Наверх
Меню
Меню
Событие
04/04
В Національному музеї Тараса Шевченка проходитиме персональна виставка українського художника Петра Антипа «Амазонка – богиня степу»
Афіша.png
Афіша.png

В Національному музеї Тараса Шевченка проходитиме персональна виставка українського художника Петра Антипа «Амазонка – богиня степу»

Із 4 до 20 квітня 2017 року в Національному музеї Тараса Шевченка проходитиме персональна виставка українського художника Петра Антипа «Амазонка – богиня степу».

До експозиції входять створені в Донбасі довоєнні та нові скульптурні й живописні роботи митця, що з’явилися на світ після його вимушеного переїзду до Києва в 2014 році. Їх поєднують самобутні формальні та колористичні рішення, а також оригінальний синтез графічної й живописних технік у художньому просторі полотна.

Білий камінь. 2003. Полотно, олія. 130х145 см

“Передусім сучасна російсько-українська війна відгукнулась у картинах Антипа насиченим червоним колоритом. Пізніше – вилилася в епічну оповідь про нездоланних войовниць. Архетипний образ амазонки виник у творах Петра Антипа ще на початку 2010-их років, наче в передчутті майбутніх подій в країні. Після 2014 року він еволюціонував від переживання особистісної трагедії в картині «Пе́нтесілея, Ахіллес і Терсіт» (2012) до узагальненого образу володарки степу (недарма в інтерпретації автора вона – богиня).

Сон амазонки. Полотно, олія, мішана техніка. 2016. 160х140 см

Розвитком даної сюжетної лінії Антип завдячує Геродотовим розповідям про скіфів. Вільне трактування художником міфу, переважно космогонічного й героїчного характеру, провокує багатошарові асоціації. Хтось вгледить прямі аналогії з воєнним конфліктом  на сході країни, а хтось загляне в глибину історії й відчує її циклічність. Так таки, минуле народжує майбуття – одна з улюблених сентенцій Антипа.

Скіфська Діана. Штучний камінь. 2016. 260х120х83 см

Його не цікавить людина як така, радше людина – як частина природи та історії. Властиве художнику неоміфологічне, універсальне сприйняття світу, де все, за виразом О. Геніса, «однаково важливе, однаково неважливе, однаково священне», віддзеркалюється в його творах. Композиція в них позбавлена часу. У його скульптурно-живописному всесвіті всі – сучасники. Тут немає прогресу чи еволюції, відсутні минуле та майбутнє, є лише теперішнє, в якому люди, тварини, каміння, біоморфні та геометричні елементи зливаються в єдиний живий організм. Й невипадково постає скульптурний образ бога часу – Світовида.

Єднання. Полотно, олія. 2017. 200х230 см

У цьому синхронному світі художник шукає нової цілісності, порядку, свідомості, яка виходить із тотожності макрокосму й мікрокосму, суб’єкта та об’єкта, природи і людини… Під цим оглядом залюблена в степову давнину творчість Петра Антипа – на часі. Адже сьогодні нове виростає з минулого. Ми активно згадуємо про архаїчний синкретизм, а наука змінює парадигму, уявляючи світ як павутиння взаємопов’язаних процесів, серед яких ніщо не має фундаментального характеру”.

Марина Стрельцова, мистецтвознавець

Відкриття – 4 квітня о 17.00 за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 12.

Організатори виставки: Національний музей Тараса Шевченка, галерея «КалитаАртКлуб».

Інформаційні партнери: інтернет-журнал «Арт-хода», журнал «Антиквар».

комментарии
Календарь
21/07

 21 липня арт-галерея «Мануфактура» запрошує зануритись у світ чарівництва, любові, дитинства та вічного тепла на відкритті виставки молодої художниці Олі Яценко «Розмови з літом». Картини ...

21/07

Літо,  друзі, Музей із Левами на Куражі Що? Літня резиденція НХМУ на Куражі Де? Арт-завод «Платформа», арт-будинок Коли? 21-22 липня, з 11.00 до 23.00 Поки Національний ...

21/07

21 июля в 20:00 D’Arts Dance Project приглашает всех в Caribbean Club провести вместе с ними вечер памяти их основателя, творческого вдохновителя, режиссёра  - неповторимого Николая Бойченко. В ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **