16 березня о 18:30 у Національному художньому музеї України в рамках програми «ПІСЛЯОБРАЗИ: 100 років польського авангарду» куратор Музею Мистецтв у місті Лодзь Павел Політ прочитає лекцію “Ритм міського життя у працях митців Краківської Групи”.
Авангардне мистецтво продовжує бентежити розум і почуття глядачів навіть через сто років. Якщо на початку свого існування це був ляпас суспільному смаку, то сьогодні це скандали з сотнями підробок в європейських музеях. Авангард залишається одним із найвиразніших явищ у мистецтві ХХ століття і одним із найбільш досліджуваних. В Польщі минулий рік офіційно був присвячений 100-річчю авангарду, і низка культурних інституцій реалізувала відповідну маштабну програму. Дослідженням авангарду в Україні присвячена діяльність Інституту Малевича, який разом із Польським Інститутом у Києві та Національним художнім музеєм України продовжує проект “ПІСЛЯОБРАЗИ: 100 років польського авангарду” та знайомить українську аудиторію з найцікавішими аспектами польського авангарду.
Програма «Післяобрази: 100 років польського авангарду» розпочалась у грудні 2017 року дискусією за участю Івони Люби, історикині мистецтва з Варшави. Організатори продовжують низку подій, присвячену польському авангарду та зв’язкам між польським та українським мистецтвом у ХХ столітті. Минулого року 100-річчя авангарду у Польщі відзначали низкою виставкових проектів, публікацій та освітніх заходів. Широка програма, що охоплює головні культурні інституції в різних містах Польщі, присвячена вивченню, реконструкції та переосмисленню мистецької спадщини ХХ століття та заповненню лакун в історії національного мистецтва.
Про лектора:
Павел Політ – автор текстів про мистецтво, куратор в Музеї Мистецтва в Лодзі. Куратор виставок у ЦСМ Замок Уяздовський, в т.ч.: Пітер Даунсбро (1994), Концептуальна рефлексія у польському мистецтві. Досвід дискурсу: 1965–1975 (1999), Станіслав Іґнаци Віткевич.Філософські маргіналії (2004), Мартін Крид (2004), Брюс Науман (2009), Ханна Лучак (2010); співкуратор виставок, в т.ч. Ришард Станіславський. Відкритий музей (2006) та Влодзімєж Боровський. Сітка часу (Музей Сучасного Мистецтва у Варшаві, 2010). Куратор виставок в Музеї Мистецтва в Лодзі: Темерсони та авангард (2013), Джеремі Мілар (2014), Анджей Чарнецький (2015), Стівен Калтенбах(2017); співкуратор виставки ДАДА імпульс (2015), Монтажі. Дебора Фогель та нова легенда міста (2017). Публікувався у каталогах виставок та журналах: „Afterall”, „ARTMargins”, „Obieg”, „Piktogram”.
Павел Політ (Автор фото – Аґнєшка Гжиб)
Лекція відбудеться 16 березня о 18:30
Адреса: Національний художній музей України (вул. Грушевського, 6)
Зала авангарду (2 поверх)