Наверх
Меню
Меню
Новость
12/10
«Срібний мольберт» триває
ilko - 11.jpg
ilko - 11.jpg

«Срібний мольберт» триває

«Срібний мольберт» триває.

Учасники конкурсу познайомилися з Ужгородом та Хустом

10 жовтня 2017 р., у другий конкурсний день учасники Відкритого студентського конкурсу з живопису розділилися на дві групи – одна половина поїхала до Хуста, інша залишилася працювати в Ужгороді. Саме таким чином засновники вирішили розширити географію конкурсу та залучити до нього більшу кількість локацій.

Із містом над Ужем та його багатою історією учасників «Срібного мольберта» познайомив досвідчений екскурсовод історик Владислав Товтин. Екскурсанти побачили цікаві туристичні атракції й довідалися про деталі, про які знає далеко не кожен ужгородець. Усе це допоможе сформувати враження про місто та обрати локацію для виконання першого конкурсного завдання «Міський пейзаж».

Після прогулянки містом на учасників чекали два цікаві знайомства, заплановані оргкомітетом: спершу конкурсанти змогли поринути у творчу атмосферу будинку-музею одного з основоположників закарпатської школи живопису Федора Манайла, а відтак  навідалися до будинку-музею народного художника України, академіка  Володимира Микита.

Знайомства з неординарними людьми, непересічною творчістю, поради від академіка – все це надихнуло молодих художників, і на хвилі творчого піднесення вони вирушили до арт-галереї «Ілько».

Чергова родзинка чекала в галереї – виставка робіт закарпатських митців «Акварелі», яку й ужгородці в ці дні бачать вперше. Сповнені емоціями й дещо втомлені, юнаки й дівчата зізнаються: Ужгород прекрасний, а конкурс, який зумів об’єднати їх, – справді безпрецедентне явище в українському культурному житті.

Столиця Карпатської України вразила іншу частину учасників: їм випало познайомитися з Прагою в… Хусті! Саме з славнозвісного «чеського кварталу» почалася екскурсія містом для молодих митців, яким випало шукати локації для «Міського пейзажу» в райцентрі Закарпаття.

Загалом учасники прогулялися околицями замку, побачили центральну частину міста, історичні пам’ятки. «Дуже затишне місто, як і всі маленькі міста, – розповіла учасниця Вероніка Засадна. – Тут багато цікавих архітектурних рішень, гарні ландшафти. Є що малювати...»  Крім усього, конкурсанти завітали на відвідали оленячу ферму поблизу Хуста та в селянське господарство «Бараново».

Учасники оглядали локації, придивлялися до мальовничих куточків, хтось малював ледь не «на ходу».

 

Втомлені та вдоволені, більшість юнаків та дівчат зізналися: конкурс традиційно приємно дивує та вражає, але головне – цікаві локації для виконання першого конкурсного завдання обрані. Тож до зустрічі в Ужгороді та Хусті! 

 

Для довідки:

Brovdi Art – культурно-мистецька фундація, яка ставить за мету формування сучасного арт-простору, втілення інноваційних творчих ідей та проектів. Профіль діяльності Brovdi Art – сприяння творчій діяльності митців, пошук та підтримка молодих талантів; заснування художніх музеїв, експозицій і галерей; організація конкурсів, виставок, пленерів, майстер-класів; популяризація класичного та сучасного образотворчого мистецтва. Крім того, інформаційна та культурно-просвітницька діяльність у мас-медіа та соціальних мережах.

Студентський конкурс з живопису «Срібний мольберт» заснований як загальнонаціональний культурно-мистецький захід у 2016 році. Уперше він пройшов восени 2016 року: у мистецькому змаганні юних талантів взяли участь 44 студенти з 22 вузів 13 регіонів України. Другий конкурс відбувся у квітні 2017-го, на участь у ньому подали заявки майже 350 претендентів із 67 внз України, Македонії та Угорщини. Участь у другому «Срібному мольберті» взяв 51 студент, конкурс на одне місце склав 7 осіб. 

На участь у ІІІ-му конкурсі надіслали заявки 332 студенти з 64 вищих навчальних закладів України, а також Білорусі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі. За результатами попереднього експертного відбору оргкомітет оголосив список із 50 учасників (у тому числі три представники іноземних вишів), які вже сьогодні з’їжджаються до Ужгорода. 

Партнерами Відкритого студентського конкурсу «Срібний мольберт» стали: Фонд Анатолія Криволапа, куратор мистецьких проектів Ігор Абрамович, галерея сучасного мистецтва Voloshyn Gallery, Фонд культурних ініціатив ArtHuss, дизайн-студія Sergey Makhno Architects, фундація Stedley Art Foundation; Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, Закарпатська академія мистецтв; арт-резиденція Тамари та Олександра Бабаків «Великий перевіз», арт-резиденції закарпатських художників Тараса Табаки та Петра Ряски; компанія-виробник фарб Royal Talens, салон «Creative»; «Українська транспортна страхова компанія UTICO», «Кий Авіа». Поселятимуть учасників та гостей етно-велнес готель «УнгварЪскій» та готель «V&P» (м. Хуст). Серед інформаційних партнерів конкурсу портал про сучасне мистецтво ArtsLooker, інформаційний портал візуальної культури Chernozem.info, інформаційно-аналітичний сайт про сучасне мистецтво та стиль життя Cultprostir, мистецька інтернет-платформа In Art, глянцевий онлайн-журнал Bestin.ua, сайт про новини сучасної культури та образотворчого мистецтва Ukraine Art News, провідний журнал про мистецтво Art Ukraine, журнал «Образотворче мистецтво». Медійну підтримку на регіональному рівні забезпечують телекомпанії Закарпаття – ОДТРК «Тиса-1» та «М-студіо», радіокомпанії «Версія ФМ», «Світ ФМ», «Закарпаття ФМ» та «Радіо Слатіна». Висвітлюють події видання «Наш Ужгород», онлайн-портал Zakarpatpost.net, Медіацентр УжНУ та інші інтернет-сайти.

 

Матеріали і фото надані прес-центром конкурсу «Срібний мольберт» і фундації Brovdi Art

 

 

комментарии
ТОП Новость
21/07

Текст: Жанна Невкрита Кераміка Олександра Мірошниченка: творити, упереджуючи час У травні 2018 року зустрів 35-ліття відомий український художник-кераміст Олександр Мірошниченко. Ця подія стала нагодою ...

19/07

18 липня, о 19.00, в Я Галереї, в рамках виставки "Діти доктора Франкенштейна", Антон Логов представив нові роботи із серії "Речі". "Кожну людину оточують речі. В побуті, ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **