Наверх
Меню
Меню
Событие
24/04
Voloshyn Gallery представляє виставку Анни Валієвої "Спогади майбутнього і минулого"
in art 2.jpg
in art 2.jpg

Voloshyn Gallery представляє виставку Анни Валієвої "Спогади майбутнього і минулого"

Анна Валієва

СПОГАДИ МАЙБУТНЬОГО І МИНУЛОГО

24.04.17- 21.05.17

Відкриття: 24 квітня о 19:00, Voloshyn Gallery, Київ, вул. Терещенківска, 13

Voloshyn Gallery представляє виставку Анни Валієвої "Спогади майбутнього і минулого". Частину творів із цього проекту вже було продемонстровано у Сполучених Штатах на арт-шоу SCOPE Miami Beach 2016 та SCOPE New York 2017. А тепер із масштабною серією зможе познайомитись і київська публіка.

Сама назва виставки натякає нам, що у новому проекті художниця задає собі і глядачеві питання: "Що є спогади? Що ми знаємо про них, і як влаштована наша пам'ять? Адже те, що ще вчора, тиждень, рік тому було у нашій свідомості таким розбірливим та виразним, вислизає і розпливається. Час прибирає чіткість, пом'якшує контури, залишає лише відчуття. Добре. Тоді, що є час?"

"Сніданок", 2017. 140х140см, полотно, олія, емаль

"Я занурилася у дослідження цих філософських питань, відображаючи свої пошуки, відчуття і переживання на площині картини, розміщуючи своїх напів-абстрактних персонажів у певне статичне середовище.

Будь-які архітектурні споруди, інтер'єри, простіше кажучи — приміщення відчуваються і розуміються мною як щось статичне, бо воно нерухоме за своєю природою, і в часі теж не змінюється. Зате плин часу відбивається у певних подіях, в русі матерій. Адже ми знаємо, що простір і час — це не самостійні сутності, а форми існування матерії що рухається. Вони залежать від неї і визначаються нею", — каже Анна Валієва.

Якщо припустити, що всі речі зникнуть, то залишиться лише простір і час. Тому Валієва прибирає усе крім поодиноких, вже згасаючих, або таких що ще не чітко проявилися фігур. Так, змазані, знеособлені постаті поєднують у собі і образи минулого, нагадуючи персонажів перших дагеротипів, і майбутнього, передбачаючи, скажімо, миттєве переміщення матерії у просторі та часі, нагадуючи про темпи з якими проходить наше життя.

Загалом серія "Спогади майбутнього і минулого" дуже різноманітна, кожна картина має свою історію. Наприклад робота "Спогади" розповідає про зміну поколінь, про традиції та пам'ять про наших предків, про нашарування різних епох, і знову ж таки плин часу.

"Мати та дитина", 2017. 130х200 см, полотно, олія, емаль

Іншим виразним твором є "Мати і дитя", цей іконографічний сюжет є лейтмотивом, що проходить крізь усю творчість Анни Валієвої, не залежно від медіа до яких вона звертається. Величний образ Матері, що пригорнула немовля, є уособленням природи, її життєдайної сили, родючості. Дитя, немов людство, що живить своє тіло від матінки природи. Тло картини наповнюють м'яко написані жіночі образи, художниця каже, що також ставила на меті створити ефект калейдоскопу: з одного цілого ми отримуємо дорогоцінний світ, що множиться.

У роботі "Сніданок" відбилися роздуми Анни про життя: "зовнішнє" та "внутрішнє". Авторка каже: "Те чим ти себе наповнюєш, тим і будеш. Наче сніданок."

У своїх роботах Валієва хоче схопити дух нашого часу, швидкоплинність, рух, зв'язок і перетікання минулого в майбутнє крізь сьогодення. Для цього художниця вдається саме до техніки олійного живопису, шукає співзвучний сучасності колорит, здатний змінити ставлення до олії як старовинного матеріалу. На полотнах переважає ніжна срібляста гамма, з вкрапленнями рожевого і чорного, англійського червоного кольорів, а фактури змінюються – від гладких майже дзеркальних поверхонь, в яких глядач може побачити відображення себе, до рельєфів емалевих фарб.

Варто зауважити, що Анна Валієва розпочала серію "Спогади майбутнього і минулого" зі створення монохромних ескізів-колажів, і так захопилася, що ескізи перетворилися на самодостатні роботи, які експонуються на виставці як окремі твори. Ніби взяті в рамки старовинні сімейні фотографії, колажі представляють цілу добірку "абстракцій-спогадів". До того ж вони навмисне подекуди розмиті й не несуть конкретики, щоб кожен глядач міг відчути причетність, знайти у своїй підсвідомості схожі асоціації.

Автор говорить про неї так: "Журнали, чому я їх використовую? Цей матеріал надає мені широкі можливості. Все вже готове, надруковане. Вся деталізація. Так що елементи можна взяти і вільно перевести в якусь нову форму. Мене це захоплює. Якщо самому створювати всі ці частини, є ризик, що буде шкода потім так легко з ними обходитись, тобто брати ці шматки і, подібно нашим спогадам, насувати їх один на інший, нашаровувати." Сторінки зі старих журналів Валієва подекуди заливає густою чорною фарбою, як те, що назавжди стерлося і пішло з нашої пам'яті.

Анна Валієва народилася у 1984 році у місті Києві, Україна, у родині скульптора. У 2002 році закінчила Державну художню школу ім. Т. Г. Шевченка й вступила на живописний факультет до київської Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури, де займалася в майстерні монументального живопису під керівництвом М. А. Стороженко. У цей час почав формуватись індивідуальний погляд Анни як художниці, що багато експериментує з матеріалами, такими як полотно, вугілля, олія, метал, синтепон. З 2006 року Анна стипендіат Національної Академії та фонду Наталі та Ернеста Гулак. З 2008 року член Спілки художників України. У 2016 році картина Анни Валієвої "Madonna with Child" була продана на аукціоні Phillips. У цьому ж році художниця стала лауреатом премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді в розвитку столиці України міста-героя Києва. Твори Валієвої були представлені на міжнародному арт-шоу SCOPE Miami Beach 2016 та SCOPE New York 2017, і обидва рази потрапляли до EXHIBITORS HIGHLIGHTS.

Voloshyn Gallery була заснована Максимом та Юлією Волошиними у 2006 році. Від початку заснування носила назву Mystetska Zbirka Art Gallery. Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Voloshyn Gallery – галерея сучасного мистецтва, є майданчиком для арт-експериментів, досліджень і соціальних проектів.

Місія галереї: популяризація українського мистецтва в Україні та світі. Максим і Юлія Волошини активно представляють українське мистецтво за кордоном, сприяючи його інтеграції в європейські культурні процеси. У лютому 2014 Максим і Юлія презентували проект "Україна. Архетип свободи" у Відні в культурно-виставковому центрі Novomatic Forum. У квітні 2015 року з ініціативи галереї був організований перший український арт-тур на острів Кіпр під назвою MAKE ART NOT WAR. У 2015 році Максим і Юлія організували проект українських художників у Нью-Йорку, який проходив у Ukrainian Institute of America. У червні 2016 року галерея представляла українських художників на SCOPE Basel, сателіті найпрестижнішого у світі ярмарку мистецтва Art Basel, цього ж року галерея представляла Україну під час Art Basel Week у Маямі на ярмарку Scope Miami Beach. А у березні 2017 року брала участь у SCOPE New York 2017.

Максим і Юлія Волошини активно підтримують сучасних молодих українських художників і колекціонують їх твори. У 2015 році Максим і Юлія увійшли в ТОП 30 українських колекціонерів за версією Forbes і стали наймолодшими у цьому рейтингу. В цьому ж році Максим і Юлія увійшли ще в один рейтинг українського Forbes: 30 успішних українців, яким ще не виповнилося 30.

живопись
импрессионизм
современное искусство
Рейтинг +127
комментарии
Календарь
27/02

Лекция «Экспрессионизм» - четвертая лекция Базовый курс по истории искусств: от модерна до перформанса Экспрессионизм - это авангардное художественное течение, новое мировоззрение, ...

28/02

28 лютого відбудеться лекція, що присвячена одній із найцікавіших тем, а саме як взаємодіє мозок та мистецтво   Що таке художній твір? Як до них звертатися? На лекції ми розберемо концепції, ...

28/02

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт «Кілька історій та об’єктів» Лесі Хоменко. Виставку побудовано за принципом тотальної інсталяції та сконструйровано як інформаційно ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **