Наверх
Меню
Меню
Событие
07/02
Виставка Михайла Деяка та Рудольфа Бурди "Діалог" у Voloshyn Gallery
Rudolf_Burda_EYE OF INFINITY.jpeg
Rudolf_Burda_EYE OF INFINITY.jpeg
Mikhailo Deyak_Space2.jpeg
Mikhailo Deyak_Space2.jpeg
Mikhailo Deyak_Space!.jpeg
Mikhailo Deyak_Space!.jpeg
Rudolf_Burda_EYE OF INFINITY.jpeg
Mikhailo Deyak_Space2.jpeg
Mikhailo Deyak_Space!.jpeg

Виставка Михайла Деяка та Рудольфа Бурди "Діалог" у Voloshyn Gallery

07.02.2018 - 25.02.2018 

Відкриття: 7 лютого о 19.00, Voloshyn Gallery, Київ, вул. Терещенківська, 13

Voloshyn Gallery представляє спільну виставку чеського художника Рудольфа Бурди та українця Михайла Деяка "Діалог". На виставці глядач зможе побачити діалог між скульптурами зі скла та лаконічними пейзажами на склі. 

Цикл мінімалістичних пейзажів Деяка має назву Space, що, як відомо перекладається як "космос",  хоч автор радше мав на увазі більш загальне значення  — "простір". У цих роботах художник не прагне нав'язати глядачеві своє бачення або думки, скоріше розраховує на те, що спостерігач вступить у діалог з роботою та самим собою. Space — це психологічний проект про наш внутрішній світ. 

Рудольф Бурда представляє, так само, дуже особисте, і разом з тим, чітко виявлене трактування теми простору. Його скульптури дуже схожі на космічні об'єкти чи-то навіть втілення людських уявлень про будову галактик. На перший погляд композиційно замкнені сферичні арт-об'єкти заявляють собою об'ємно-просторову сутність, що чітко прочитується. Але вони можуть при цьому сприйматися і як окремі самодостатні глибини.  

При загальній мінімалістичній тенденції робіт художників, сам процес відбору матеріалів і засобів вираження, вже стає творчим актом. Мінімум засобів при максимумі результату — це мабуть ще одна властивість яка об'єднує двох авторів у, так званому, Діалозі. Не змовляючись між собою обидва вони відбирають тільки необхідне. А все, що може виявитися надмірним і відволікаючим від основної теми просто не використовується. Ця якість, як правило, і визначає справжнього художника.

Суб'єктивізм Бурди і Деяка, хоч є вельми очевидним, дає можливість глядачеві співвіднести свій особистий емоційний і творчий досвід, з пропозицією художників. Автори, ніби передбачають певну "відправну точку", з якої глядач може продовжити тему самостійно. Вони дають лише "достатню підставу" для того, щоб акт творчості відбувся. А хто і як його продовжить і закінчить — це вже свобода кожного окремого глядача.

Абсолютно неживої природи, або точніше, субстанції, у художників немає. Є інколи невимовні, і разом з тим, такі, що досить виразно можна відчути взаємодії матеріалів і смислів. Символи абсолютно розчинені у фактурах і плямах. Однак їх присутність у кожній роботі очевидна.

Рудольф Бурда народився у 1973 році у промисловому містечку Млада-Болеслав у Центральній Європі, Чехія. У 1987-1991 роки навчався у Школі Прикладних мистецтв, у місті Турнові. У 1992 році був інтерном у Каліфорнії, США, а у 1993 заснував власну студію у Чехії. У 2010 році захопився склом як матеріалом, і з того часу створює з нього об’єкти й скульптури. Основним матеріалом, з яким він нині працює є скло, проте часто у своїх роботах він поєднує його із нержавіючою сталлю. Скляні роботи Рудольфа Бурди розкривають приховані нашарування прозорого та кольорового скла і нагадують про повсюдний Вселенський Океан космічних сил, який оточує все. Твори художника активно демонструються на міжнародних виставках та арт-шоу, а також зберігаються у численних приватних колекціях Чехії, Німеччини, Австрії, Нідерландів, Великої Британії, США та країн Середнього Сходу. Бурда живе і працює у містечку Млада-Болеслав, Чеська Республіка.

Михайло Деяк народився у 1984 році в селі Золотарево Хустського району на Закарпатті, Україна. З 1999 по 2003 роки навчався в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А. Ерделі. У 2003 році вступив до київської Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, де займався у майстерні професора В. Забашти під керівництвом старшого викладача І. Мельничука. Зараз художник працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами. Voloshyn Gallery працює із художником на ексклюзивних умовах, і вже два роки поспіль представляє твори Деяка на Scope Art Show у Базелі (Швейцарія), Маямі та Нью-Йорку (США). Картини художника часто можна зустріти на аукціонах, за останні кілька років його твори п'ять разів були представлені та продані на Phillips Auction. Михайло Деяк веде активну виставкову діяльність, приміром, у березні 2017 року у Нью-Йорку пройшла персональна виставка художника у Ukrainian Institute of America. Художник живе і працює у Києві, Україна.

Voloshyn Gallery – галерея сучасного мистецтва, була заснована Максимом та Юлією Волошиними у 2006 році. Від початку заснування носила назву Mystetska Zbirka Art Gallery та спеціалізувалась на класичному українському мистецтві та соцреалізмі, що є невід'ємною частиною історії мистецтва України. Згодом галерея змінила назву, розширила свій виставковий простір та перейшла до презентації contemporary art та концептуального мистецтва.

Сучасно-обладнаний виставковий простір галереї розташований у культурному та історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській, у старовинному будинку 1913 року побудови, власником якого був Н. А. Терещенко. Згодом колекціонер та меценат Богдан Ханенко придбав будівлю для своєї дружини Варвари та перебудував на прибутковий будинок, другий поверх якого призначався для розширення експозиції колекції картин музею Ханенків.

Voloshyn Gallery опікується розвитком мистецького середовища в Україні і сприяє його інтеграції у світові культурні процеси. Галерея представляє українських художників за кордоном, приймає участь у міжнародних арт-ярмарках та мистецьких проектах. Презентує твори різних генерацій художників, працює на ексклюзивних умовах із такими авторами, як Михайло Деяк, Марія Сулименко, Володимир Когут. Галерея є майданчиком для експериментів, досліджень, соціальних проектів, як для знаних художників, так і для тих, хто ще тільки заявляє про себе. Voloshyn Gallery також спеціалізується на приватних продажах на вторинному ринку мистецтва XX ст. та сучасного мистецтва, надає консультативні послуги у галузі колекційного менеджмент сервісу.

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **