Наверх
Меню
Меню
Событие
28/11
Ретроспективна виставка творів живопису і графіки відомого закарпатського художника Золтана Федоровича Мички
in art 1.jpg
in art 1.jpg

Ретроспективна виставка творів живопису і графіки відомого закарпатського художника Золтана Федоровича Мички

З 28 листопада до 10 грудня 2017 р. у філії Національного музею «Київська картинна галерея» «Мистецький центр «Шоколадний будинок» відкрита ретроспективна персональна виставка творів живопису і графіки відомого закарпатського художника, народного художника України, лауреата Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, почесного академіка НАМ України Золтана Федоровича Мички (1949–2017).

Експозиція чи не вперше презентує ретроспекцію творчості мистця, розкриваючи талант З. Мички за більші ніж сорок років творчої діяльності. Виставка демонструє еволюцію художньо-образних, композиційних, змістовних та стилістичних новаторств його живописних та графічних творів.

Глядач має змогу ознайомитись не лише з набутками пленерного живопису художника, починаючи з 70-х років минулого століття, але й з нефігуративною та графічною спадщиною Мички. На виставці презентовані такі найвідоміші його твори: «Історія» (1975), «Надія» (1987), «Незавершена розмова» (1991), «Добрий пастир» (2000), «Свято І» (2010) і «Пугало Європи» (2014) та інші.

Тяглість традиції закарпатської школи живопису, що перейняв, акумулював, збагатив і передав майбутньому поколінню Золтан Мичка присутня в усіх його композиціях. У конструктивному нефігуративізмі живопису вибудовував архітектонічну модель образності, основною домінантою якої є засади протилежностей. Абстракції художника наповнені глибиною національної архетипіальності, в якій використовував алегорично-метафоричний вислів, уживав асоціативну символіку, знаковість. Мичка полюбляв монохроматичну побудову живопису, де пошуки форми й композиції зводяться до використання колірних поєднань.

 Золтан Мичка був учасником багатьох виставок, 130 європейських міжнародних пленерів та симпозіумів у 28-ох країнах світу. Його твори зберігаються в музеях і колекціях як в Україні, так і поза її межами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

комментарии
Календарь
20/11

З 20 листопада по 9 грудня у центрі сучасного мистецтва "Білий Світ" проходитиме виставка "Чорним по білому" від художників Владислава Кришовського та Владислава Шерешевського. Двоє ...

24/11

24 листопада о 18:00 відбудеться відкриття виставки Сергія МОРГУНОВА під назвою "Я ЦЕ БАЧИВ" “Фантазія, позбавлена розуму, створює чудовиськ; поєднана з ним, вона – мати мистецтва ...

28/11

28 листопада 2018 р. у залі аукціонного дому ЗОЛОТОЕ СЕЧЕНИЕ /пройде ювілейний 40 аукціон, темою якого стане андеграундне та сучасне мистецтво – UNDERGROUND CONTEMPORARY. Передаукціонний ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **