Наверх
Меню
Меню
Событие
22/02
Культурна лабораторія EDUCATORIUM представляє виставку Олександра Дрьомова «А.Д.»
afisha-fb.jpg
afisha-fb.jpg

Культурна лабораторія EDUCATORIUM представляє виставку Олександра Дрьомова «А.Д.»

Культурна лабораторія EDUCATORIUM представляє виставку Олександра Дрьомова «А.Д.»

Персональна художня виставка Олександра Дрьомова  є перш за все його реакцією на актуальні проблеми сьогодення та пошуком відповідей на “вічні” запитання. Звісно, вона зумовлена  і  потребою вчергове отримати реакцію від глядача, налагодити з ним емоційний та інтелектуальний контакт задля того, щоб переконатися у правильності творчих пошуків. Адже лише за умови такого “зворотнього зв’язку” художник може бути повноцінним учасником сучасного художнього процесу. 

Роботи, що представлені на виставці, створені протягом останніх років є результатом наполегливих художніх пошуків автора та сміливих експериментів з формою.  Однією з загальних і яскравих рис робіт художника є їх плакатність. Безумовно йдеться не про  плакат як різновид графіки,  а як певна  художня ідея, яку художник зміг реалізувати у станковому живописі. Своїми картинами  Олександр Дрьомов повертає плакату ту велику роль (похідне значення), яку він завжди відігравав у часи революцій, воєн та суспільних потрясінь. Від сучасного вузько-утилітарного, відверто рекламного значення, яке набув плакат у “суспільстві споживання” – до картини-меседжа, зображення великого формату, максимально лаконічного повідомлення, яке зрозуміле і близьке глядачеві.  Таким чином, свої інтелектуально-духовні  пошуки митець зміг втілити в найбільш прийнятну та органічну художню форму, яка вражає, змушує задуматися або знайти підтвердження власним роздумам про найболючіші проблеми сучасності. Близькість  до плакату виправдовує і відкриту, часом провокативну декларативність  переважної більшості картин, представлених на виставці, адже це той випадок, коли свідома провокативність потрібна художнику (та й суспільству!) не для епатування, а  для підтвердження або спростування певної ідеї. Метафоричність зображення сакральних сюжетів відображають наше сьогодення, що пронизано гострими соціальними проблемами та невідворотністю відповідальності за хибні колективні рішення.

  Художник звертається до актуальних питань, які стоять перед людиною і громадянином  - свобода особистості, відповідальність громадянина і держави, духовних і політичних лідерів-“пастирів” та “пастви”- народу. Зокрема йдеться і потенційну небезпеку, зерно якої - у безвідповідальності громадян, які, обираючи  собі кумирів – ідеологів, повністю покладаються на них, згодом легко розчаровуються, умовно “розпинаючи” вчорашніх кумирів. 

При цьому художник вдається (і, звісно, спонукає до цього глядача) до гри із сенсами, їх множинності. Хрест та розп’яття у його роботах може звично прочитуватися нами як християнська символіка, але, позбавлені сакральності, традиційної форми та контексту, вони сприймаються і як одвічне устремління людини перемогти земне на шляху до небесного та духовного, а військові – не лише як жертви та герої війни, але й як мученики віри. Метафоричний відеонагляд  на безіменному хресті – може трактуватися не тільки, як “Недремне Око” – давній християнський сюжет, добре відомий з творів релігійного живопису, але і як символ безсилля та шкідливості будь-якого бездумного контролю з боку держави або церкви.

Художник ніби у процесі задається питанням, намагається з’ясувати (і робить глядача співучасником цього процесу) – де пролягає межа між пеклом-“АДом” у його метафоричному (християнському) сенсі та повсякденним життям і чи, власне, існує ця межа? 

Олександр Дрьомов (Нар. 1970) Одеський художник і перформер. З 2011 р. бере участь у виставках в Одесі та Києві. Експонував твори на виставці «Одеська школа. Традиції й актуальність» в НКММК «Мистецький Арсенал» (2013). Твори зберігаються у приватних зібраннях в Україні та її межами.

Виставка триватиме з 22 лютого до 8 березня  2018 року.                                                                                

Відкриття виставки відбудеться 22 лютого 19:00 за адресою: вул. Рейтарська, 8Б, культурна лабораторія EDUCATORIUM.

 

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **