Наверх
Меню
Меню
Новость
22/08
Оголошено 10 фіналістів конкурсу UNIT.City Art Prize
main-gallery-9.jpg
main-gallery-9.jpg

Оголошено 10 фіналістів конкурсу UNIT.City Art Prize

14 червня 2017 року  UNIT.City оголосив конкурс UNIT.City Art Prize. Ідея полягає у арт-трансформації промислового об'єкту. Головний приз - 50 000 гривень та покриття витрат на реалізацію свого задуму.

Об’єкт майбутньої арт-інсталяції – димова труба заввишки 60 метрів, діаметром 8,2 метри. Ухил зовнішньої твірної поверхні ствола постійний і складає близько 2°. Нижня частина труби – залізобетонна, висотою у 5 метрів. Споруда на сьогодні є найвищим об'єктом UNIT.City.

До 25 липня учасники мали подати на розгляд жюрі ідею візуального та технічного рішення трансформації димової труби на території UNIT.City. Зміна її образу підкреслить ревіталізацію колишньої промзони. Майбутній арт-об’єкт має поєднати у собі ідею та інноваційне рішення.

 

В серпні 2017 року було оголошено 10 фіналістів конкурсу:

 

1. Андрій Савченко (Україна)«LISP»

Інсталяція складається з великоокі кількості роторів вільно розташованих на валу, який охоплює димохідну трубу по зовнішньому діаметру. Під пливом вітру ротори обертаються із різною інтенсивністю, що дозволяє створити своєрідне відображення вітру.

Андрій Савченко (Україна)«LISP»

 

2. Густав Дюзинг & Макс Хаке (Німеччина)«Helix»

«Helix» одночасно являє собою атракціон та орієнтир на мапі міста. Стара труба вказує на індустріальне минуле простору, а додана структура символізує інновації та перспективи мислення. Прогулянка на вершину труби відкриє громадськості Київ з нового ракурсу. Helix – стане ідентифікацією нового життя промзони, а його унікальна форма – символом парку.

Густав Дюзинг & Макс Хаке (Німеччина)«Helix»

 

3. Жанна Кадирова (Україна)«Труба кличе!»

Труба кличе і запрошує гостей перейти у газоподібний стан, відчути себе димом. Подолавши на прозорому ліфті шлях у 60 метрів, вздовж вертикального тунелю, вийти у відкритий простір верхніх шарів міської атмосфери – на двуярусний оглядовий майданчик.
Основним елементом проекту, як концептуально, так і формально, обрано кільце диму. Балкони — застиглі кільця диму, які щойно вийшов з труби.

Жанна Кадирова (Україна)«Труба кличе!»

 

4. Себастьян Кайт (Великобританія)«Маяк»

Світлова інсталяція перетворює колишню промислову трубу у яскравий символ майбутнього. Промінь світла у нічному небі стає видимим маркером на горизонті. Вдень димова труба поринає у стан спокою, зважаючи на свою історію.
Увечері світло проходить хребтом димоходу, заряджає його, досягає вершини та запалює яскравий промінь. 
Світло подорожує зі швидкістю 299 792 458 метрів у секунду; за 8 хвилин сонячне світло досягає поверхні Землі. Маяк надсилає його назад у безмежний всесвіт, лишаючи відкритим питання про те, хто може отримати цей меседж.

Себастьян Кайт (Великобританія)«Маяк»

 

5. Євген Чернат (Україна)«Світло»

Арт-об’єкт  є символом злиття технологій та мистецтва? Як фотографія трансформує об'єкт? Фізичні розміри труби диктують нову ідею. Тепер це пінхол. Так, шістдесяти-метрова пінхол-камера.
Отвір труби перекривається для створення абсолютно темного простору. У вершині передбачено отвір невеликого діаметру через яке світло проникає всередину і проектується на фотоплівку. Таким чином створюється знімок неба.

 

Євген Чернат (Україна)«Світло»

 

6. Олександр Гук (Україна)«Башта можливостей»

Образ труби — динамічна скульптурна композиція, мета якої переосмислити форму споруди та наповнити її новим змістом. Башта не є старою недоцільною конструкцією, що потребує декорацій, а являє собою основу для створення джерела енергії для сучасних потреб. Все, що потрібно – обладнати її вітрогенераторами.

 

 

Олександр Гук (Україна)«Башта можливостей»

 

7. Василь Хомко (Україна)«Doodle-Tube» (Малюй-Труба)

Труба за допомогою світлодіодної сітки та відповідного програмного забезпечення перетворюється на інтерактивний та унікальний візуальний месенджер. Ви відкриваєте додаток «Малюй-Труба» на смартфоні (або веб-версію на комп'ютері), і замальовуєте ідею, яка з’являється на інтерактивному екрані висотою у 60 метрів.

Василь Хомко (Україна)«Doodle-Tube» (Малюй-Труба)

 

 

8. Алла Андрощук (Україна)«UNIT.City Tube»

Кожен відвідувач може вказати в мобільному додатку як він себе почуває. З кожним відтінком емоційного стану співвідноситься певний колір, який одразу ж з’являється на частині поверхні труби. Димова труба покрита структурною оболонкою, що буде змінюватись, демонструючи настрій відвідувачів UNIT.City.

Алла Андрощук (Україна)«UNIT.City Tube»

 

9. Олександр Філь (Україна)«Храм світла»

Художнє перетворення об’єкту має транслювати цінності, які проповідує сьогодення. «Храм світла» передбачає вставку світлових екранів в тіло труби таким чином, щоб екрани ловили сонячне світло протягом всього дня. Тому розташування екранів визначено не стільки за композиційним принципом, скільки орієнтовно позиції сонця, формуючи різні світлові малюнки в середині самої труби. Для функціонування об’єкту увечері передбачається розміщення прихованого світла в екранах, та розміщення ліхтариків на замках металевих поясів, які знаходяться по всій довжині труби.

Олександр Філь (Україна)«Храм світла»

 

10. Олександр Горбань (Україна)«Reunity»

Арт-об’єкт у формі дерева символізує процес ревіталізації території колишніх заводів. Створюється за допомогою алюмінієвих конструкцій та системи тросів, нагадує за формою дерево із зеленою кроною — символ очищення промислової території від брудних атмосферних викидів заводу. Вночі скульптура підсвічується LED підсвіткою. Також об'єкт може бути використано для збирання дощової води задля поливу зелених насаджень на території.

 

Олександр Горбань (Україна)«Reunity»

 

UNIT.City Art Prize — міжнародний конкурс у сфері сучасного мистецтва, що проводиться два рази на рік. Головна мета конкурсу – підтримка та розвиток проектів на перетині сучасних технологій та мистецтва. Взяти участь у конкурсі можуть художники, науковці, інженери, архітектори, дизайнери чи мистецько-наукові групи.

Реалізація проекту запланована на српень-вересень 2017 року. Проект буде презентовано у вересні 2017 року.

 

Жюрі конкурсу:

Кейс Донкерс Нідерланди

Нідерландський архітектор-урбаніст, засновник студії City as a LAB та автор ідеї перетворення Ейндговена з промислового в інноваційне місто. Кейс багато років займався містобудуванням, а згодом перекваліфікувався на соціального архітектора та дизайнера міського середовища.

Надім Самман Великобританія

Британський арт-куратор та мистецтвознавець, проживає у Берліні. Вивчав філософію в Університетському коледжі Лондону, отримав докторський ступінь в Інституті Курто. Співдиректор Import Projects, Берлін. Співкуратор 4 Марракешського бієнале (2012), I Антарктичного Бієнале (2017); Павільйону Антарктики (Венеційський бієнале архітектури 2014; Мистецтва, 2015, 2017). 2016 – куратор та арт-директор V Московського міжнародного бієнале молодого мистецтва.

Дар’я Кольцова Україна

Художниця, перформерка, кураторка, дослідниця. Кураторка UNIT.City Art Prize. Співкураторка міжнародного проекту See Ukraine: DOCUDAYS UA ON TOUR (2017-2018). Кураторка дискусійної платформи проекту UNICEF «Як тебе звати?» (2016), Decompression (2014), Ukraine-Scene libre (2014), GogolFest (2014, 2015). Стипендіатка програми міністра культура та національної спадщини Польщі Gaude Polonia. Володар гран-прі конкурсу «МУХі», номінант на премію Pinchuk Art Prize.

Макс Яковер Україна

Керуючий партнер інноваційного парку UNIT.City. Раніше працював на посаді директора з розвитку Національного комплексу «Експоцентр України». Засновник креативного простору «Часопис», партнер проекту «Интересный Киев». Має більше 10 років досвіду роботи в IT та ступінь МBA KMBS.

Максим Бахматов Україна

 

Керуючий партнер інноваційного парку UNIT.City. Раніше працював на посаді генерального директора Національного комплексу «Експоцентр України». Засновник німецької IT-компанiї UkrGerman Enterprise (UGE), засновник і керівник компанії ЗАТ «Ledokol».

Дмитро Єрьомін Україна

Керуючий партнер інноваційного парку UNIT.City. Раніше займав посаду директора Департаменту маркетингу інноваційного парку BIONIC Hill; керівника патронатної служби міста Києва.

Фото: сайт UNIT.City

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **