Наверх
Меню
Меню
Новость
13/10
В Ужгороді триває «Срібний мольберт»: як учасники 12-го жовтня виконували конкурсне завдання «Портрет»
01.jpg
01.jpg
15.jpg
15.jpg
17.jpg
17.jpg
01.jpg
15.jpg
17.jpg

В Ужгороді триває «Срібний мольберт»: як учасники 12-го жовтня виконували конкурсне завдання «Портрет»

В Ужгороді триває «Срібний мольберт»: як учасники 12-го жовтня виконували конкурсне завдання «Портрет» 

 

Найінтригуючий день для всіх учасників – що цього разу вигадали організатори конкурсу, яким буде завдання? Хто позуватиме для молодих митців для виконання етапу «Портрет»?

Відповідь виявилася просто вражаючою: учасники Відкритого студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» повинні… зобразити на полотні самих себе! Аби полегшити роботу, організатори видали молодим митцям дзеркала. Здивовані й схвильовані юнаки та дівчата зібрали приладдя, мольберти, полотна й узялися за роботу.

Буквально за півгодини територія Закарпатського музею народної архітектури та побуту поблизу Ужгородського замку перетворилася на одну велику майстерню. Молоді митці розмістилися в найрізноманітніших куточках скансена – хтось примостився на ґанку старовинної хатки, хтось усівся на підвіконнику виставкової зали, комусь до вподоби став відкритий простір поблизу дерев’яної церкви, але всі активно взялися за роботу.

Передати ту атмосферу, яка панувала впродовж усього дня на території музею, майже неможливо – треба було справді прийти сюди, аби відчути, вдихнути те повітря, сповнене осіннім теплом, сонцем, запахом листя й фарб…

 А вже в обід на учасників, гостей конкурсу та всіх жителів міста чекав новий проект: десять метрів Театральної площі в Ужгороді зайняло… сучасне мистецтво! В самому центрі міста відбулося унікальне open air арт-шоу під назвою «10 метрів твоїх можливостей». Його автором є молодий художник зі Львова Максим Скворцов. Практично за годину хлопець намалював на ватмані завдовжки в десять метрів картину. Кілька банок акрилових фарб та маркерів, політ фантазії й натхнення – і все готово. Унікальна акція теж пройшла в рамках конкурсу з живопису «Срібний мольберт», адже Максим був учасником мистецького заходу навесні цього року. Юнак відзначив: «Срібний мольберт» став для мене певним стартом у творчості. Тому, що організатори в мене повірили і я зрозумів, що моя творчість людям потрібна!»

Завершився день не менш знаковою подією – лекцією члена журі конкурсу, одного з найвідоміших колажистів сучасності, успішного художника, лауреата Міжнародної премії Yellow Pencil Award Сергія Святченка.

Для того, аби почути митця та познайомитися з ним, з’їхалася ледь не вся митецька еліта Закарпаття, завітали численні вiдомі митці, архітектори зі столиці. Майстер охоче поспілкувався з учасниками, дав цінні поради та надихнув на виконання останнього конкурсного завдання.

«Срібний мольберт» вражає: неймовірні події, непересічні особистості, потужна атмосфера творчості – усе це є нині в Ужгороді. Найяскравіша молодіжна мистецька подія цієї осені в Україні триває!

 

Матеріали і фото надані прес-центром конкурсу «Срібний мольберт» і фундації Brovdi Art

 

Для довідки:

Brovdi Art – культурно-мистецька фундація, яка ставить за мету формування сучасного арт-простору, втілення інноваційних творчих ідей та проектів. Профіль діяльності Brovdi Art – сприяння творчій діяльності митців, пошук та підтримка молодих талантів; заснування художніх музеїв, експозицій і галерей; організація конкурсів, виставок, пленерів, майстер-класів; популяризація класичного та сучасного образотворчого мистецтва. Крім того, інформаційна та культурно-просвітницька діяльність у мас-медіа та соціальних мережах.

Студентський конкурс з живопису «Срібний мольберт» заснований як загальнонаціональний культурно-мистецький захід у 2016 році. Уперше він пройшов восени 2016 року: у мистецькому змаганні юних талантів взяли участь 44 студенти з 22 вузів 13 регіонів України. Другий конкурс відбувся у квітні 2017-го, на участь у ньому подали заявки майже 350 претендентів із 67 внз України, Македонії та Угорщини. Участь у другому «Срібному мольберті» взяв 51 студент, конкурс на одне місце склав 7 осіб. 

На участь у ІІІ-му конкурсі надіслали заявки 332 студенти з 64 вищих навчальних закладів України, а також Білорусі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі. За результатами попереднього експертного відбору оргкомітет оголосив список із 50 учасників (у тому числі три представники іноземних вишів), які вже сьогодні з’їжджаються до Ужгорода. 

Партнерами Відкритого студентського конкурсу «Срібний мольберт» стали: Фонд Анатолія Криволапа, куратор мистецьких проектів Ігор Абрамович, галерея сучасного мистецтва Voloshyn Gallery, Фонд культурних ініціатив ArtHuss, дизайн-студія Sergey Makhno Architects, фундація Stedley Art Foundation; Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, Закарпатська академія мистецтв; арт-резиденція Тамари та Олександра Бабаків «Великий перевіз», арт-резиденції закарпатських художників Тараса Табаки та Петра Ряски; компанія-виробник фарб Royal Talens, салон «Creative»; «Українська транспортна страхова компанія UTICO», «Кий Авіа». Поселятимуть учасників та гостей етно-велнес готель «УнгварЪскій» та готель «V&P» (м. Хуст). Серед інформаційних партнерів конкурсу портал про сучасне мистецтво ArtsLooker, інформаційний портал візуальної культури Chernozem.info, інформаційно-аналітичний сайт про сучасне мистецтво та стиль життя Cultprostir, мистецька інтернет-платформа In Art, глянцевий онлайн-журнал Bestin.ua, сайт про новини сучасної культури та образотворчого мистецтва Ukraine Art News, провідний журнал про мистецтво Art Ukraine, журнал «Образотворче мистецтво». Медійну підтримку на регіональному рівні забезпечують телекомпанії Закарпаття – ОДТРК «Тиса-1» та «М-студіо», радіокомпанії «Версія ФМ», «Світ ФМ», «Закарпаття ФМ» та «Радіо Слатіна». Висвітлюють події видання «Наш Ужгород», онлайн-портал Zakarpatpost.net, Медіацентр УжНУ та інші інтернет-сайти.

 

 

 

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **