Наверх
Меню
Меню
Новость
06/10
Український Інститут в Швеції започатковує Перший Фестиваль Української музики
poster.jpg
poster.jpg

Український Інститут в Швеції започатковує Перший Фестиваль Української музики

Перший фестиваль української музики в Швеції

Переосмислюючи Європу: Україна/ Rethinking Europe: Ukraine

23-24 жовтня 2017 року

Унікальний за своєю місією фестиваль української музики «Переосмислюючи Європу: Україна» пройде в Стокгольмі в престижних професійних концертних залах - Musikaliska та Eric Erikssonhallen, де звучатиме музика українських композиторів від Дмитра Бортнянського, Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича до наших сучасників - Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова, Ганни Гаврилець та Олександра Кравчука.

150 молодих та зовсім юних музикантів з України та Швеції виступатимуть в одному концерті два вечори поспіль: молодіжний академічний симфонічний оркестр Львівської Філармонії "INSO", дитячий хор «Щедрик», найстаріша хорова школа Швеції Adolf  Fredriks Musikklasser, солісти - лауреати міжнародних конкурсів, біженці з Донбасу: Максим Шарпар (фо-но, м. Єнакієве), Євгенія Джалалова (скрипка, м. Донецьк), близнята Софія та Анна Кисляк  (скрипка, м. Лисичанськ) та львів'янин Степан Сивохіп (гобой). Отже, фестиваль не лише знайомить шведську публіку із музикою українських композиторів, та композиторів, пов'язаних з Україною, але й ставить у центр події дітей. Багато хто з них, був змушений покинути свої домівки через війну на Сході України. Проте, їхня участь у фестивалі подарує їм спогади, особливо цінні в їх складній ситуації і можливість розвиватися далі, як музикантам на міжнародній арені. Ці діти виступатимуть на Гала-концерті 24 жовтня - в день ООН, привернувши таким чином, увагу шведської громадськості до проблем війни на Донбасі та окупації Криму РФ. Наразі вони отримають можливість  продемонструвати свій талант у Швеції та виступити на одній сцені із відомими музикантами: піаністкою Наталією Пасічник та віолончелістом Якобом Кораньї.

В рамках фестивалю відбудеться світова прем’єра твору однієї з найвідоміших сучасних композиторів Швеції Андреа Тарроді  - концертино Пісні неба/Songs of the Sky, написаного спеціально для цього фестивалю і присвяченого Наталії Пасічник, на основі української та шведської народних  мелодій. Також на заключному концерті фестивалю вперше в Швеції прозвучить фортепіанний концерт Франца Ксавера Моцарта (сина В.-А. Моцарта), який прожив більшу частину свого життя у Львові.

Цей унікальний за своїм контентом фестиваль - є виключно громадською ініціативою, яку підтримали низка компаній та меценатів. Ідея його проведення належить Наталії Пасічник, відомій українсько-шведській піаністці та засновниці Українського Інституту в Швеції. З української сторони її партнерами стали - Громадське Об’єднання Міжнародний інститут культурної дипломатії в особі Тетяни Калити та Громадське Об’єднання Відповідальне майбутнє/Responsible Future, засноване та очолюване Вікторією Зубенко і Клавдією Шевелюк.

Наталя Пасічник, директор Українського інституту у Швеції: «Стратегією діяльності Українського Інституту в Швеції від часу його заснування була побудова довгострокових проектів. За три роки нашого існування ми започаткували Нордичний Фестиваль Українського Кіно, який буде мати свій четвертий сезон цього року, Фестиваль Сучасних Анімаційних Фільмів, який ми проводимо разом з нашими партнерами з Європейської Спілки Культурних Інституцій. І ми маємо надію,  що  і цей музичний фестиваль «Rethinking Europe» стане початком постійного представництва української музики в Скандинавії. Адже музика - найбільш цивілізована мова, яка дісталася людству. Це шлях комунікації поза часом і кордонами. Ми вирішили зосередити головну увагу Фестивалю на дітях, на поколінні, яке формуватиме майбутнє нашого континенту. Дати можливість молодим талантам з України, які вже встигли пережити втечу від війни, побудувати приязні стосунки з їхніми колегами-однолітками, відкрити шлях до взаєморозуміння через музику, як об'єднуючий фактор. Фестиваль дозволить шведській публіці відкрити для себе музичні скарби України, а ми, як організатори, сподіваємось представити нові перспективи глобального процесу переосмислення Європи».

Тетяна Калита, директор Міжнародного інституту культурної дипломатії: «На жаль, Україна залишається terra incognita для пересічного європейця, який послуговується «офіційною» думкою про нас, почерпнутою нерідко з російських джерел. Для нього ми є пасивним предметом політичних перемовин, об'єктом гуманітарної допомоги. За таких умов дуже важливо зарекомендувати себе суб'єктом дій, самим «створювати» потрібні нам події, і формувати враження про себе, щоб «світ знав нас з наших вуст». Перший музичний фестиваль, ініційований Українським інститутом у Швеції, відповідає нашим прагненням фігурувати в європейському культурному просторі як СУБ'ЄКТ, а репертуар та виконавський рівень наших музикантів свідчать про належність до цього простору. Вони і є тими вустами, що здатні гідно представляти Україну в світі».

Клавдія Шевелюк, директор з розвитку Responsible Future: «Дитячі таланти - це майбутнє країни. Особливо важливо говорити мовою таких талантів в світі у конфліктні часи, які сьогодні переживає наша країна. Співпраця громадських об’єднань між країнами ще раз доводить, що сьогодні важливо  звучати мирно для тих, хто хоче бачити і чути Україну як частину європейської родини».

 

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=4xuqAooMSTI&t=1534s

Офіційна сторінка Інституту України у Швеції: http://ukrainskainstitutet.se/ua/?noredirect=uk_UA

Сторінка у FB https://www.facebook.com/ukrainskainstitutet/

 

     Довідка:

Український Інститут в Швеції був створений 2014 р. з метою презентації України та української культури в Швеції. З 2015 року інститут є асоційованим членом Європейської Спілки Культурних Інститутів, де головною платформою для взаєморозуміння та демократії є культура. Протягом 3 років своєї діяльності, інститут започаткував численні проекти, які отримали надзвичайно позитивні відгуки від аудиторії, медій та міжнародних установ. Останній резонансний та унікальний проект інституту – ConsolationForgotten Treasures of the Ukrainian Soul (Втіха - Забуті Скарби Української Душі). Це запис компакт-диску на одній з найвідоміших європейських фірм звукозапису BIS Records української класичної музики у виконанні відомих шведських артистів та фільм "Українська рапсодія", який описує музичний та історичний контекст проекту, а також враження шведських музикантів від їх першої зустрічі з українською музикою. Диск отримав чудові відгуки в міжнародних журналах по всьому світі, таких як BBC Music, OPUS, Mittelbayrische, і в кінці 2016 р. був названий "Highlight of the Year".  

 

Центр культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє» заснований у листопаді 2014 року і є неприбутковою громадською організацією, місією якої є покращення іміджу України за кордоном, завдяки розкриттю талантів обдарованих українських дітей. Організація допомагає музично обдарованим дітям, в т.ч. внутрішньо-переміщеним дітям із зон АТО та Криму розвивати свої таланти задля зміцнення культурної спадщини Україні і Європи. З моменту заснування Responsible Future організувала понад 25 концертів у 20 містах світу, включно у Парижі, Брюсселі, постійному представництві України в ООН та головному офісі Світового Банку у Вашингтоні. У 2015 році проект Responsible Future отримав міжнародне визнання на Всесвітньому комунікаційному форумі (м. Давос) в категорії «Цінність майбутнього» міжнародної премії C4F - Комунікації для майбутнього.

 

Оркестр «ІNSO-Львів» було засновано у 1998 році швейцарським диригентом та гобоїстом Гунгардом Маттесом.

У жовтні 2011 року постановою колегії Міністерства культури і туризму України та Указом Президента України Молодіжному симфонічному оркестру «INSO-Львів» було присвоєно статус академічного.

Художнім керівником оркестру є народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, академік Академії мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, Герой України – Мирослав СКОРИК.

В оркестрі панує особлива аура великої творчої атмосфери, особливе вміння слухати і розуміти одне одного. Понад 15 років оркестр відкриває слухачам невідомі сторінки української музики різних часів та епох, знайомлячи закордонного слухача з багатою музичною спадщиною України завдяки щорічним турне країнами Західної Європи (Швейцарія, Італія, Франція, Австрія, Польща, Німеччина, Португалія, Іспанія), містами Колумбії та Китаю.

Оркестр «INSO-Львів» невпинно втілює свою творчу, естетичну і просвітницьку місію, шукаючи нові шляхи та форми представлення слухачеві класичної музики, сприяючи її популяризації завдяки симбіозу різних видів мистецтв.

Щороку оркестр традиційно бере участь у міжнародних фестивалях, які проводяться у Львові: Міжнародному фестивалі музичного мистецтва «Віртуози», Міжнародному фестивалі сучасної музики «Контрасти», Фестивалі єврейської музики «LvivKlezFest». Колектив вже протягом багатьох років представляє Україну на міжнародних фестивалях та мистецьких проектах у Польщі.

       Оркестр «INSO-Львів» є володарем декількох нагород і відзнак, серед них:

·                     відзнака Radio Swiss Classic «Love»;

·                     відзнака «Золотий диск» «Franz Xaver Mozart Klavierkonzerte»;

·                     відзнака Radio Swiss Classic «Schumann / Beethoven Klavierkonzerte».

В 2014 році організував та успішно провів всеукраїнську культурну акцію «Спільне Повітря», яка об’єднала сім найбільших оркестрів України, що одночасно виконали «Оду до радості» Людвіга Ван Бетховена в аеропортах Києва, Одеси, Донецька, Харкова, Дніпропетровська та Львова, продемонструвавши тим самим єдність країни.

В березні 2015 року оркестр «INSO-Львів» виступив організатором масштабної культурної події «БАХ Маратон у Львові. Ready. Steady BACH!», встановивши рекорд України в номінації «Масові заходи» за найтриваліше живе виконання музики Й.С. Баха в Україні.

Початок сезону 2015 – 2016 року відзначився масштабною культурною подією за участі всесвітньо відомого диригента та композитора, художнього керівника Камерного Оркестру Філадельфії (США), головного диригента світового концертного туру «Зоряні війни» Сера Дірка Броссе під патронатом Посольства Королівства Бельгія в Україні – концертом «Classic for Peace» з нагоди Дня Короля Бельгії, який пройшов 15 листопада в Національному театрі опери та балету ім. Т.Г. Шевченка. 

Відкриття концертного сезону 2016-2017 року відзначилось співпрацею із справжнім зірковим сузір’ям: Марія Прінц (фортепіано), Філіпп Пєрло (флейта) та Олександр Земцов (альт, диригент) в концерті-присвяті «In Memoriam: Об’єднані музикою».

В 2017 році оркестр запрошений для участі в 24 Міжнародному конкурсі ім. Йоганнеса Брамса в м. Пьорчах (Австрія).

Молодий симфонічний оркестр «INSO-Львів» – це яскрава палітра емоцій і гармонії, втілених в музиці, якими музиканти оркестру охоче діляться зі своїми слухачами.

Художній керівник оркестру – народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, академік Академії мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, Герой України – Мирослав СКОРИК.

З 2007 року Головою Правління оркестру та ідейний натхненник багатьох проектів і програм – Іоланта Пришляк.

 

Дитячий хор «Щедрик» засновано в 1971 році у м. Київ. Починаючи з 2004 року, художнім керівником та головним диригентом колективу є Заслужений діяч мистецтв України Маріанна Сабліна.

Сьогодні хор нараховує понад 150 дітей різного віку, що займаються у відповідних вікових групах. Близько 55 кращих виконавців входить до концертного складу.
У репертуарі хору «Щедрик» - музика Ренесансу, бароко, класична музика, обробки українських пісень та пісень народів світу, твори сучасних вітчизняних і закордонних композиторів. З початку 70- років минулого століття хор гастролює з сольними концертами у філармоніях республік СРСР: Росії, України, Білорусії, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Молдови, Латвії, Литви та Естонії.

У 90-ті роки «Щедрик» стає відкриттям для світової музичної спільноти й незабаром отримує:
Гран-Прі Міжнародного хорового конкурсу в Пауел-Рівер (Канада)

Гран-Прі Міжнародного хорового конкурсу в Де-Мойні (США)

Гран-Прі і Золотий диплом XXXVI Міжнародного хорового конкурсу в Мендзиздроях (Польща)
Золотий диплом найвищого ступеня I Міжнародного конкурсу «Музика Сакра а Рома» у Римі (Італія).

Гастролі колективу з успіхом проходили у багатьох містах Канади, Німеччини, Польщі, Бельгії, Нідерландах, Швейцарії, Австрії, 15 штатах США, у Франції та Італії.

Хор брав участь у престижних українських і світових музичних фестивалях:

«Фестивалі камерної музики Гідона Кремера» у Локкенхаузі (Австрія)

«III Міжнародному хоровому фестивалі» у Ризі (Латвія)

«КиївМюзікФест», «Тоніка» у Києві (Україна)

«Америка Фест» у Де-Мойні

«Cantus MM» у Зальцбурзі (Австрія)

«І Міжнародному осінньому хоровому фестивалі» до 140-річчя Московської консерваторії (Росія)

«Віртуози» у Львові (Україна)

«Cracovia Music Festival» у Кракові (Польща)

«Бетховенфест» у Бонні (Німеччина)

У заході до дня вшанування пам’яті М.Ростроповича «Зустріч зі Славою» у Кронберзі

(Німеччина) тощо.

ХХ фестивалі камерної музики у Кронберзі (Німеччина) 

Концерті на підтримку політв’язнів «То Russia With Love» у Берліні (Німеччина) тощо.

«Щедрик» мав честь співати у спільних проектах із видатними музикантами світу, такими як: Володимир Крайнєв, Гідон Кремер, Антон Шароєв, Роман Кофман, Гія Канчелі, Іван Монігєтті, Даніель Баренбойм, Марта Аргеріх та інші. Овації на честь «Щедрика» звучали в найвідоміших залах:

Колонному залі ім. М. Лисенка Національної філармонії України 

Великому залі Московської консерваторії ім. П.І. Чайковського

«Mozarteum» у Зальцбурзі «Beethovenhalle» у Бонні

«Roy Thomson» у Торонто 

«Гастайг» у Мюнхені

«Форум» у Леверкузені 

Камерному залі Берлінської філармонії тощо.

Три перших записи хору «Щедрик» зроблено фірмою «Мелодія» на вінілових платівках. Частково репертуар «Щедрика» представлено на 5 CD дисках, записаних в Україні. Німецька компанія «Deutsche Welle» здійснила випуск Різдвяного концерту «Щедрика» у Бонні. Почесне місце у дискографії хору займає твір «Три маленькі літургії» О. Мессіана, виконаний «Щедриком» разом із оркестром «Кремерата Балтика» під керуванням Р.Кофмана, який увійшов до збірки найкращих концертів з історії «Фестивалю камерної музики Гідона Кремера».

комментарии
ТОП Новость
20/09

14 вересня 2018 року в залах Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відкрилася виставка творів під назвою «Арт-звернення Едуарда Приходька». Едуард Приходько – ...

20/09

В новом стильном ресторане Il Pellicano  пройдет арт-завтрак с искусствоведом Еленой Кашшай, посвященный Тамаре де Лемпицкой - польской и американской художнице ...

Календарь
22/09

Виставка Vogue UA «Україна в моді» об’єднає світ моди і технологій 21 вересня в галереї «Лавра» відкривається велика мультимедійна виставка «Україна в моді», ...

22/09

22 вересня у місті Віборг, Данія, відбудеться відкриття виставки сучасного мистецтва колажу «Tribute to Viborg». Українсько-датський митець Сергій Святченко та британський куратор Джеймс ...

22/09

22 вересня о 18.00 перформанс ОЛЕГ ЛИШЕГА/ пісня 1. Відтворення присутності Олега Лишеги за допомогою голосу та звуку, рухів та візії - тими, хто невміло ступає його слідами, хто б'ється головою ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **