Наверх
Меню
Меню
Новость
16/02
«Срібний мольберт»: історія успіху. Проект «Лабіринт» Дениса Метеліна та Нестора Лісовського
1---.jpg
1---.jpg

«Срібний мольберт»: історія успіху. Проект «Лабіринт» Дениса Метеліна та Нестора Лісовського

«Срібний мольберт»: історія успіху. Проект «Лабіринт» Дениса Метеліна та Нестора Лісовського

Учасники студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» наполегливо працюють, розвиваються і створюють власні мистецькі проекти. Так, наш конкурсант Денис Метелін спільно зі своїм товаришем Нестором Лісовським реалізували у Львові проект «Лабіринт». Яка думка закладена в його основу й що прагнули донести глядачеві молоді митці – ми розпитали у Дениса.

Утопія та антиутопія, ідеальний і зруйнований світ – такою є ідея проекту «Лабіринт». Повернувшись додому з конкурсу «Срібний мольберт», Денис із другом Нестором розгорнули свій мистецький проект у просторі заводу «Рема» (м. Львів).

Спільний проект представника галереї «Фарбований лис» Дениса Метеліна й керівника майстерні «Штукаріум» Нестора Лісовського вдалося втілити через півроку після народження задуму. «Спочатку ми мали намір зобразити утопічне місто, але зрозуміли, що зрештою кожна утопія перетворюється на антиутопію, завжди є ті, що програють, завдяки чиїм зусиллям і стражданням утримується загальне «благо». Тому в результаті цей проект став утіленням шляху з одного стану в інший», – пояснює Денис.

На території заводу хлопці збудували велику інсталяцію завбільшки з 80 квадратних метрів – лабіринт із кількома шляхами, які ведуть до центру. Всередині лабіринту розташували своє бачення боротьби міста-утопії й антиутопії. Боротьби світла і темряви, ідеального та хаосу.

Як пояснюють автори ідеї, відвідувач опиняється у лабіринті, блукає ним та шукає вихід – натомість приходить до центру, де й знаходиться ідеальне, утопічне – все це як алегорія того, що «…ти проходиш через зруйнований світ до білого, ідеального».

«Ми будували геометризоване місто: з чітким центром, колами, що символізували утопію, а сам лабіринт довкола міста – це антиутопія: все зруйноване, піксельоване, різної форми», – розповідає молодий художник.

У центрі міста молоді митці вчинили перформанс: інсталяцію із чорних коробок, що нагадують печеру (ніби портал у зруйнований світ), й облили їх білою фарбою – як символ перемоги ідеального. Відтак упродовж кількох днів розбудовували всередині ідеальне місто з білих коробок.

Доступ до «Лабіринту» вільний, тож оглянути його і досі може всяк охочий.

Наразі Денис взявся за втілення ще одного мистецького проекту, над яким працював навіть під час конкурсу «Срібний мольберт», – це створення мультфільму про майбутнє.

Денисе, сподіваємося, що всі твої подальші плани вдаватиметься втілити у життя, а креативне мислення й нестандартний погляд на речі генеруватиме все нові й нові цікаві ідеї та проекти!

© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **