Наверх
Меню
Меню
Событие
27/07
Відкриття виставки «Мислеформи Леоніда Богинського» в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва
04904.jpg
04904.jpg

Відкриття виставки «Мислеформи Леоніда Богинського» в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

27 липня 2017 року о 16 годині Національний музей українського  народного  декоративного  мистецтва запрошує на відкриття виставки «Мислеформи Леоніда Богинського», присвяченій його світлій пам’яті.

Леонід Богинський – один із лідерів і найяскравіших представників сучасного мистецтва кераміки. Його роботи вирізняються своєрідною пластичною манерою, особистою художньою мовою, яка передає чітко означену життєву позицію автора.

Леонід Богинський у 1980-ті роки став одним із засновників  нової художньої традиції в українській кераміці, засобами глиняної пластики відображаючи сучасність, її протиріччя та внутрішній неспокій, біль і драму життя, любов і страждання, муку, радість і трагізм людських стосунків.

Традиційні форми народної кераміки у художника є універсальним засобом передачі філософських роздумів і  сучасних ідей. Так, за думкою мистецтвознавця Зої Чегусової:  «Майже монументальна макітра Богинського з розтрісканою фактурою шамоту та нарочитим  нахилом форми, з  навмисними швами та задимленим колоритом то втілює образ виснаженої від спеки землі, то символізує материнське лоно та серце народу України, то стає рятувальним ковчегом, що береже силу його духу та культуру». 

Керамічні пласти Леоніда Богинського – це справжня поезія в кераміці. Умовний, майже абстрактний розпис має драматичне навантаження. В українській кераміці вперше  так щемно і неспокійно зазвучала висока нота трагізму.

Леоніду Богинському, як нікому іншому, властиве вміння задумати, створити образ та  втілити у пластичну форму не просто думку, а ціле філософське поняття. Він дійсно створював «мислеформи», які донині передають енергетику митця. Думки-образи, сформульовані художником, не вербальні, а матеріально відчутні та зримі. Такі  потужні думки (мислеформи) передаються від людини до людини, від покоління до покоління, існують довго, і, якщо пощастить, переходять у вічність.

 Твори Леоніда Богинського  неодноразово дивували глядачів на виставках українського мистецтва та міжнародних конкурсах керамістів, у тому числі в славнозвісних культурних центрах – Падуї, Валлорісі, Відні. Роботи художника зберігаються в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Хмельницькому та Сумському художніх музеях, у приватних колекціях.

 На виставці представлені твори митця з колекції музею, а також роботи (кераміка, живопис, графіка), передані родиною Майстра та твори матері художника Євгенії Заремби-Богинської – керамічні скульптури в стилі «міського наївного мистецтва».

Виставка працюватиме до 5 вересня 2017 року.

            

Адреса: Київ, вул. Лаврська, 9 корп. 2

         

комментарии
Календарь
23/02

face art – face future #Kyiv OPEN CALL Проект для творчої молоді Києва Звідки ми прийшли? Куди ми йдемо? Чого ми очікуємо? Що нас чекає? Мистецтво - це ДІЗНАВАТИСЬ і ПІЗНАВАТИ! Мистецтво ...

23/02

Проект виставки Ернст Барлах – Кете Колльвіц: Долаючи межі існування 23 лютого - 1 квітня 2018 р. у Національному художньому музеї України в Києві. І ось привабливі образи нового майбутнього ...

23/02

З 23 по 28 лютого в аукціонному домі «Золотое Сечение» (Київ, вул. Л. Первомайського, 4) відбудеться масштабна передаукціонна виставка Editions – тиражне мистецтво світових геніїв – ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **