22 вересня 2017 року в приміщенні Українського кризового медіа-центру (вул. Хрещатик, 2) відбулася прес-конференція, присвячена презентації Україно-Німецького мистецького проекту Art and Film Biennale 2017.
Бієнале Art and Film Biennale 2017 покликана розповісти про мистецьку схожість унікальних європейських міст. У 2016 році Україна стала почесним гостем бієнале у селищі Ворпсведе, а вже наприкінці вересня 2017-го цей міжкультурний обмін отримає продовження у Києві - Україна вітатиме художників із Німеччини в рамках IV частини художнього проекту Art and Film Biennale, що був заснований 2013 року у відомій мистецькій колонії Ворпсведе (Нижня Саксонія, Німеччина).
Катерина Рай - куратор бієнале з української сторони розповіла про українську частину проекту, кураторський відбір, список художників, а також про локації, в яких будуть відбуватися події заходу.
Катерина Рай - куратор проекту з української сторони (Фото: Галина Браіловська In-Art)
Роботи сучасних митців – живопис, скульптура, фотографії – під спільною назвою «Торгівля ілюзіями» будуть представлені у відомих виставкових просторах Києва — Національному музеї Тараса Шевченка та Educatorium (галерея «Дукат»).
Юрган Хаазе (Jurgen Haase) – директор Бієнале та куратор проекту з німецької сторони розповів про досягнення проекту, про цьогорічну тему - "Торгівля ілюзіями" та як вона реалізується у Києві, про розвиток проекту, про художників, які приїдуть до Києва з Ворпсведе, про кількість митців, їх роботи та жанри, які вони представлятимуть, про головні моменти програми, про важливість співпраці українських та німецьких громадських спільнот.
Фото зліва направо: Олена Правило, Катерина Рай, Марта Лопатій, Юрган Хаазе, Ангела Хенкель
Ангела Хенкель (Angela Henkel) – куратор проекту з німецької сторони та засновниця бієнале розповіла про головні моменти програми. Пані Ангела Хенкель наголосила: "Для нас дуже важливо, щоб було продовження співпраці і щоб німецькі і українські митці краще зрозуміли один одного. Ми працюємо з різними європейськими місцями. Це важливо для нас. Ми раді рекламувати українське мистецтво в інших європейських місцях - не тільки в Німеччині".
Ангела Хенкель (куратор проекту з німецької сторони) та Міністр культури України Євген Нищук
Марта Лопатій (Marta Lopatiy) — заступниця генерального директора з науково-просвітницької роботи Національного музею Тараса Шевченка розповіла про досвід музею у реалізації міжнародних мистецьких проектів і про важливість проведення такого проекту у стінах музею.
До прес-конференції приєднався Міністр культури України - Євген Нищук. Пан Міністр культури згадав про важливі мистецькі події 2017 року - зокрема про Венеційську бієнале і виказав сподівання, що україно-німецький мистецький проект Art and Film Biennale 2017 буде гарним продовженням вдалого виступу України на Венеційській бієнале.
Міністр культури України Євген Нищук
Олена Правило - голова ГО "Конгрес активістів культури" відзначила важливість мистецтва і культури в питаннях айдентики: "Ворпсведе може бути прикладом для українських митців, яким чином можна змінювати місто завдяки культурі та мистецтву".
Фото зліва направо: Катерина Рай, Олена Правило, Марта Лопатій, Юрган Хаазе, Ангела Хенкель,Євген Нищук
"Art and Film Biennale — це не просто спільна презентація сучасного мистецтва, але й обмін менталітетом та художнім досвідом, вдала можливість для художників повчитися один в одного", - підсумувала куратор української частини проекту Катерина Рай.
Програма заходу передбачає кінопокази, музичні перформанси, лекції та публічні дискусії, що відкриють нові культурні перспективи.
Виставка триватиме з 27 вересня до 17 жовтня 2017 року.
Фото: Галина Браіловська In-Art
Детальніша інформація про проект: http://www.be-inart.com/post/view/1982