Наверх
Меню
Меню
Новость
17/03
Сучасне мистецтво Ізраїлю
6) ХМ и ЭБ .jpg
6) ХМ и ЭБ .jpg

14 березня в Інституті Проблем Сучасного Мистецтва Національної Академії мистецтв України відкрилася виставка «Сучасне мистецтво Ізраїлю», що об’єднує відео-роботи визнаних та молодих художників Ізраїлю. Роботи для виставки надано арт-фундацією Tiroche DeLeon Collection, а також арт-інкубатором для молодих художників START Collection, Ізраїль. Ініціаторами виставки виступили Арткульт Фонд (Artcult Foundation) і ArteLia Consultanсy. Організаційні партнери: Blackshield Capital, DLA Piper Ukraine, UART foundation, Dan.IT.Education.

 

Серж Тірош, Віктор Сидоренко, Максим Корецький

 

На офіційному відкритті були присутні: посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські, Хьюг Мінгареллі, посол ЄС в Україні, Борис Ложкін, Секретар Національної Інвестиційної Ради та інші гості.

 

Володимир Семиноженко, Лілія Тіппеттс, Борис Ложкін, Серж Тірош, Віктор Сидоренко, Наталія Шпитковська

 

Проект проходить за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні, а також Україно-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр в Україні.

 

Еліав Бєлоцерковські, Лілія Тіппеттс, Серж Тірош, Максим Корецький, Наталія Шпитковська, Віктор Сидоренко

 

«Ця виставка проводить паралелі між життям ізраїльтян і українців. В обох країнах постає питання важливості національної єдності та ідентичноті, необхідності осмислення та прийняття власної історії як фундаменту для успішного розвитку», – зазначив Серж Тірош, співзасновник Tiroche DeLeon Collection і засновник START.

«Митці часто виступають у ролі дослідників, здебільшого безоціночно фіксуючи або трансформуючи реальність. Саме такі окремі твори створюють відмінний історичний архів, надаючи можливість “іншого кута зору”, заснованого не на фактах, а на індивідуальному сприйнятті та рефлексії. Ми вперше проводимо виставку виключно відео-робіт, вважаючи, що такий формат надасть більше можливостей зрозуміти сучасну культуру Ізраїлю», – Наталія Шпитковська, куратор, директор міжнародних проектів Інституту Проблем Сучасного Мистецтва НАМ України, спів-засновник Artcult фундації.

 

Наталія Шпитковська, Еліав Бєлоцерковські, Лілія Тіппеттс, Еді Прилепські

 

«Ситуація в обох країнах є свідченням поглиблення проблем невизначеності, кризи і незахищеності в усьому світі. Виставка звертається до таких складних питань, як міграція населення, пошук національної ідентичності, територіальні конфлікти, та їх інтерпретація і розуміння в умовах нашого часу. Відеозображення можуть викликати вісцеральні реакції у глядачів, тим самим звертаючись до індивідуальної відповідальності кожного за події у світі», – Лілія Тіппеттс, куратор, засновник Artelia Consultancy.

 

Марися Горобець, Лілія Тіппеттс, Наталія Шпитковська, Оксана Андрущенко

«Коли ми говоримо про культуру, то найчастіше підкреслюємо спадкоємність, зв'язок поколінь, апелюємо до минулого і його впливу на нас сьогоднішніх. Однією із основних ознак сучасного ізраїльського візуального мистецтва є його поліфонічність. Ізраїль, як ви знаєте, був і залишається країною репатріації, і ізраїльські художники, свідомо чи ні, привносять у свою творчість мотиви і ремінісценції візуальної спадщини країн, з яких вони самі або їх батьки переселилися до Ізраїлю», – Еліав Бєлоцерковські, посол Держави Ізраїль в Україні.

 

Посол Еліав Бєлоцерковські з дружиною

 

Проект об'єднує сім сучасних художників, деякі з яких вже добре відомі на міжнародному рівні, такі як Сігаліт Ландау, Невет Їтсхак, Рен Славін і Мішель Платнік, і нові таланти, такі як Раїда Адон, Тзіон Абрахам Хазан і Тамар Хіршфельд.

Роботи Тзіона Абрахама Хазана «Саліт» і «Марганіт» дають можливість глядачеві виступити у ролі спостерігача і відчути необхідність постійного контролю з метою зебезпечення безпеки.

Невет Їтсхак, до цього питання підходить дещо іронічно, перетворивши візерунки традиційних афганських килимів на картини.

Як і в Україні сьогодні, для Ізраїлю земля є великою цінністю, про що йдеться в відео-роботах Сігаліт Ландау під назвою «Фінікійський Танок Піску» (2005) і «Азкелон» (2011), який був виставлений в ізраїльському павільйоні Венеціанської бієнале в 2011 році. Гендерні та расові питання проілюстровано в іронічній і зворушливій «чорній» серії коротких відео Тамар Хіршфельд під назвою Schwartze («Шварце» – так називали євреїв німці під час Другої світової війни). «Шварце» відвідують історично спірні місця в Ізраїлі і Європі: «Шварце на лижах в Австрії», «Шварце на кладовищі Трумпельдор», «Шварце Піаніст».

В своїх творах Раїда Адон і Рен Славін створють уявні та символічні світи. Маючи єврейське та арабське походження, Адон, досліджує власну ідентичность, об’єднуючи в собі витоки двох народів. Рен Славін звертається до естетики урбаністичного пейзажу, водночас гіпертрофуючи красу та замкненість оточення.

Виставка є відображенням багатьох схожих питань, що постають водночас перед Україною та Ізраїлем, і демонструє циклічність історії людства. Влучним прикладом є робота Мішеля Платніка «Мій сімейний портрет» (2015). Платнік інтегрує себе і приймає образи людей, які брали участь в різних історичних подіях, зображуючи армію, політичних діячів, емігрантів, рабів і військових, тим самим приходячи до висновку, що всі ми є частиною системи без можливості та права судити.

 

Куратори: Наталія Шпитковска, Лілія Тіппеттс.

 

Перед відкриттям виставки відбулася прес-конференція, на якій були присутні:

Серж Тірош, співзасновник Tiroche DeLeon Collection та засновник START, Ізраїль

 

Реут Шапір Бен-Нафталі, Голова Політичного Департаменту, Посольство Держави Ізраїль в Україні.

 

Альберт Фельдман, директор Україно-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр в Україні

 

Наталія Шпитковська, директор міжнародних проектів Інституту Проблем Сучасного Мистецтва НАМ України, куратор виставки

 

Лілія Тіппетс, засновник ArteLia Consultancy, куратор виставки

 

Після прес-конфереції відбулася лекція

Серж Тірош представив свою участь в ізраїльській художній сцені на прикладі діяльності арт-інкубатору START Collection, заснованого у 2008 році, а також Tiroche DeLeon Collection.

 

О 19-00 відбулося офіційне відкриття виставки

 

На офіційному відкритті були присутні: посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські, Хьюг Мінгареллі, посол ЄС в Україні, Борис Ложкін, Секретар Національної Інвестиційної Ради та інші гості.

«Хочу побажати кураторам і організаторам виставки – нових творчих горизонтів, художникам – натхнення та успіху, а Україні – миру, процвітання і благополуччя», – Еліав Бєлоцерковські, посол Держави Ізраїль в Україні.

 

Виставка триватиме з 14 по 26 березня. Понеділок – неділя 12:00-19:00

(044) 529 20 51; (044) 529 46 77

 

Адреса: Інститут Проблем Сучасного Мистецтва (вул. Євгена Коновальця, 18д)

 

Організатори проекту:

Tiroche DeLeon Collection        www.tirochedeleon.com

START Collection                         www.st-art.co.ilwww

                                                        www.artrunners.com

 

Artcult foundation                        www.artcult.org.ua

 

Artelia Consultancy                    http://www.artelia-consultancy.com/

 

Інститут Проблем Сучасного Мистецтва     www.mari.kiev.ua

 

Партнери:

Blackshield Capital                     www.blackshieldcapital.ch

DLA Piper Ukraine LLC              www.dlapiper.com

Dan.IT.Education, Ізраїльсько-український коледж із підготовки висококваліфікованих ІТ-фахівців

UART foundation                       http://uart.eu/en/cms/about_uart.html

Україно-ізраїльський Інститут стратегічних досліджень імені Голди Меїр в Україні    http://uart.eu/en/cms/about_uart.html

 

комментарии
ТОП Новость
23/03

Культурна Платформа MY ART у співпраці з Агенцією розвитку Миколаєва за підтримки США в Україні оголошують OPEN-CALL для митців на участь у офлайн-виставці проекту CONNECT в Миколаєві. Відкриття офлайн-виставки ...

20/03

Art People.Space запрошує на зустріч з відомим економістом сфери мистецтва, консультантом з інвестування та управління предметами мистецтва - Денисом Белькевичем! 20 березня «Історія ...

Календарь
06/03

Галерея сучасного мистецтва Триптих Арт представляє виставку  емалей Оксани Стратійчук (Україна) та живопису Володимира Зленка (Білорусь) КОРОТКА ЗУСТРІЧ «Коротка зустріч» ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **