Наверх
Меню
Меню
Новость
23/09
"Біг по воді ..." та реальність резиденції BIRUCHIY 017
1. Учасникі резиденції BIRUCHIY 017.jpg
1. Учасникі резиденції BIRUCHIY 017.jpg

"Біг по воді ..." та реальність резиденції BIRUCHIY 017

"Біг по воді ..." та реальність резиденції BIRUCHIY 017

16 вересня відбулось відкриття підсумкової виставки робіт учасників резиденції         BIRUCHIY 017, які 2 тижні прожили на території колишнього піонертабору приазов'я. У резиденції цього року взяли участь понад 30 сучасних авторів з України, Росії, Італії та Німеччини, а також мистецтвознавці, куратори та арт-критики.

 

Учасникі резиденції BIRUCHIY 017

BIRUCHIY 017 порадував своїх резидентів насиченою лекційною програмою, за допомогою якої учасники змогли познайомитися з новими проектами своїх колег. Були представлені роботи переможців відео-форуму Live Mapping Contest 2017 (Амстердам) Володимира Гулича і Насті Лойко (група Artzebs) із запорізькою фанк-групою "Madjah's"; презентація фестивалю "Конструкція" (Дніпро) від куратора Катерини Русецької; показ робіт учасників резиденції "НАД БОГОМ" (Вінниця) та SHISHAKIFEST; презентація підсумкового каталогу        BIRUCHIY 016, а також 6-годинний модульний тренінг з практичною частиною з трьох частин команди "Inclusive friendly / Інклюзивно привітні" (Київ).

Окрім основної програми, під час симпозіуму пройшла волонтерська еко-акція на косі Азовського узбережжя, в рамках якої учасники резиденції очистили від сміття прибережну смугу на під'їзді до Бірючого. Із зібраних на узбережжі пластикових пакетів Володимир Гулич і Настя Лойко створили яскраву скульптуру –  плафон.

 

Володимир Гуліч, «Вулкан», пластик, метал, 175 см., д. 3 м., 2017

"Загальна концепція симпозіуму, означена як "Біг по воді...", в цьому році трансформувалася в дослідження змін локації резиденції, її архітектури й форм" – прокоментував Геннадій Козуб.

Проект "Монумент" художника з Берліна Міті Чурікова і куратора Сергія Канцедала (Турин) став рефлексією на інструменталізацію півострова Бірючий в умовах збільшення інтересу до цього місця як до курорту, так і до об'єкта інвестицій. Проект типового курортного будинку як збірний образ сучасної архітектури Бірючого й одночасно художньої метафори та конструктивної моделі автономного виживання масштабного проекту в умовах гіперкапіталістичного ландшафту півострова.

 

Мітя Чуріков, Сергій Канцедал, «Монумент», презентація проекта, 2017

 

Жанна Кадирова представила проект "Розмальовки": "Багато об'єктів, що зображено в них, вже не існують або змінилися до невпізнання внаслідок джентрифікації місця, тому у кожного художника є вибір – залишити "розмальовку" не змінюючи її чи відобразити існуючі або прогнозовані зміни, використовуючи різні техніки та матеріали".

Жанна Кадирова, «Розмальовки», мішана техніка, 32 x 45 см., 2017

За словами Влади Ралко (Київ), яка вперше відвідала Бирючий, саме локація резиденції стала відправною точкою в створенні багатьох робіт – "Абсолютно дивовижно, як саме місце взаємодіє з авторами. Хитка поверхня радянської архітектури, залишки якої з неймовірною швидкістю руйнуються. Фактично місто-привид, якого вже немає та ніколи не буде. Це й стало для мене "бігом по воді". Якимось об'єктом, по якому фактично ходити не можна, та практично існуючим в реальності".

 

Влада Ралко, із серії «Переоблік», папір, акварель, туш, кулькова ручка, маркер, 29,7 х 42 см., 2017

Володимир Будніков (Київ) в своїх роботах відобразив гру світла і тіней з архітектурою резиденції – "Самі конструкції квадратів і кубів радянської архітектури нагадують тюремні бараки, які на заході сонця створюють цікаву гру чорного й білого, а тіні, які ламають їх форми при взаємодії з величезними круглими антенами, розташованими на кожному будинку, перевтілюються в якісь космічні кораблі, що приземлилися посеред пустелі".

 

Володимир Будніков, «Будинок 1-12», полотно, акрил, 60 х 60 см., 2017

Проект Анни Миронової (Київ) "ТУТ І ЗАРАЗ" яскравими фарбами зафіксував зміни тіней і логіку їх переміщень, синхронну та узгоджену з рухом сонця – "Великий простір спонукає до зовсім іншого сприйняття плину часу, його відчуваєш фізично, підсвідомо підкоряючись цьому новому відкриттю".

Анна Миронова, Проект ТУТ І ЗАРАЗ, «7.03», «8.08», «8.45», полотно, акрил, 140 x 100 x 2,5 см., 2017

Артем Волокітін (Харків) дослідив властивості світла в контрастній роботі "Блік", сяючій променями на чорному тлі, а в створеному в 2015-му році поліптиху "Діорама" показав процес вивчення градацій кольору – синього, блакитного та сірого, їх відтінків та напівтонів.

Артем Волокітін, «Блік», полотно, олія, 130 х 180 см., 2017

Відображення кольорових відблисків частково ограненого каменю представив у своїй роботі Андрій Стегура (Ужгород).

 

Андрій Стегура, «Без назви», полотно, акрил, 100 х 100 см., 2017

Тетяна Малиновська (Харків) наповнила свої абстракції м'якими формами, об'ємами та соковитими барвами. 

 

Тетяна Маліновська, «Торжество», полотно, олія, 150 х 200 см., 2017

Володимир Яковець (Черкаси) представив живописний диптих "Відображення".

 

Володимир Яковець, «Відображення», диптих, полотно, акрил, 200 х 300 см., 2017

 

Скульптор Назар Білик (Київ) створив мінімалістичний об'єкт з поліефірної смоли "Ходіння по воді" – "звернення до біблійного сказання про диво, про його можливості в нашому житті, про наші бажання та надії" – прозорий куб, в гранях якого віддзеркалюється море, що створює додатковий простір та обсяг.

 

Назар Білик, «Ходіння по воді», поліефірна смола, 20 см., 2017

Художник з Італії Франко Аріаудо (Franco Ariaudo), який взяв участь в резиденції BIRUCHIY 017 за програмою обміну з Інтернаціональною мережею арт-резиденцій та освітніх програм RESÒ, в рамках довгострокового проекту BASILISK створив скульптурний об'єкт прототипу специфічного тренажера для тренування бігу по воді.

 

Франко Аріаудо, із проекту «Faster then Christ», пластикові труби, скотч, 2017

Створена "з натури" живописна серія Матвія Вайсберга (Київ) "Кілька сонетів, присвячених Джону Констеблу" відобразила повну палітру Азовського моря, та за словами автора, стан повноцінного щастя за Бродським: "... жив біля моря, грав у рулетку...".

 

Матвій Вайсберг, із серії «Декілька сонетів, присвячених Джону Констеблу», полотно, олія, 20 х 35 см., 2017

Ельміра Шемседінова (Київ) створила серію акварельних морських етюдів і живописну роботу за мотивами одного з них. Шість класичних морських пейзажів, укладених в строгі геометричні форми фото-кадрів, представив Юрій Пікуль (Київ).

 

Юрій Пікуль, «Персональна виставка», полотно, олія, 180 х 130 см., 2017

 "Картини, написані серцем, на морі..." Владислава Шерешевського (Київ) продемонстрували іронічну сюжетну лінію в серії "Морська".

 

Владислав Шерешевський, «Рятувальний post», полотно, олія, акрил, 100 х 80 см., 2017

 

Експериментальний диптих Олекси Манна (Київ), створений із застосуванням традиційного акрилу та будівельного сміття, втілив символічний міст між тим, що було і є, реальністю і міфом, Азовським морем і лиманом. А триптих білих полотен Аліни Якубенко (Київ), який зображає ще не розпаковані основи для створення майбутніх полотен, перетворив полотно з живописної площини в об'єкт.

 

Частина експозиції BIRUCHIY 017

Наташа Юдіна з Томська показала вишивку на плюші "Венера в снігах" як рефлексію на складну ситуацію в сучасному мистецтві пострадянського простору. Графіка "Піонертабір ім. Боттічеллі" стала іронічним відображенням зміни локації арт-резиденції. Юрій Шабельников (Москва) продовжив роботу з дослідження руйнувань радянської спадщини, його фатальних символів і відображення в повсякденному житті суспільства в інсталяції "За борщ!" та філософській графіці  "Остання подорож Гуллівера в Росію".

 

Юрій Шабельніков, «За борщ!», інсталяція 2017

 

Крім представлених робіт, в експозиції взяли участь роботи, створені в рамках травневої резиденції – Ніни Мурашкіної (Київ), Максима Мамсікова (Київ) та Хав'єра Ескали (Каталонія). У резиденції BIRUCHIY 017 також взяли участь Apl 315 (Одеса), Марія Вторушина (Київ), Юрій Єфанов (Київ), Аліна Клейтман (Київ), Андрій Лобов (Київ), Наталія Маценко (Київ), Соня Помогайбо (Київ), Марія Прошковська (Київ), Денис Рубан (Київ), Олексій Сай (Київ), Андрій Сігунцов (Київ), Ігнат Соломко (Київ).

комментарии
ТОП Новость
24/05

На підтримку Збройних сил України Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) запустив онлайн-виставку «Україна і українці» з фотографіями українців у традиційному вбранні минулих століть.   Виставка ...

21/05

  Український Дім у Києві презентує виставку плакатів, створених українськими митцями у дні війни   9 плакатів українських митців у форматі масштабних полотен широкоформатного друку ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **