Наверх
Меню
Меню
Новость
14/10
В УЖГОРОДІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА РОБІТ ПЕТРА ГРИЦЮКА ТА АНАСТАСІЇ МІТІКОВОЇ З АРТ-РЕЗИДЕНЦІЇ «ВЕЛИКИЙ ПЕРЕВІЗ»
IMG_2970.jpg
IMG_2970.jpg

В УЖГОРОДІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА РОБІТ ПЕТРА ГРИЦЮКА ТА АНАСТАСІЇ МІТІКОВОЇ З АРТ-РЕЗИДЕНЦІЇ «ВЕЛИКИЙ ПЕРЕВІЗ»

В УЖГОРОДІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА РОБІТ ПЕТРА ГРИЦЮКА ТА АНАСТАСІЇ МІТІКОВОЇ З АРТ-РЕЗИДЕНЦІЇ «ВЕЛИКИЙ ПЕРЕВІЗ»

 

13 жовтня 2017 року в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка робіт лауреатів студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» Анастасії Мітікової та Петра Грицюка. 

Молоді художники були учасниками другого Всеукраїнського студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт», який проходив в Ужгороді у квітні цього року, і отримали спеціальну премію від куратора арт-резиденції «Великий Перевіз» Тамари Бабак – можливість упродовж 10 днів жити й творити на території мистецького закладу.

На виставці, організованій Олександром і Тамарою Бабаками спільно з культурно-мистецькою фундацією Brovdi Art у рамках Відкритого студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» ІІІ, представлені близько двох десятків робіт, виконаних лауреатами саме під час перебування на Полтавщині.

Як відзначив під час відкриття виставки художник, співзасновник арт-резиденції Олександр Бабак, молода художниця Настя Мітікова тяжіє до натурного письма, прекрасно відчуває композицію і відтворює побачене. «Петро Грицюк, натомість, мислить авангардними категоріями, у нього своє бачення, але в роботах відчувається дух того місця, де він малює. Те, що художники такі різні, дуже збагачує виставку», – додав О. Бабак.

Олександр Бабак, Петро Грицюк,Анастасія Мітікова 

Куратор і співзасновник арт-резиденції, художник Тамара Бабак вирішила робити виставку робіт молодих художників ще тоді, коли вони жили й працювали в арт-резиденції: «У мене визріла ця ідея ще тоді, коли Настя й Петро малювали у «Великому Перевозі», мені хотілося експозицією картин цих молодих людей надихнути і мотивувати майбутніх учасників «Срібного мольберта». Петро, зі слів куратора, був такий заряджений, що й після повернення з арт-резиденції продовжував творити, і на виставці вже представлені роботи, написані у Львові, але просякнуті духом «Великого Перевозу». «Такий конкурс, як «Срібний мольберт», – це прекрасна можливість розвитку молодих митців, і це дуже необхідно сьогодні», – додала пані Тамара.

Тамара Бабак

Анастасія Мітікова під час відкриття виставки відзначила, що й досі перебуває під враженням від тих живописних пейзажів, які спостерігала на Полтавщині. Для неї – митця пленерного типу – атмосфера «Великого Перевозу» і той дух творчості, які панують у арт-резиденції завдяки засновникам, стали ковтком нового творчого натхнення. 

Роберт Бровді, Петро Грицюк, Наталія Бровді

Петро Грицюк, у свою чергу, додав, що завдяки «Великому Перевозу» написав серію робіт, в яких передав емоції, що вирували в ньому кожного дня перебування в арт-резиденції: «Я щиро вдячний організаторам конкурсу «Срібний мольберт», а також Олександру і Тамарі Бабакам за все, що вони для нас зробили. Тепер ми точно стали більш упевненими, і це дуже важливо для руху вперед».

Зі слів Тамари та Олександра Бабаків, вони й цього разу (вже завтра під час церемонії визначення переможців Відкритого студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт») планують відібрати кількох претендентів, щоб вони після напружених конкурсних днів відпочили й змогли відчути дух простору та написати нові твори.

Матеріали і фто для публікації надані прес-центром конкурсу «Срібний мольберт» і фундації Brovdi Art

Для довідки:

Brovdi Art – культурно-мистецька фундація, яка ставить за мету формування сучасного арт-простору, втілення інноваційних творчих ідей та проектів. Профіль діяльності Brovdi Art – сприяння творчій діяльності митців, пошук та підтримка молодих талантів; заснування художніх музеїв, експозицій і галерей; організація конкурсів, виставок, пленерів, майстер-класів; популяризація класичного та сучасного образотворчого мистецтва. Крім того, інформаційна та культурно-просвітницька діяльність у мас-медіа та соціальних мережах.

Студентський конкурс з живопису «Срібний мольберт» заснований як загальнонаціональний культурно-мистецький захід у 2016 році. Уперше він пройшов восени 2016 року: у мистецькому змаганні юних талантів взяли участь 44 студенти з 22 вузів 13 регіонів України. Другий конкурс відбувся у квітні 2017-го, на участь у ньому подали заявки майже 350 претендентів із 67 внз України, Македонії та Угорщини. Участь у другому «Срібному мольберті» взяв 51 студент, конкурс на одне місце склав 7 осіб. 

На участь у ІІІ-му конкурсі надіслали заявки 332 студенти з 64 вищих навчальних закладів України, а також Білорусі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі. За результатами попереднього експертного відбору оргкомітет оголосив список із 50 учасників (у тому числі три представники іноземних вишів), які вже сьогодні з’їжджаються до Ужгорода. 

Партнерами Відкритого студентського конкурсу «Срібний мольберт» стали: Фонд Анатолія Криволапа, куратор мистецьких проектів Ігор Абрамович, галерея сучасного мистецтва Voloshyn Gallery, Фонд культурних ініціатив ArtHuss, дизайн-студія Sergey Makhno Architects, фундація Stedley Art Foundation; Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, Закарпатська академія мистецтв; арт-резиденція Тамари та Олександра Бабаків «Великий перевіз», арт-резиденції закарпатських художників Тараса Табаки та Петра Ряски; компанія-виробник фарб Royal Talens, салон «Creative»; «Українська транспортна страхова компанія UTICO», «Кий Авіа». Поселятимуть учасників та гостей етно-велнес готель «УнгварЪскій» та готель «V&P» (м. Хуст). Серед інформаційних партнерів конкурсу портал про сучасне мистецтво ArtsLooker, інформаційний портал візуальної культури Chernozem.info, інформаційно-аналітичний сайт про сучасне мистецтво та стиль життя Cultprostir, мистецька інтернет-платформа In Art, глянцевий онлайн-журнал Bestin.ua, сайт про новини сучасної культури та образотворчого мистецтва Ukraine Art News, провідний журнал про мистецтво Art Ukraine, журнал «Образотворче мистецтво». Медійну підтримку на регіональному рівні забезпечують телекомпанії Закарпаття – ОДТРК «Тиса-1» та «М-студіо», радіокомпанії «Версія ФМ», «Світ ФМ», «Закарпаття ФМ» та «Радіо Слатіна». Висвітлюють події видання «Наш Ужгород», онлайн-портал Zakarpatpost.net, Медіацентр УжНУ та інші інтернет-сайти.

 

 

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **