Наверх
Меню
Меню
Событие
15/02
Галерея «ДУКАТ» представляє виставку «[in]formal»
afisha-informal-fb.jpg
afisha-informal-fb.jpg
IMG_3039.JPG
IMG_3039.JPG
IMG_3029.JPG
IMG_3029.JPG
IMG_3032.JPG
IMG_3032.JPG
afisha-informal-fb.jpg
IMG_3039.JPG
IMG_3029.JPG
IMG_3032.JPG

Галерея «ДУКАТ» представляє виставку «[in]formal»

Виставка [In]formal присвячена українському мистецтву 1960-х –1980-х рр. В експозиції — твори вітчизняних художників, яким дорікали за «формалізм» і чия творчість розвивалася в умовах мистецького підпілля.       

Особливу увагу приділено абстракції, що була яскравим прикладом антирадянського мистецтва. Про тогочасне захоплення абстрактними формам  зазначав мистецтвознавець Б. Лобановський: «Це не було ні продовженням українського авангарду 1910-1920-х років, ні потягом долучитися до популярних течій європейського та американського мистецтва, хоча повністю не можна викреслити ні того, ні іншого джерела натхнення. Інтерес до художньої форми зумовлений ворожим ставленням до неї теоретиків соціалістичного реалізму, починаючи з 1930-х років». 

Якщо за часів відлиги художники відкрито працювали в сфері нефігуративу, і їх  твори були присутні на українських виставках,  то вже з середини 1960-х рр. абстракція не мала шансів на відкрите експонування, більш того «безпредметники» зазнавали переслідувань зі сторони влади.

Експозицію виставки [In]formal  умовно поділено на чотири блоки, що презентують київський, львівський, одеський та ужгородський нонконформізм 1960-х–1980-х рр.

 Київське неофіційне мистецтво представлено творами В. Барського, О. Дубовика, К.-В. Ігнатова, Е. Коткова, О. Косткевича, В. Кузьменка, В. Ламаха, Я. Левича, А. Лимарєва, І. Марчука, Б. Плаксія, Л. Призанта, А. Сумара, Ф. Тетянича, М. Трегуба, Ф. Юр’єва. Абстракції Л. Дульфана, О. Волошинова, О. Соколова, В. Хруща демонструють одеський нонконформізм, а неофіційне мистецтво Львову та Ужгороду презентують твори  П. Бедзіра, Г. Жегульської, К. Звіринського, Є. Кремницької, Л. Левицького, Г. Левицької, Левків, П. Марковича, Ф. Семана, Р. Сельського.

Виставка триватиме з 15 лютого до 8 березня 2018.
Відкриття відбудеться
8 березня о 19:00.

Адреса: вул. Рейтарська, 8б

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **