Наверх
Меню
Меню
Новость
16/06
Підсумки 10-го Дитячого Форуму у Львові
ChildForum-2017-06-01-Malyk-Galyna-vujko-joj-HBR_HBR_3379_LUFA-009.jpg
ChildForum-2017-06-01-Malyk-Galyna-vujko-joj-HBR_HBR_3379_LUFA-009.jpg

Підсумки 10-го Дитячого Форуму у Львові

Підсумки 10-го Дитячого Форуму у Львові
 

З 1 до 4 червня у Львові відбувся 10-ий Дитячий Форум – унікальний захід, у якому поєднується гра з отриманням різних корисних вмінь і навичок, де письменники, художники, науковці, спортсмени, музиканти, винахідники, музейники, бібліотекарі, майстри діляться своїми вміннями з дітьми і цим роблять світ кращим.

Засновником та організатором Дитячого Форуму від 2007 р. є ГО «Форум видавців».

Від 2016 р. захід проводиться в рамках програми «Львів – місто літератури».

Співорганізатори: Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Культурно-мистецький центр «Львівський Палац мистецтв», НСУО «Пласт».

Ювілейний Дитячий Форум відбувся у форматі великої просторової гри-квесту «Космовізія: супергерої та книжкова туманність». За легендою, діти рушали в космічну мандрівку. У відкритому космосі вони зустрічались з проблемою космічного сміття, яке заполонило майже всю Галактику. Отримавши особливу місію – врятувати Всесвіт, – діти проходили інтерактивні завдання в 9 тематичних зонах, збирали ігрові наліпки, «прокачували» Суперсили, для виконання яких їм необхідно набути нових знань та навичок. Рухаючись за маршрутом гри, вони отримували корисний практичний досвід пізнання світу та своїх можливостей. Метою кожного гравця було гідне проходження випробувань гри-квесту та отримання почесних статусів: «Косморейнджер», «Космогерой» і «Супергерой».

 

Загалом, за всі чотири дні Дитячого Форуму статус «Супергерой» отримало 1350 дітей!

Важливою складовою заходу був книжковий ярмарок, у якому взяло участь 39 видавництв з усієї України, 8 з яких були на Дитячому Форумі вперше.


Загалом, у межах Дитячого Форуму-2017 відбулося 1464 заходів, з них:
 

 • 89 спортивних;
 • 145 літературних та видавничих;
 • 77 з музики, кіно й театру;
 • 73 для мандрівників;
 • 138 з мистецтва та крафту;
 • 94 на тему екології;
 • 128 у межах 2-х розвиваючих квестів – музейного, бібліотечного;
 • 245 заходів, пов’язаних з наукою, винаходами, мейкерством;
 • 300 ігрових батлів;
 • 139 інтерактивних занять для дітей до 3 років;
 • 24 інклюзивних заходів;
 • 10 мистецьких та 2 екологічні виставки.

 

Дитячий Форум відвідало 11 206 осіб, з них:
6 163 відвідувачів, які придбали квитки
5 043 взяли участь у заході безкоштовно, в тому числі:
- 1 876 дітей пільгових категорій;
- 223 супроводжуючі особи;
- 1420 дітей за квотою партнерів;
- 1524 дитини за квотою учасників.


У Дитячому Форумі взяло участь 440 учасників, серед яких – видавництва, музеї, театри, бібліотеки, виробники іграшок, громадські та освітні організації, автори, художники, музиканти, науковці, мандрівники.


137 добровільних помічників допомагало у проведенні Дитячого Форуму, серед них – 47 членів Національної скаутської організації України «Пласт».


Події Дитячого Форуму висвітлювало понад 100 журналістів з 72 ЗМІ.
За подіями Дитячого Форуму слідкувало 30 366 підписників на Фейсбуці.

 

Програма Дитячого Форуму була опублікована на сайті bookforum.ua, а також надрукована і розповсюджена тиражем у 14 000 примірників.

 

Традиційно гостями Форуму стали переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2017», 43 дитини з 21 області і м. Львова. Для них була організована спеціальна програма, що включала різноманітні зустрічі з письменниками та читання, інтеграційну вечірку, на якій можна було побачити виступи Джошуа Пратта та формації Funkmasters, брейн-штормінг за участі Мар’яни Савки, Анастасії Левкової, Наталки Малетич та Юлії Лящинської. Книгомани мали змогу побувати в Астрономічній обсерваторії, де для них провели ексклюзивну екскурсію, а також переглянути разом з письменником Андрієм Бачинським українські короткометражки, обговорити їх і навіть створити сценарій для нового фільму. Родзинкою програми переможців стала урочиста Церемонія нагородження в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені І. Франка, яка відбулась у форматі театралізованого дійства в стилі книг про Гаррі Поттера.

У Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія» взяло участь понад 65 тисяч маленьких читачів.

 

Дитячий Форум-2017 – це:
 

Книжковий ярмарок та ярмарок настільних ігор та розвиваючих іграшок
39 видавництв з усієї України взяли участь у Книжковому ярмарку, представивши свої книжкові новинки та хіти продажів попередніх років. На ярмарку також можна було придбати розвиваючі ігри, іграшки для дітей та сувеніри. Окремий блок «Ігросфера» зібрав найбільших виробників настільних ігор.

 

Література

Важливе місце на цьогорічному Форумі займала літературна програма.

Загальна кількість відвідувачів літературних заходів: 3952.

У літературних заходах взяло участь близько 30 авторів книг та 5 ілюстраторів.

 

Вперше літературна програма проходила одразу в 4-х зонах:

 • Планета «Земля Світлячків», суперсила Допитлива. Близько 30 заходів.
 • Лаундж-зона від Львів – місто літератури ЮНЕСКО. 25 заходів.
 • Зона літературних професій від Львів – місто літератури ЮНЕСКО. 27 заходів
 • Виставка «Тут ростуть діти» за сприяння Посольства Швеції в Україні та Шведського інституту.

 

Унікальним заходом літературної програми стала виставка «Тут ростуть діти», організована за сприяння Посольства Швеції в Україні та Шведського інституту. Серед її персонажів – кмітливі діти, безстрашні принцеси, безпритульні діти. Усі вони мають змогу бути різними, знаходити своє місце в житті і розвиватися. Шведська література охоплює всіх дітей і перекладена різними мовами, що допомагає дітям розуміти і збагачуватися знаннями одне про одного.

 

Особливою пропозицією цьогорічної програми стали тематичні заходи в наметовому містечку від «Клубу 4 лапи», де діти читали казки собакам та отримували поради по догляду за тваринами.

 

Традиційно у літературній програмі відбулись презентації і автограф-сесії відомих дитячих письменників, перекладачів та ілюстраторів: Вікторії Амеліної, Володимира Арєнєва, Андрія Бачинського, Галини Вдовиченко, Сергія Гридіна, Мар’яни Савки, Катерини Міхаліциної, Кузька Кузякіна, Мар’яни Прохасько, Наталки Гайда, Тараса Кеба, Галини Малик, Лесі Ворониної та багатьох інших.

 

Відгук про літературну програму фестивалю від Тані Стус (засновниці інтернет-порталу БараБука): «Цьогорічний фестиваль особливий оновленими локаціями. Зокрема, натхненною та дуже зручною «барабудкою» для Барабуки став геокупол. Просторо, світло, містко – для найрізноманітніших активностей – чи то масового «зльоту» володарів суперсил до Мії Марченко, чи то для білих-чорних справ навколо книжки Кузька Кузякіна, чи навіть для камерного процесу творення власних історій на «Написаторі». Команда барабук дуже втішилася кожною хвилиною ігор, спілкування, творчості, фотографування на фесті! Хочемо ще)))»

 

Мейкерство (винахідництво, наукові досліди, робототехніка, рукоділля)

Для дітей різних вікових категорій було продемонстровано видовищні наукові експерименти, проведено заняття з робототехніки і перегони міні-роботів, дітей навчили як спаювати плати і створювати ракети чи роботів ВОЛЛІ-Е, було продемонстровано роботу 3D принтера та розказано про Всесвіт, сонячну систему та дослідження космосу і не тільки.

У просторі «Мистецтво» діти змогли малювати картини та навчитись створювати ілюстрації до книжок, зліпити улюбленого книжкового героя, виготовити листівку чи іграшку, відвідати заняття з дизайну, гратографії, авторського розпису тканин, каліграфічного письма широким пером, побувати на майстер-класі із створення витинанки чи графічного коміксу.
 

У спортивній програмі проходили зарядка з олімпійцями, тренінги з дитячої йоги, підйом на скеледром, катання на поні, заняття з таеквондо, бойового гопака, а також історичне фехтування та стрільба з лука.

 

Музика, кіно, театр

У програмі були: майстер-класи з гри на саксофоні, гітарі, контрабасі, фортепіано, а також зі співу та джазової імпровізації, уроки ораторського мистецтва, вистави, покази фільмів, кулінарні майстер-класи та створення мультика з пластиліну і не тільки.
 

Простір екології був представлений екзотичними тваринами зі всього світу, а також виставкою художніх плакатів дизайнерів з різних країн, проходили майстер-класи з виготовлення їстівних іграшок для ведмедів, бавились в екологічні ігри та вчились правильно сортувати сміття – усього 94 заходи протягом 4 днів Форуму.

 

Мандри: тут можна було дізнатись про здоровий спосіб життя, зіграти в рухливі ігри, навчитись в'язати вузли, розкладати ватру, рахувати географічні та астрономічні об'єкти і знаходити відстань між географічними точками, поспілкуватись з мандрівниками.
 

Вперше у межах Дитячого Форуму було представлено простір «Інклюзія», який покликаний навчити дітей розуміння та толерантного ставлення до людей з особливими потребами. Тут можна було відвідати майстер-клас з писання шрифтом Брайля, подивитись мультики наосліп та виконувати щоденні завдання із зав’язаними очима. Партнерами з проведення заходів стали: ГО «Розправлені крила», Українська спілка інвалідів, Львівська майстерня «ЩАСТЯ» та ЛММГО «Інститут українських студій».

Для діток від 3 до 5 років діяв окремий простір – Плато Космомацьоп. Тут щодня проходили руханки, театральні сценки, уроки англійської, малювання, музики, читання і не тільки – усього 139 розвиваючих заходів для наймолодших учасників.

 

Видавничий квест відвідало понад 2000 осіб

Квест проходив на стендах 7-ох видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», Видавництво Старого Лева, «Навчальна книга – Богдан», «АССА», «Вісім Лапок», «Nebo BookLab Publishing», «Ірбіс Комікси». Усі питання квесту були сформовані довкола однієї теми, що перегукувалася із загальною темою фестивалю: Космос. Видавці самі ставили запитання за мотивами своїх книжок.


Музейний квест відвідало понад 2500 осіб.

Кожен учасник музейного квесту отримав буклет з маршрутом і завданнями, які можна було виконати на 8 пунктах. Спеціальним гостем музейної зони став Музей космонавтики ім. С.П. Корольова із Житомира. Окрім завдань квесту, музейники підготували низку майстер-класів, ігор, творчих занять.

 

Бібліотечний квест пройшло понад 1500 дітей.

Під час проходження цієї гри діти змогли побачити на 7 стендах цінні та рідкісні книги з фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка та дізнатись історію створення книги і відгадати поставлені запитання.

 

Переможець конкурсу «Книгоманія 2017» Дана Біндяк, Чернівецька обл., м. Сторожинець: «Це був мега крутий Фестиваль! Львівські бібліотеки – це просто справжні музеї. Дуже сподобалась Урочиста церемонія нагородження переможців «Книгоманії» – це було справді магічно, і ми перенеслись у чарівну школу! Квест по Львову був веселим. Ми повернулись додому з великою купою книжок-подарунків, грамот, дипломів і вражень!».

 

Президент ГО «Форум Видавців» Олександра Коваль: «Дитячий Форум 2017 ще раз переконливо засвідчив, що сучасні діти є активними, талановитими, винахідливими і відкриті до всього нового. Наша місія, як організаторів Форуму, – показати дітям, що Книга – це цілий Космос, який може і навчати, і розважати, і виховувати, і надихати на творчість…. А головне – дати дітям віру в себе та бажання бути справжніми Героями і переможцями у боротьбі за майбутнє Всесвіту».  

 

Письменниця Леся Воронина: «На цьогорічному Форумі було стільки принад, стільки майстер-класів, квестів, стільки загадок і відкриттів, пов’язаних з космосом... Дитина могла доторкнутись до речей, про які раніше вона тільки читала чи бачила по телебаченню. Як-от: рукавички, якими користуються космонавти, працюючи десь на космічній орбіті, чи дізнатися, чим же насправді харчуються космонавти, перебуваючи у невагомості...

Що ж до побажань на майбутнє – я думаю, не варто зупинятися на досягнутому. Сьогодні у Дитячого Форуму є серйозні конкуренти у вигляді комп’ютерних ігор та інших суперсучасних спокус, тому організаторам слід вмикати свою фантазію і щоразу робити цікавіше свято для дітей, де на них чекатимуть нові відкриття, неймовірні пригоди, а головне – класні книжки та зустрічі з їх авторами».

 

Координатор волонтерів, віце-президент ГО «Форум технічних ідей» Дмитро Донченко: «Хочу подякувати усім добровільним помічникам, які були задіяні у такому чудовому фестивалі. Кожен з них по-своєму унікальний, цікавий та творчий… Думаю, нам вдалось об'єднати найталановитішу та найенергійнішу молодь Львова. За чотири дні Дитячого Форуму ми всі стали найкращими друзями та однодумцями. Це – надзвичайні люди, які мотивують своєю енергією та ідеєю створювати щось нове. Щиро вдячний за феєрію подій та вражень, що була на Дитячому Форумі».

 

Програма, учасники, партнери ДФ-2017 на сайті bookforum.ua http://bookforum.ua/events/

Посилання на фото та відео:

https://drive.google.com/drive/folders/0B_28nFM02PJqd0pNQjZlWWtmVXM

 

Дякуємо співорганізаторам, благодійникам і HYPERLINK "http://bookforum.ua/partner/"партнерам, без яких Дитячий форум не відбувся б:

 

Співорганізатори:

Львівська міська рада

Львівська обласна рада

Львівська обласна державна адміністрація

КМЦ «Львівський Палац Мистецтв»

НСОУ «Пласт»

 

Благодійники

Сімейний розважальний комплекс «Ігроленд» надав безкоштовні купони на відвідування лабіринту, які були роздані кожній дитині.

ТОВ «Видавництво «Школярик» надало безкоштовно зошити, які вручалися кожній дитині.

Водний партнер ТМ «Моршинська. Спортик» надав безкоштовно пляшечки води, які вручалися кожній дитині.

Клуб «4 лапи» надав кошти на закупівлю 245 вхідних квитків для пільгових категорій.

Переможці гри «Космовізія: Супергерої та книжкова туманність» та діти-переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія 2017» мали змогу відвідати додаткові розважальні атракції – квест віртуальної реальності «Грань» та баланс-скейти від Простір «Радіти».

 

Програмні партнери:

Музей космонавтики ім. С.П. Корольова, Офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», Інтернет-портал «БараБука», НУ «Львівська Політехніка», Український Католицький Університет, Українська академія друкарства, Львівський молодіжний клуб, ГО «Фонд технічних ідей», Національна скаутська організація України «Пласт», Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області, Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. І. Франка, Навчально методичний центр освіти м. Львова, Туристичний клуб «Манівці», Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр, Дитячі наукові студії МАН, Львівська обласна Мала Академія наук учнівської молоді, Астрономічна обсерваторія та кафедра астрофізики ЛНУ ім. І. Франка, Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Центр робототехніки «Boteon», Комп'ютерна академія ШАГ, Львівська Академія СТАРТ_ІТ, Львівська обласна федерація Таеквон-до ІТФ, Центральна бібліотечна система м. Львова, Львівська обласна бібліотека для дітей, Львівська обласна бібліотека для юнацтва, Клуб-садок ХЕППІ, Організація Українських Скаутів, Мережа парків святкування днів народження «Дитяча планета», Студії електроніки «РадіоМаг Україна», Соціальна ініціатива УГКЦ «ХТОСЬ НЕ ЗРОБИТЬ!», Творча студія «Інклюз», Центр музичного розвитку «Темро», Технічноспільнота «Betalab», Мейкермайданчик «EcoBot», Арт-студія «Шухляда», Творча майстерня «Сверлик», Клуб «Чотири лапи», ЛКП «Лев», Асоціація дизайнерів-графіків «4й блок», Український центр розвитку музейної справи, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г.Возницького, Художньо-меморіальний музей Івана Труша, Художньо-меморіальний музей Леопольда Левицького, Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського, Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької, Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові, Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка, Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, Літературно-меморіальний музей-квартира П. Г. Тичини, Львівський історичний музей, Ведмежий притулок «Домажир», Центр розвитку дитини «Snail», Освітньо-технологічний майданчик для дітей «KID`IT», Станиця Львів Пласту НОСУ, ГО «Розправлені крила», Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська Політехніка», Українська спілка інвалідів, Львівська майстерня «ЩАСТЯ», ЛММГО «Інститут українських студій», Кулінарна школа «Ложка», Молодіжний театр «З вулиці на сцену», Футбольна академія для дошкільнят «Клуб Лева», Студія дитячої творчості «КОКО», Львівська Школа Джазу та Сучасної Музики, Навчальний проект «LITS4kids», Дитяча школа кулінарії «Ложка», Освітній проект «Nravo Kids», ГО «Центр розвитку сім’ї, батьківства та дитини «Тато, мама, я», Фонд Святого Володимира, Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Музична школа «YOLO», КЗ Тернопільської міської ради «Станція юних техніків», Клуб аматорів астрономій «Астрополіс», Майстерня «Клей-мо», Дитяча школа народних мистецтв, Клуб «Сім’я від А до Я», Екологічно-освітній проект «Зелений ліхтарик», ЛКП «Лев», Колегія екологічної освіти «Світ Освіт», ГО «За ЕКОрозвиток», Станція переробки пластику «ZeleNew», Екологічна ініціатива «Florabo.ua», Студія «Успіх» (ЦТДЮГ «Погулянка»), Львівське астрономічне товариство, Культурна Асоціація «Новий Акрополь», Центр йоги «Green Tara», Школа Бойового Гопака імені Івана Богуна, Клуб історичної реконструкції «Лемберг», ЛММГО «Чорна Галич», ГО «Простір РаДіти» та квест віртуальної реальності «Грань».

 

За сприяння:

Посольства Швеції в Україні, Шведського Інституту

 

Партнери Фестивалю дитячого читання «Книгоманія»

Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, ГО «Свербивус», Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка, Видавництво Жупанського, Видавництво 21, АССА, Видавництво Старого Лева, видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», «Фонтан казок», VIVAT, видавнича група «КМ-Букс», «Чорні вівці», «Букрек», 4mamas, «Знання», «Академія», «Апріорі», Астрономічна обсерваторія ЛНУ ім. І. Франка

 

Книги для переможців «Книгоманії» надали видавництва: «АССА», «Vivat», «Клуб сімейного дозвілля», «Знання», «Фонтан Казок», «Видавництво Жупанського», «Академія», «Апріорі», «Видавництво Старого Лева», «Чорні вівці», «Видавництво 21», «КМ-Букс», «4mamas», «Букрек».

 

Інтернет-партнери

Укртелеком, видавництво «Каламар»

 

Офіційні технічні партнери

Компанія «Комп’ютерний всесвіт», Мережа дитячих супермаркетів «Світ малюка»

 

Партнери з харчування

Студія кейтерингу «Chef», Холдинг емоцій «ФЕСТ», Кав’ярня «Штука»

 

Партнер з друку: СП ТзОВ «Полі»

 

Дизайн: Аліса Грейс

 

Медіапартнери:

 

Генеральний інформаційний партнер 1+1

Генеральний телевізійний партнер Еспресо

Ексклюзивний телевізійний партнер ТРК Львів

Незалежний телевізійний партнер Перший західний

Офіційний телевізійний партнер НТА

Улюблене радіо Львівська хвиля

Ексклюзивний радіо-партнер Дуже радіо

Спеціальний інформаційний партнер День

Офіційні радіо-партнери: Радіо «Вголос», Львівське обласне радіо, Хіт-ФМ. Львів

Офіційні інформаційні партнери: Gazeta.ua, Газета по-українськи, журнал «Країна», Лівий берег, Womo, Твоє місто, Правдатут!, Журнал «Розумашки», «Львівська Пошта»

Спеціалізовані партнери: Читомо, БараБука, ЛітАкцент, Друг читача

Медіапідтримка: 5 канал, Український тиждень, Діти в місті, Мамин клуб, LvivOnline, Експеримент, На часі

Інтернет-підтримка: Інтернет-компанія Biblyuk.com

 

Сприяння в розповсюдженні реклами:

Корпорація рекламних послуг «КІ Медіа / Фама»

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **