Наверх
Меню
Меню
Новость
02/03
ЕРНСТ БАРЛАХ – КЕТЕ КОЛЛЬВИЦ. ДОЛАЮЧИ МЕЖI IСНУВАННЯ
fa-ff.jpg
fa-ff.jpg

ЕРНСТ БАРЛАХ – КЕТЕ КОЛЛЬВИЦ. ДОЛАЮЧИ МЕЖI IСНУВАННЯ

ЕРНСТ БАРЛАХ – КЕТЕ КОЛЛЬВИЦ. ДОЛАЮЧИ МЕЖI IСНУВАННЯ

Виставка у Національному художньому музеї України в Києві та проект face art – face future

23 лютого – 1 квітня 2018 року

Під патронатом посла Німеччини в Україні доктора Ернста Райхеля

Ернст Барлах (1870–1938) і Кете Колльвіц (1867–1945) – двоє всесвітньо відомих митців – повертаються в культурний регіон, до якого тяжіли душею, і який помітно вплинув на їхню творчість. Роботи, представлені на виставці, порушують основні проблеми людського буття, які турбують нас до сьогодні.

В 1906 році Ернст Барлах здійснив поїздку до України, під час якої віднайшов ті теми, що визначили його подальшу творчість. Впродовж двох місяців подорожі з Києва до Харкова він сформулював ідею базової метафізичної диспозиції людини між «небом і землею». У той час гасла на кшталт «Нова людина», «Новий світ» та «Нова ера» стали в європейській літературі і мистецтві лейтмотивом переходу від XIX до XX століття, і втілилися в творчості цих німецьких експресіоністів.

Спочатку Кете Колльвіц присвячувала свої роботи конкретним суспільним ідеалам. У центрі її уваги перебувають люди, які опинилися на узбіччі прогресу, живуть у злиднях і кожен день борються за виживання. Через реалістичні та ненав’язливі образи вона хотіла змінити реальність, не бажаючи миритись з соціальною несправедливістю.

Якщо Кете Колльвіц присвятила свою творчість проблемам, пов’язаним з конкретними соціальними умовами у новому індустріальному світі, Ернста Барлаха можна розглядати як "сучасного містика". Людські фігури Барлаха втілюють загальні стани існування людини і відображають духовність поза буденним життям. Художник у своїх творах піддає сумнівам посилення матеріалізму та егоцентричну спрямованість сучасного світу.

Однак і Ернст Барлах, і Кете Колльвіц бачили своїм завданням зміну суспільства, відповідно до власних гуманістичних ідеалів. У досягненні миру в першій третині ХХ століття, безумовно, була і їхня величезна заслуга. І сьогодні вони є незамінним голосом німецької культури минулого століття. Їхні твори ясно відповідають на нагальні питання про умови існування людини, і є зрозумілими в усьому світі. Порушені ними питання ще не вирішені, і сьогодні перед нами стоїть великий спільний виклик: як знайти шлях до мирного, справедливого і стабільного співіснування в сучасному світі?

Виставка «Барлах - Колльвіц» - це не лише експорт творів німецького мистецтва першої половини двадцятого століття на тимчасову виставку до іншої країни. Це платформа для актуального діалогу про минуле і сьогодення Європи. Проведення такого діалогу є основною метою арт- проекту для молоді face art - face future, що супроводжує виставку.

Проект face art - face future

Для сучасних молодих людей епоха Колльвіц і Барлаха - епоха, в яку було закладено фундамент сьогоднішнього світу – є дуже далекою.

Які питання викликатимуть у молодих людей̆твори цих авторів?

Які цінності не втратили своє значення і сьогодні?

Чи залишаються значущими й досі поняття буття та якості людського існування – чи усе зводиться лише до користолюбства і споживання?

Що розуміли під становленням і розвитком Ернст Барлах і Кете Колльвіц, і що вкладаємо в поняття «сталий розвиток» ми?

Якщо задати ці питання самому собі, то стане очевидним, що твори двох авторів не залишаються частиною минулого - навпаки, вони зберігають свою актуальність й досі.

У чому суть проекту face art - face future?

Навчання посланців виставки: починаючи з 24 лютого 2018 року 20-24 молодих людини пройдуть курс інтенсивного навчання у Національному художньому музеї України в Києві і стануть посланцями виставки «Ернст Барлах - Кете Колльвіц. Долаючі межі існування».

Дві групи посланців вирішуватимуть наступні завдання в рамках курсу, розрахованого на 25 годин:

Перша група посланців виставки під керівництвом музейних педагогів і незалежних експертів у сфері мистецтва з Києва та Гамбурга розробить креативні комунікативні концепції і стратегії медіації в сфері мистецтва, щоб провести серію екскурсій-дискусій по виставці «Ернст Барлах - Кете Колльвіц. Долаючи межі існування» і розкрити широкому загалу ретроспективне і сучасне значення творів Барлаха і Колльвіц. Екскурсії і інші заходи, розроблені посланцями виставки, пройдуть в Національному художньому музеї України з 3 березня по 1 квітня 2018 року.

Друга група посланців виставки під керівництвом сучасних відеохудожників Юлії Голуб, Юрія Кручака (Україна), Арне Лезекана і Аріани Бетузі-Хук (Німеччина) створить власний мистецький проект, черпаючи натхнення в роботах Барлаха і Колльвіц та розробляючи власні теми.

Крім того, група відеохудожників вирушить у триденну подорож до Харкова по слідах Ернста Барлаха, щоб порівняти питання минулого з питаннями майбутнього. За допомогою своїх смартфонів посланці виставки «Ернст Барлах – Кете Колльвіц. Долаючи межі існування» створять близько 10-12 відеоінсталяцій з посланнями про сьогодення і майбутнє, що будуть представлені на власній виставці. Посланці виставки проведуть презентацію робіт, розкажуть про свою взаємодію з творами Барлаха і Колльвіц, поділяться своїми ідеями і уявленнями в діалозі із зацікавленою публікою.

 

Виставка відеоінсталяцій face art - face future буде представлена в галереї BURSA Gallery Kyiv (2 - 4 березня 2018 року).

Вхід безкоштовний.

Програма розрахована на молодих людей у віці від 16 до 20 років.

Навчання безкоштовне, учасники не несуть жодних фінансових і матеріальних зобов'язань.

Після успішного завершення курсу посланці виставки отримають сертифікат участі у програмі. Концепція: Товариство Ернста Барлаха, Гамбург Товариство Ернста Барлаха в Гамбурзі підтримує роботу двох власних музеїв, а також є організатором виставок Ернста Барлаха, класичного модерну і сучасного мистецтва в Німеччині і за кордоном.

Починаючи з 2009 року в рамках програми Barlach GoYoung Товариство Ернста Барлаха організовує освітні проекти у сфері музейної педагогіки, а також проекти-діалоги. Навчальну програму товариства пройшли вже більше сотні молодих музейних посланців, котрі в свою чергу продемонстрували більш ніж тисячі підлітків, як актуальні питання культури і суспільства знаходять відображення в мистецтві.

Виставка «Ернст Барлах - Кете Колльвіц. Долаючи межі існування» реалізована Товариством Ернста Барлаха в Гамбурзі у співпраці з Національним художнім музеєм України в Києві.

На виставці представлені експонати з колекцій Інституту міжнародних відносин (ifa) у Штутгарті, Музею Ернста Барлаха у Веделі та Ратцебурзі, а також з приватних колекцій.

Програма face art - face future реалізована Товариством Ернста Барлаха в Гамбурзі у співпраці з Національним художнім музеєм України, Goethe-Institut в Україні і арт-галереєю BURSA в Києві.

Виставка «Ернст Барлах - Кете Колльвіц. Долаючи межі існування» і програма face art - face future реалізовані за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **