Наверх
Меню
Меню
Новость
01/03
Виставка арт-резиденції BIRUCHIY в «ЛЬВІВАРНІ»
гості та організатори відкриття виставки резиденції BIRUCHIY у ЛЬВІВАРНІ.jpg
гості та організатори відкриття виставки резиденції BIRUCHIY у ЛЬВІВАРНІ.jpg
частина експозиції в Львіварні.JPG
частина експозиції в Львіварні.JPG
Андій Стегура-Юрій Коваль-Олена Сперанська-Геннадій Козуб-Олекса Манн-Галина Дорош.jpg
Андій Стегура-Юрій Коваль-Олена Сперанська-Геннадій Козуб-Олекса Манн-Галина Дорош.jpg
Наталія Юдіна - 2017.JPG
Наталія Юдіна - 2017.JPG
гості та організатори відкриття виставки резиденції BIRUCHIY у ЛЬВІВАРНІ.jpg
частина експозиції в Львіварні.JPG
Андій Стегура-Юрій Коваль-Олена Сперанська-Геннадій Козуб-Олекса Манн-Галина Дорош.jpg
Наталія Юдіна - 2017.JPG

ARTISTS LUDENS
Виставка арт-резиденції BIRUCHIY в «ЛЬВІВАРНІ» 


Із 15 лютого в Музейно-культурному комплексі пивної історії «ЛЬВІВАРНЯ» триває виставка спецпроекту арт-резиденції BIRUCHIY кураторів Георгія Сенченка (Київ-Берлін) та Євгена Тарана (Мюнхен) під назвою «Народження трагедії з духу музики». 

ІНАРА БАГІРОВА. "Die Geburt der Tragödie aus dem Geiste der Musik", полотно, олія,147 × 200 см. 2017

Вже вкотре наймасштабніша резиденція України представила твори ключових фігур українського мистецтва. До 5 квітня включно, охочі львів’яни та гості міста споглядатимуть живопис, графіку, об'єкти та відео-арт 15-ти відомих українських авторів – Інари Багірової (Київ), Таї Галаган (Київ), Анни Глибіної (Київ), Артема Волокітіна (Харків), Юрія Коваля (Львів), Тетяни Малиновської (Харків), Олекси Манна (Київ), Юрія Пікуля (Київ), Кирила Проценка (Київ), Юрія Соломка (Київ), Андрія Стегури (Ужгород), Наталії Фаваз (Київ), Юрія Шабельникова (Москва), Ельміри Шемседінової (Київ) та Наталії Юдіної (Томськ).

АРТЕМ ВОЛОКІТІН, ТЕТЯНА МАЛИНОВСЬКА. "Сон у літню ніч 1 та 2", полотно, олія, 120 × 160 см. 2017

Інтердисциплінарний проект «Народження трагедії з духу музики» пройшов декілька «Актів» реалізації. Стартувавши в рамках резиденції на півострові Бирючий восени 2016 року як серія колективних фотографій, розіграних жеребкуванням, проект продовжився у майстернях авторів та вперше втілився в травні минулого року на фестивалі «Kyiv Art Week». 

АНДРІЙ СТЕГУРА. Без назви, диптих, полотно, акрил, олія, 75 × 60 см., 150 × 120 см. 2017

«Великий проект сучасних українських художників ми показуємо вперше, – коментує подію  менеджер Музейно-культурного комплексу пивної історії Галина Дорош. – Підтримуючи сучасне українське мистецтво та розвиваючи новий арт-простір, ми робимо свій внесок у культурний розвиток країни». Підтримка мистецтва є одним із пріоритетних напрямків діяльності, а сама ідея появи нового арт-простору на туристичній та культурній мапі Львова є прикладом розвитку та  децентралізації мистецтва. 

ТАЯ ГАЛАГАН. "Передчуття Ікара" та "Зустріч", соус, картон, 80 × 100 см. 2017

Візуальне мистецтво на другому поверсі «ЛЬВІВАРНІ» та мистецтво пивоваріння на першому – в спецпроекті арт-резиденції BIRUCHIY знайшли спільний знаменник.

ЭЛЬМІРА ШЕМСЕДІНОВА. «Пам’яті Кирила Проценка», полотно, олія, 130 × 240 см. 2017

Подібно до діонісійського й аполонічного початків з однойменного трактату Фрідріха Ніцше 1872 року – «Die Geburt der Tragödie aus dem Geiste der Musik» (з нім. «Народження трагедії з духу музики»), – інтерактивне поле музею пивоваріння привабило твори сучасних українських художників, що об’єдналися за принципом, описаним іншим генієм Йоганом Гейзингою шістдесят років потόму. 

ЮРІЙ ПІКУЛЬ. Без назви, полотно, пінопласт, фанера, олія, 117 × 151 см. 2017

На території резиденції Бирючого острова Homo Ludens (з лат. «Людина що грається») перетворилося на Artists Ludens (з лат. «Художники що граються»). Застосовавши гру як метод побудови візуального ряду, автори випробували різні грані феномену – інсценізацію, імпровізацію і жеребкування, аби зрештою зануритись із головою в творення та виплисти знову в наступних сезонах BIRUCHIY.

ОЛЕКСА МАНН. Без назви, триптих, полотно, акрил, 200 × 240 см. 2017

В експозиції спецпроекту глядач спостерігає художників, котрі «граються» з простором і матеріями, ув’язнюють в полотні стихії,  заклинають реальність і одне одного. У цьому процесі культурні маркери, міфи та історія подрібнюються і зціджуються, закипають та зсідають, зброджуються та дозрівають, аби кінець кінцем піднятися на поверхню  мерехтливими бульбашками.

ЮРІЙ ШАБЕЛЬНІКОВ. "Княгиня, погляньте, ця людина з червоним прапором за бортом, вже не співає ...", диптих, полотно, акрил, д. 70 см. 2017

Мистецтво Бирючого розливу п’янить і збиває з ніг. Дражнить і заманює спантеличеного глядача на територію тотальної гри та свободи.

ГАННА ГЛИБІНА, НАТАЛЯ ФАВАЗ. "#увідпустці", друк на полотні, 120 × 90 см. 2017

У купальних костюмах на полотнах Пікуля й Стегури, прикриті цупкою тканиною, а то й зовсім голяка у Коваля, пританцьовуючи у воді – нас кличуть шукати сенс за горизонтом. Виштовхують за межі полотна та рятувального кола.

ЮРІЙ СОЛОМКО. "Рятувальне коло", авторська техніка, д. 69 см. 2016

У підсумку, всі гравці мають зникнути. Підпорядковуючись правилам гри, на одній з останніх робіт Кирила Проценка, на екрані мобільного залишаються тільки обриси символів. 

КИРИЛО ПРОЦЕНКО. Без назви, диптих, полотно, олія, акрил, 120 × 270 см. 2017

Позаяк, гра триває. Окрім представлених робіт, до проекту належать вихідні фото та відеоархіви, якими можуть надихатися не лише автори, а й вся спільнота арт-резиденції BIRUCHIY.

Олена Єгорушкіна
 

Місце експозиції: Арт-простір Музейно-культурного комплексу пивної історії «Львіварня», вул. Клепарівська 18, 2 поверх.

Розклад роботи: щодня з 10:00 до 19:00, без вихідних.

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **