Наверх
Меню
Меню
Новость
03/03
Проекти в довкіллі Оксани Чепелик
Левіафан.jpg
Левіафан.jpg

Проекти в довкіллі Оксани Чепелик

Проекти в довкіллі Оксани Чепелик.

Оксана Чепелик реалізувала проекти “Левіафан - ІІІ” і “Портал” в рамках XIII Міжнародного фестивалю мистецтва довкілля “Міфогенез” 23-25 лютого 2018, що традиційно відбувається на Немирівському скіфському городищі.

23 лютого 2018 р., о 17. 00 в Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття-презентація проекту Міжнародного Фестивалю мистецтва довкілля «Mithogenes XIII», на якій були представлені світлини минулорічних проектів, серед яких був і авторський об’єкт “Ноктюрн” (2017).

До участі в цьогорічному проекті долучилися художники з Республіки Польща Matylda Salajewska (Katowice) та Artur Wabik (Krakow) та митці з українських міст Києва, Харкова, Львова, Сум і Вінниці. Куратор Міжнародного зимового Фестивалю мистецтва довкілля «Mithogenes XIII» Никитюк Олександр, ГО «Лабораторія актуальної творчості».

Головна концепція проекту залишається незмінною - "Міфогенез", як визначення створення, продукування новітнього міфу є назвою проекту, який визначає його тематику. Створені учасниками, в контексті загальної назви проекту об'єкти мистецтва довкілля, виконують завдання "Міфогенезу" і візуалізують відчуття сучасності через художній образ. Результатом є виникнення дискурсивного поля між глядачем і створеним художниками новим міфологічним простором.

Оксана Чепелик, Вячеслав Чепелик-Кожін, Проект “Левіафан - ІІІ”, Немирівське скіфське городище, “Міфогенез”, 2018. - IMG_8616b.jpg

Проект «Левіафан» / «Leviathan», що пропонує доторкнутися до біблійного міфу, складається з циклу об’єктів, перший з яких був реалізований в рамках фестивалю «Міфогенез - 2015» (http://www.be-inart.com/post/view/1309), фотографічну фіксацію якого і було продемонстровано як спецпроект в рамках VII Великого Скульптурного Cалону 2015 в мистецькому Арсеналі (https://www.facebook.com/events/862772803779922/), другий «Левіафан-ІІ» / «Leviathan-ІІ» в рамках фестивалю «Міфогенез - 2016». Цього року на озерах Немирівського городища була створена інсталяція «Левіафан-ІІІ» / «Leviathan-ІІІ».

Проект “Левіафан - ІІІ”, Немирівське скіфське городище, “Міфогенез”, 2018. Фото Юлії Холодової. - Левіафан.jpg

Левіафан (гебр. לִוְיָתָן, лів'ятан) — біблійне морське чудовисько, монстр. В Старому Заповіті іноді ототожнюється із Сатаною. Образ Левіафана актуалізувався завдяки фільму А. Звягінцева, а також нападу РФ на Україну. В проекті «Левіафан» йдеться про нашу землю і вторгнення Левіафана, він спливає на Немирівських озерах, прорізаючи кригу своїми гострими плавцями (2015 року), хребцями (2016 року), і символічно ховається, не зникає, а ховається (2018).

Проект “Портал”, Немирівське скіфське городище, “Міфогенез”, 2018. - Портал.jpg

Об’єкт “Портал” / “Portal” є продовженням розробок, започаткованых в інсталяції “Простір Калабі—Яу”, реалізованої в авторському проекті “City Code” (http://be-inart.com/post/view/1974) в рамках 8-го ArtBatFest 2017 в Алматы (Казахстан) та в рамках ГогольФесту 2017. Об’єкт досліджує часопростір і відсилає до квантової теорії. Згідно з теорією суперструн, в кожній точці нашого 4-и вимірного простору, додається настільки малий 6-и вимірний простір Калабі — Яу, де простори знаходяться в масштабі Планка, в квантовому масштабі, в якому теорія квантового поля не діє і гравітаційні сили стають нестійкими. Ці проблематичні масштаби є одним із об'єктів дослідженя проекту “Портал”. Багатовимірні простори об'єднують коливання – як квантово, так і геометрично – породжуючи комплексні складки, складні форми. Несподіване залучення і великий ризик, відродження і апокаліпсис - такі моменти охоплюють усе.

“Міфогенез” представляє зимовий ланд-арт, а літній ленд-арт був реалізований в резиденції DEC Art. DEC Art проводить міжнародну щорічну арт-резиденцію в містечку Мигово Чернівецької області в Карпатах на базі дитячого мовного табору DEC camp. Тема резиденції 2017 – ART CHANGEMAKERS – ТВОРЦІ ЗМІН, (кураторка проекту Олеся Ланевська) дозволила створити разом з дітьми мистецькі проекти анімації (художній керівник Ольга Адам), ленд-арту (художній керівник Оксана Чепелик), відео проект “Люди Мигова” (художній керівник Наталя Гарбу, Молдова), кераміки (за участі Андрія Опришко, Неллі Юсупової та Гії Міміношвілі) та інші. Мистецтво довкілля розвивалося в резиденції за 3-ма напрямками:

- Практики ленд-арту: “Ватра” – I, “Ватра” – II, “Ватра” – III, “Об’єкт”, “Їжаки”, “Інь-Янь”;

Об’єкт “Ватра” – I, резиденція DEC ArtМигово, Чернівецька обл., 2017. - Ватра І.JPG

- Тимчасова інтервенція в природне довкілля: “Кольчуга для дерева”, “Арка”.

Об’єкт “Ватра” – II, резиденція DEC ArtМигово, Чернівецька обл., 2017. - Ватра ІІ.JPG

- Проблемні зони від гіперінтенсивної вирубки Карпатських лісів, що призводить до ерозії та неконтрольованих повеней: “Червона лінія” - І, “Червона лінія” - ІІ, “Червона лінія” – ІІІ.

Об’єкт “Ватра” – III, резиденція DEC ArtМигово, Чернівецька обл., 2017. - Ватра ІІІ.jpg

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **