Наверх
Меню
Меню
Событие
02/03
Виставка «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова» в НХМУ
3.png
3.png

Виставка «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова» в НХМУ

2 березня, о 18.30 в НХМУ відкривається виставка  «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова».

В основі виставки – унікальні археологічні знахідки з околиць Кракова. Понад 500 артефактів, завдяки яким  простежується історія Польщі через віки. І це лише  частина колекції, яка з’явилась завдяки багаторічним масштабним археологічним розкопкам, що передували будівництву автостради А4, яка з’єднала Краків з кордоном України.

Розкопки поселення, яке датують 5000 р. до н. е. (фото Адам Ґоляньскі)

На виставці  представлені прикраси, скло, військова амуніція, посуд, знаряддя праці та ритуальні речі. Найдавнішим знахідкам -  більше 15 тисяч років, а найновішим - лише близько сотні років.

Намистини з різкісного у ті часу бурштину (прикраса доби бронзи, 900 р. до н.е). Фото: Роберт Слабоньскі

Окрасою експозиції є глиняна жіноча фігурка, виготовлена в 5500 році до нашої ери. На сьогодні це найдавніше відоме жіноче зображення на території Польщі.

 

Глиняна жіноча фігурка 5500 р. до н. е. 

Серед найцінніших експонатів – скарб 800-700 рр. до н.е. із села Александровичі. Знахідка трапилась археологам у перші дні розкопок. Одразу під шаром орної землі вони знайшли скарб, який складався з понад 50 прикрас. Віднайдені браслети, шпильки, підвіски, ґудзики і чоловічий нагрудник походять із віддалених районів Північної та Південної Європи. Більшість предметів виготовлено з поширеної тоді бронзи. Однак частина прикрас була із заліза – сировини важкодоступної та цінної на той час.

Прикраси доби бронзи (900 р. до н.е) для нашивання або підвішування на одязі. Фото: Роберт Слабоньскі

Крім власне  артефактів, на виставці  є супровідні  матеріали -  за допомогою 47 банерів та 8 мультимедійних екранів куратори розповідають історію досліджень.

«Велика цінність виставки полягає в тому, що кожен глядач може не просто побачити знайдену річ, а прочитати  її історію та інтерпретацію археологів. Ці речі «оживають», адже ми можемо зрозуміти, звідки вони потрапили до околиць Кракова та як їх використовували. Завдяки польським археологам ми також можемо побачити реконструкції житла та одягу давніх мешканців околиць Кракова і чітко уявити, як жили люди тисячі років тому», – розповіла кураторка виставки з українського боку, співробітниця «Рятівної археологічної служби» Наталка Войцещук.

Із 2011 року «Археологія автострад» експонувалася у 16 містах Польщі. Торік Львів став першим містом поза межами Польщі, де презентували виставку. Після Києва виставку побачать у Полтаві і Дніпрі.

Куратори: Альберт Заставний, науковий співробітник Археологічного музею у Кракові; Наталя Войцещук, молодший науковий співробітник НДЦ  РАС ІА НАН України

Організатори виставки:

НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України

Археологічний музей у Кракові

 Краківська група досліджень автострад

Національний художній музей України

Український комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ)

 

Виставка відбувається під патронатом Міністерства закордонних справ України та Посольства Республіки Польща в Україні.

 

Відкриття виставки — о 18:30

 

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **