Наверх
Меню
Меню
Событие
09/11
Твір Володимира Кузнецова «Коліївщина: Страшний суд» стає експонатом НХМУ в форматі відкритого архіву
23157777_10155174956798562_112582609_o.jpg
23157777_10155174956798562_112582609_o.jpg

Твір Володимира Кузнецова «Коліївщина: Страшний суд» стає експонатом НХМУ в форматі відкритого архіву

Скандально відомий твір Володимира Кузнецова «Коліївщина: Страшний суд», знищений в Мистецькому Арсеналі 2013 року, стає експонатом НХМУ в форматі відкритого архіву.

9 листопада о 17.00 в Національному художньому музеї України відбудеться передача до колекції музею твору "Коліївщина: Страшний суд", який експонуватиметься в аванзалі музею до 3 грудня 2017 року.  

Спікери – художник Володимир Кузнецов, завідуюча відділом мистецтва ХХ - початку ХХІ ст.  НХМУ Оксана Баршинова, режисерка, громадська активістка Лариса Артюгіна.Історія

Володимир Кузнецов: «На початку осені 2013 року у Києві проходив воркшоп Артура Жмієвського "Відкритий музей", на якому учасники обговорювали ситуацію зі знищенням твору "Коліївщина: Страшний суд" у Мистецькому Арсеналі. Одна з ідей - передача цієї роботи до Національного художнього музею України -  була розвинена до формату передачі відкритого архіву.  Архіву з постійним наповненням, який містив би в собі документацію дотичних до роботи процесів та ситуацій у розвитку. 

Ця ідея великою мірою збігалася з моїм баченням подальшого розвитку твору, який на той час перемістився з виставкової зали "Арсеналу" у віртуальний простір, у якому всі пов'язані з роботою дії є її частиною. Судові процеси із захисту прав та визнання акту цензури в тому числі. Ця робота спільна та багаторівнева, за участі та підтримки багатьох складових, різних груп та учасників, які крок за кроком створюють базу правових відносин в Україні».

 

Архів
До архіву входять, зокрема: 
- e-mail -листування з представниками "Мистецького Арсеналу"; 
- зображення процесу виконання роботи на різних стадіях; 
- тексти, обговорення, пости у соцмережах стосовно ситуації зі знищенням роботи; 
- офіційні заяви, листи художника до колишньої директорки “Мистецького Арсеналу” Наталії Заболотної, листи від Наталії Заболотної до художника; 
- відео-документація, скановані копії судових справ щодо захисту авторських прав, моральної компенсації, визнання знищення роботи актом цензури, вимога до Наталії Заболотної про скасування неправдивих свідчень в інтернет-публікаціях; 
- фото- та відео-документація: інтерв'ю з учасниками процесів, телевізійні репортажі, проведення першої та другої Асамблей Творчих Працівників.
 

Художник
Володимир Кузнецов народився у1976 року в  Луцьку.
Закінчив Львівську Академію Мистецтв у 2005 році.
Живе й працює в Києві.

Твори сучасних художників, передані до Національного художнього музею України, в майбутньому складатимуть частину колекції Музею сучасного мистецтва, над проектом якого ініціативна група почала працювати з 2017 року.

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **