забуте стає близьким..."

(Поль Рікер "Навколо політики")

15.02.17- 26.03.17

Відкриття: 15 лютого о 19:00, Voloshyn Gallery, Київ, вул. Терещенківска, 13

 

 

Voloshyn Gallery представляє персональну виставку "Близьке серед забутого", відомої художниці Влади Ралко, де будуть представлені роботи написані у різні періоди. Частина творів що експонуватимуться із серій "Знаки", "Заздрість до реальності", "Близнюки", у той час як інша — це картини, що не увійшли до певного циклу.

Художниця розповідає, що добирала роботи до виставки керуючись відсутністю відчуття певної відчуженості, що зазвичай має до "старих" робіт. Деякі роботи автор виділила серед інших аби подивитись на них ще раз з позицій часу, що минув. "Мені видалося не такою вже й нісенітницею пошукати важливі свідчення в минулому, переглянути те, що раніше лишалося поза увагою. Більшість із обраного ряду робіт було зроблено паралельно праці над цілісними серіями або взагалі у перервах між серіями, окремо. Інші роботи я навпаки "витягла" з контексту аби позбавити їх будь-яких залежностей від загальної теми. Таким чином я хочу зробити наголос на такому, що всередині серії затулялося головною темою як другорядне. Я звільнила критерії вибору робіт від залежностей на кшталт якості, хронологічної належності, вагомості або значущості для певного етапу тощо, та побудувала з них самостійний ряд, послідовність якого є важливою для мене саме зараз. Власне, я показую дещо протилежне ретроспективі", — каже Влада Ралко. Якщо раніше понад усе художницю цікавило саме тіло як таке, зараз вона обирала роботи, де "тілесне ніби вийшло з тіла аби подивитися на те що лишилося збоку", "Мені важливо було побачити в деяких власних роботах, завершених кілька років тому, звістку про атмосферу вигнання, відокремлення людини від усього (й від власного тіла включно), той неясний проміжок, де людина не знає, яким чином визначати себе у світі. Тепер, коли ознаки людськості перетворилися на безхатченків або на чужинців відносно до самих себе, що ризикують бути розчавленими утилітарною логікою, мені хотілося би повернути спроможність, або набути хисту для упізнання серед безкінечного хаосу використаних та знецінених ідентичностей спільну ознаку, якість, готовність до живої дії, бодай щось схоже на здатність реабілітувати людське."

Питання ідентичностей в роботах художниці також вбачає мистецтвознавець Ася Баздирєва. У тексті "Назад у матір" вона використовує психоаналіз для, того, щоб через реакцію глядача вмістити живопис Ралко в актуальний соціальний і політичний контекст: "Практично кожна робота написана експресивною, контрастною, насиченою палітрою кольорів і представляє деформовані частини жіночого тіла із гіпертрофованими ознаками статі; часто злегка мутовані таким чином, що людська фігура перетворюється на абстрактні плями, якесь криваве місиво красивих мазків, залишених широким пензлем. Ралко пише багато і про глядачів не думає, однак саме їх реакція є симптоматичною, оскільки розкриває цілий набір проблем самоідентифікації пострадянської людини — матеріал, з яким працює художниця, і який зазвучав як ніколи гостро в конфлікті Росія-Україна".

Баздирєва називає Ралко однією з найпотужніших художниць новітньої української історії: "Її роботи чесно, без загравань із глядачами або інституціями трансформують того Іншого, якого ми, сидячи на руїнах імперії і тільки починаючи усвідомлювати недолік самоідентифікацій, ще не здатні перетравити".

Влада Ралко народилася 1969 року в Києві. В 1987 році закінчила Республіканську художню середню школу ім. Т.Г.Шевченка, у 1994-му – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня проф. В.Шаталіна). Член Національної спілки художників України з 1994 року. Художниця веде активну виставкову діяльність в Україні та за кордоном. Живе та працює в Києві.

Voloshyn Gallery – була заснована Максимом та Юлією Волошиними у 2006 році. Від початку заснування носила назву Mystetska Zbirka Art Gallery. Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Voloshyn Gallery – галерея сучасного мистецтва, є майданчиком для арт-експериментів, досліджень і соціальних проектів.

Місія галереї: популяризація українського мистецтва в Україні та світі. Максим і Юлія Волошини активно представляють українське мистецтво за кордоном, сприяючи його інтеграції в європейські культурні процеси. У лютому 2014 Максим і Юлія презентували проект "Україна. Архетип свободи" у Відні в культурно-виставковому центрі Novomatic Forum. У проекті були показані роботи 15 українських художників, які втілили в своїй творчості принцип свободи. У квітні 2015 року з ініціативи галереї був організований перший український арт-тур на острів Кіпр під назвою MAKE ART NOT WAR. У проекті взяли участь сім провідних художників, які представили свій погляд на війну і мир в Україні зокрема та в історичному контексті в цілому. У 2015 році Максим і Юлія організували проект українських художників у Нью-Йорку, який проходив у Ukrainian Institute of America. У червні 2016 року галерея представляла українських художників на SCOPE Basel, сателіті найпрестижнішого у світі ярмарку мистецтва Art Basel, цього ж року галерея представляла Україну під час Art Basel Week у Маямі на ярмарку Scope Miami Beach.

Максим і Юлія Волошини активно підтримують сучасних молодих українських художників і колекціонують їх твори. У 2015 році Максим і Юлія увійшли в ТОП 30 українських колекціонерів за версією Forbes і стали наймолодшими у цьому рейтингу. В цьому ж році Максим і Юлія увійшли ще в один рейтинг українського Forbes: 30 успішних українців, яким ще не виповнилося 30.

 

живопись
импрессионизм
современное искусство
Рейтинг +127
комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **