Наверх
Меню
Меню
Событие
17/05
Видання “In-Art” відкриває виставку «Зруйнована казка» в Музеї української діаспори в рамках міжмузейного проекту «Чумацький шлях»
Афиша диаспора.png
Афиша диаспора.png

Видання “In-Art” відкриває виставку «Зруйнована казка» в Музеї української діаспори в рамках міжмузейного проекту «Чумацький шлях»

17 травня в 17-00 в Музеї української діаспори (вул.Московська, 40Б) відбудеться відкриття виставки «Зруйнована казка» в рамках міжмузейного проекту «Чумацький шлях», організатором якого виступило видання «In-Art».

Сьогодні найактуальніша риторика щодо Криму – тема його приналежності. Саме питання "чий він" стало водорозділом і точкою біфуркації.  І саме ця приналежність – як в геополітичному, так і в інтимно-особистісному вимірі стає предметом розмови в роботах Закентія Горобйова, групи “А.Ю. Даг”, Андрія Зелинського, Миколи Маценка та Олега Тістола. Не дискусії, бо відповідь на це питання для кожного з учасників проекту вирішена, але історії - у кожного своєї і в певному сенсі – у всіх спільної. Історії перш за все про етику, а ще про міфологію, і завжди - про красу. 

Депортація кримськотатарського народу корінним чином змінила усні оповіді, що передаються від бабусі до онуків, від старших до молодших. Традиційна розповідь про добро і зло, головними дійовими особами в якій є узагальнені художні образи, змінилася розповіддю про реальне зло, про людей, що стали носіями цього зла і про довічне прагнення людини до відновлення справедливості.

Художні твори відомих українських художників поєднані в експозиції з архівними матеріалами, родинними фотографіями, які вступають в суперечливий діалог з ілюстраціями художниці Ірини Заруби до традиційних кримськотатарських казок. Особливу напругу експозиції надають чорно-білі фотографії з архівів фотографів Валерія Мілосердова і Алі Мухтерема, які зафіксували тяжкий шлях кримськотатрського народу додому, в Крим. Скульптура Олексія Золотарьова «Час і простір» акцентує увагу глядача на хрупкості внутрішнього власного світу людини, який завжди знаходиться під впливом зовнішнього, іноді ворожого і незрозумілого оточення.

«Власноруч зібрані фотографії – це сімейні архіви,  пам’ять киримли про своє минуле. На них не відображено голоду, смертей, жахливих умов життя, дискримінації з боку влади та місцевого населення. Глядачу ці фото виглядають як звичайні фотокартки, які є в будь-якому сімейному альбомі. Тим не менш, кримськотатарський народ зазнав великих втрат: демографічних, матеріальних, культурних та духовних», - зазначає спів-куратор одного з залів виставки Мартін-Олександр Кіслий.

Окремо в рамках виставки представлені роботи з родини художників і архітекторів Шемседінових. Ця експозиція піднімає велике коло питань, які, на жаль, не вирішувались навіть за часів незалежної України – наприклад, не реалізовано створення пам‘ятнику депортації кримськотатарського народу переможця Міжнародного конкурсу від 1994 року Ірфана Гафаровича Шемседінова, а роботи Ельміри Шемседінової демонструють наслідки російської окупації і фізичного знищення кримськотатарської архітектури в окупованому Криму.

Партнерами проекту виступили: студія Сергія Махно, мережа торгових центрів Епіцентр.

Організаційні партнери – салон вин InVino, студія авторського букету Laflor, арт-салон кримськотатарської культури SandıQ, арт-центр AlterEgo, рекламна агенція «Яспис», громадське об‘єднання «El-Cheber, компанія “Устрицы Скифии». Інформаційна підтримка – видання «Обозреватель», «Наши люди», «DOMUS DESIGN».

Видання «In-Art» - інформаційно-аналітичний портал про сучасне і класичне мистецтво, заснований в серпні 2014 року Галиною і Георгієм Браіловськими. Своєю метою засновники бачать вивчення і популяризацію української історії та мистецтва за рахунок створення, в тому числі,  власних арт-проектів, з яких найбільш відомі: «Хмаринка-мандрівниця» та «Там, де діти сплять» в Мистецькому Арсеналі, Міжнародний арт-симпозіум «Communication» в 2015 році,  Жіночій Арт-проект – Шоколадні сезони-2016 у Шоколадному будинку. Галина та Георгій Браіловські організовують виготовлення і тиражування арт- об’єктів, займаються консультуванням при формуванні приватних і корпоративних колекцій.

В Музеї української діаспори проект «Чумацький шлях» пройде з 17.05 по 16.06.2017.

Посилання на сторінку події у Facebook: https://www.facebook.com/events/216566965515941/

За іншими подіями Проекту слідкуйте на сторінці Facebook: https://www.facebook.com/MilkyWayArtProject/

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **