Наверх
Меню
Меню
Событие
06/07
Олександр Сиротенко. Історії з життя до 120-річчя від дня народження
afisha.jpg
afisha.jpg

Олександр Сиротенко. Історії з життя до 120-річчя від дня народження

Олександр Сиротенко. Історії з життя до 120-річчя від дня народження

6 липня 2017 р. у київській галереї «Дукат» відбудеться відкриття виставки творів видатного українського художника Олександра Сиротенка (1897–1975). До експозиції увійдуть полотна та малюнки із родинного зібрання, що відображають практично всі періоди творчого шляху митця. Роботи, відібрані для виставки, складають своєрідну збірку «коротких історій» з життя майстра та людей, що його оточували.

Ранній період творчості Олександра Сиротенка представлено кількома малюнками сангіною. Це портрети жінок-сучасниць художника, чиї імена залишились невідомими, але віртуозна рисувальна техніка донесла до нас і дівочу ніжність, і жіночу втому. Деякі малюнки виступили підготовчими роботами для майбутніх великих полотен, зокрема жінка на одному з них   стала прототипом героїні відомої картини «Відпочинок».

1930-ті роки — активний період у творчості О. Сиротенка. До цього часу належить картина «Купальниці». Працюючи над нею, митець багато малював з натури: пейзажі та жіночі постаті, — щоб згодом поєднати їх у загальній багатофігурній композиції. У ці роки Олександр Сиротенко багато працює над створенням живописних портретів. Кілька із них, зокрема  «Портрет жінки» та «Портрет дівчини в червоному береті» (обидва 1930 року) — увійдуть до експозиції виставки в галереї «Дукат».

А 1939 року був написаний портрет дочки Надії — майбутньої художниці, яка у ті часи навчалася у нещодавно відкритій Київській середній художній школі. «Портрет дочки у червоному намисті» демонструє притаманні живописцю колористичні можливості. Радісний, світлий і водночас насичений колорит картини відображує характер юної, наповненої передчуттям щастя людини.

Хоча художника здебільшого приваблюють жіночі моделі, він пише і чоловіків. Вперше на цій виставці демонструється невеличкий автопортрет О. Сиротенка кінця 1930-х років, створений, ймовірно, як підготовчий етюд до великого полотна 1940 року. Цей автопортрет написаний із великою старанністю і увагою до подробиць фізичного вигляду, деталей тла, а головне — до техніки живопису. Останнє пояснює вельми добрий стан збереження картин митця, поверхня фарбового шару яких не постраждала від впливу часу. Обличчя нібито виліплено пастозними, накладеними за формою мазками, що виявляють та підкреслюють його особливу скульптурну будову. Живописцю вдалося передати характерність зовнішності, а також зосередженість і напруженість духовного життя творця.

Жанрові вподобання О. Сиротенка різноманітні. Окрім портретів на виставці представлено кілька натюрмортів з плодами. Два з них майже «близнюки», але ж попри композиційну схожість вони відрізняються технікою виконання та живописними завданнями, які ставив перед собою митець. Олія і темпера — у роботі над полотнами автор враховував специфіку  кожної техніки. В одному вирішується задача реалістичного втілення мотиву з точною передачею поверхні фруктів, фактури тканини, їх  освітлення тощо , а в другому – перевагу віддано декоративності з її умовними кольорами та відсутністю тональної  градації при розробці форми.

Пейзажна творчість представлена картиною «Явори», написаною в улюбленій Григорівці — мальовничому селі на березі Дніпра неподалік від Канева, де полюбляв працювати і відпочивати влітку Олександр Сиротенко. Окрім «головних героїв» — старих яворів, в картині присутній ще один — сонячне сяйво, яке, здається, наповнювало і все життя Майстра.

 

Виставка триватиме з 6 липня до 7 серпня 2017 року.
Відкриття виставки відбудеться 6 липня о 19:00 за адресою: вул. Рейтарська, 8Б, галерея «Дукат».
 

E-mail: gallerydykat@gmail.com
Тел.: +38 (044) 279 57 88

 

 

комментарии
Календарь
24/09

Галерея 83 представляє персональну виставку “Той, що зникає” Дмитра Просвєтова. “Той, що зникає”- друга персональна виставка автора, що складається з трьох частин. Перша- це ...

26/09

  Відкриття виставки Бориса Фірцака «Різне»   З 26 вересня по 13 жовтня у центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» проходитиме ...

28/09

У КИЄВІ ВТРЕТЄ ВІДБУДЕТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ СВІТЛА І МЕДІА-МИСТЕЦТВА KYIV LIGHTS FESTIVAL Промінь дитячих мрій злетить до зірок під час KYIV LIGHTS FESTIVAL 28 і 29 вересня 2019 го року ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **