Наверх
Меню
Меню
Новость
13/10
Відомий художник, колажист Сергій Святченко спілкувався з конкурсантами і гостями «Срібного мольберта»
foundation_03.jpg
foundation_03.jpg

Відомий художник, колажист Сергій Святченко спілкувався з конкурсантами і гостями «Срібного мольберта»

Шлях до Данії, або Як досягнути успіху в Європі

Відомий художник, колажист Сергій Святченко спілкувався з конкурсантами і гостями «Срібного мольберта»

Відомий у всьому світі данський художник українського походження Сергій Святченко 12 жовтня 2017 року спілкувався з учасниками та гостями Відкритого студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт». Зустріч-лекція пройшла у конференц-залі етно-велнес готелю «УнгварЪскій» в Ужгороді. Послухати відомого художника прийшло чимало бажаючих – студентів, художників, мистецтвознавців та журналістів. І не дарма – художник з таким досвідом та досягненнями не частий гість в Україні.

Зустріч проходила в рамках Відкритого студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт», який саме в ці дні триває в Ужгороді. Сергій Святченко є членом журі, тож братиме участь в оцінюванні робіт конкурсантів.

Сергій Святченко – художник, працює у жанрах колажу, відео, інсталяції, фотографії. Народився у Харкові в 1952 році. У 1975 році закінчив Харківський архітектурно-будівельний інститут, захистив дисертацію на тему «Засоби візуальної інформації в архітектурі». У 1980-ті роки очолював Центр сучасного мистецтва в Києві. З 1990 року живе та працює в Данії. Учасник багатьох колективних та персональних виставок у Данії, Німеччині, Італії, Австрії, Франції, Великобританії, Канаді та США. Член Спілки данських художників та графіків (BKF). Лауреат Міжнародної премії Yellow Pencil Award 2007 (Лондон).

Сергія Святченка називають провокатором у сучасному мистецтві. Художник постійно експериментує, кидає виклик і скасовує встановлені правила. Митець уже давно перейшов до абстрактного живопису і виконав великомасштабні монументальні твори для міжнародних фірм та інституцій по всьому світу, включаючи королівський двір і парламент Данії. Художній світ Святченка ввібрав у себе різноманітні течії в сфері культури за останні 35 років.

Під час зустрічі в Ужгороді українсько-данський митець розповів про свої студентські часи у Харкові й те, як очолював Центр сучасного мистецтва на початку 1980-х років, про виставки і роботу за кордоном. .

Художник продемонстрував світлини зі своїми роботами, розповів про виставки, в яких брав участь і долучався до їхньої організації. Якщо говорити про творчість, то в різні періоди часу пробував свої сили в різних напрямах. Демонструючи одну з художніх робіт, відзначив: «Я дуже люблю Шишкіна, Саврасова, Левітана, вважаю їхній живопис геніальним – там є світло, колір і просто надзвичайний настрій! Усе це я спробував взяти за основу і перенести в абстрактні форми. Ось, до прикладу, мазок білої фарби на моїй картині – це те ж таки світло, це те, що дає нам надію, і воно присутнє на багатьох моїх роботах».

Між іншим, роботи митця поціновувачам мистецтва вдається побачити не часто – вони належать приватним колекціонерам та відомим світовим галереям. Що цікаво, чимало установ у Данії оформлені роботами художника – це і банки, і офіси, і навіть футбольний стадіон.

Сергій Святченко дав студентам-учасникам «Срібного мольберта» кілька порад: частіше читати різноманітну літературу, де можна знайти творчий імпульс, цікавитися технікою фотоколажів, адже вони розвивають альтернативну думку.

 

Присутніх, а особливо конкурсантів «Срібного мольберта», цікавило багато питань. Зокрема, секрети художніх фотографій художника, техніка його живопису й те, як саме він долає «мистецьку кризу». Насамкінець відомий митець порадив конкурсантам частіше звертати свою увагу на Захід та не боятися «прорубати кордон» в Європу і там досягати успіху. «А ще бути амбітними й працювати, працювати, працювати», – додав С. Святченко.

Відомий куратор мистецьких проектів Ігор Абрамович зазначив, що саме із Сергія Святченка починалася історія сучасного українського мистецтва.

Для довідки:

Brovdi Art – культурно-мистецька фундація, яка ставить за мету формування сучасного арт-простору, втілення інноваційних творчих ідей та проектів. Профіль діяльності Brovdi Art – сприяння творчій діяльності митців, пошук та підтримка молодих талантів; заснування художніх музеїв, експозицій і галерей; організація конкурсів, виставок, пленерів, майстер-класів; популяризація класичного та сучасного образотворчого мистецтва. Крім того, інформаційна та культурно-просвітницька діяльність у мас-медіа та соціальних мережах.

Студентський конкурс з живопису «Срібний мольберт» заснований як загальнонаціональний культурно-мистецький захід у 2016 році. Уперше він пройшов восени 2016 року: у мистецькому змаганні юних талантів взяли участь 44 студенти з 22 вузів 13 регіонів України . Другий конкурс відбувся у квітні 2017-го, на участь у ньому подали заявки майже 350 претендентів із 67 внз України, Македонії та Угорщини. Участь у другому «Срібному мольберті» взяв 51 студент, конкурс на одне місце склав 7 осіб. На участь у ІІІ-му конкурсі надіслали заявки 332 студенти з 64 вищих навчальних закладів України, а також Білорусі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі. За результатами попереднього експертного відбору оргкомітет оголосив список із 50 учасників (у тому числі три представники іноземних вишів), які вже сьогодні з’їжджаються до Ужгорода. 

Партнерами Відкритого студентського конкурсу «Срібний мольберт» стали: Фонд Анатолія Криволапа, куратор мистецьких проектів Ігор Абрамович, галерея сучасного мистецтва Voloshyn Gallery, Фонд культурних ініціатив ArtHuss, дизайн-студія Sergey Makhno Architects, фундація Stedley Art Foundation; Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, Закарпатська академія мистецтв; арт-резиденція Тамари та Олександра Бабаків «Великий перевіз», арт-резиденції закарпатських художників Тараса Табаки та Петра Ряски; компанія-виробник фарб Royal Talens, салон «Creative»; «Українська транспортна страхова компанія UTICO», «Кий Авіа». Поселятимуть учасників та гостей етно-велнес готель «УнгварЪскій» та готель «V&P» (м. Хуст). Серед інформаційних партнерів конкурсу портал про сучасне мистецтво ArtsLooker, інформаційний портал візуальної культури Chernozem.info, інформаційно-аналітичний сайт про сучасне мистецтво та стиль життя Cultprostir, мистецька інтернет-платформа In Art, глянцевий онлайн-журнал Bestin.ua, сайт про новини сучасної культури та образотворчого мистецтва Ukraine Art News, провідний журнал про мистецтво Art Ukraine, журнал «Образотворче мистецтво». Медійну підтримку на регіональному рівні забезпечують телекомпанії Закарпаття – ОДТРК «Тиса-1» та «М-студіо», радіокомпанії «Версія ФМ», «Світ ФМ», «Закарпаття ФМ» та «Радіо Слатіна». Висвітлюють події видання «Наш Ужгород», онлайн-портал Zakarpatpost.net, Медіацентр УжНУ та інші інтернет-сайти.

Матеріал для публікації і фото надані прес-центром конкурсу «Срібний мольберт» і фундації Brovdi Art

комментарии
ТОП Новость
02/04

Антон Логов взяв участь в online-виставці "У нас всі вдома". Відомий український художник Антон Логов взяв участь в online-виставці "У нас всі вдома", організованій командою Національного ...

01/04

«У нас всі вдома»: американський фотограф Спенсер Тунік, український художник Гамлет Зіньківський, азіатсько-американська скульпторка Стефані Х. Ші (Stephanie H. Shih) та інші відомі митці ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **