Наверх
Меню
Меню
Событие
30/03
Анджей Туровський. “Аванград – це бездонна яма”
30_3_FB.jpg
30_3_FB.jpg

Анджей Туровський. “Аванград – це бездонна яма”

30 березня 2018 року о 18:30 в рамках програми «Післяобрази: 100 років польського авангарду» професор Анджей Туровський прочитає лекцію  “Аванград – це бездонна яма”.

Авангардне мистецтво продовжує бентежити розум і почуття глядачів  навіть через сто років. Якщо на початку свого існування це був ляпас суспільному смаку, то сьогодні це скандали з сотнями підробок в європейських музеях. Авангард залишається одним із найвиразніших явищ у мистецтві ХХ століття і одним із найбільш досліджуваних. В Польщі минулий рік офіційно був присвячений 100-річчю авангарду, і низка культурних інституцій реалізувала відповідну  маштабну програму. Дослідженням авангарду в Україні присвячена діяльність Інституту Малевича, який разом із Польським Інститутом у Києві та Національним художнім музеєм України продовжує проект “ПІСЛЯОБРАЗИ: 100 років польського авангарду” та знайомить українську аудиторію з найцікавішими аспектами польського авангарду.

Лекція Анджея Туровського – одного з головних дослідників польського авнагарду – знакова подія. Його лекція матиме узагальнюючу тему: “Авангард – це бездонна яма”. Професор Туровський пропонує розглянути поняття авангарду як таке. Що ми називаємо авангардом? Як ми маємо про авангард говорити сьогодні? І чому до нього звалювали як в “бездонну яму” усі не до кінця уточнені й важкі для класифікації новинки?

Про лектора:

Професор Анджей Туровський – мистецтвознавець та критик мистецтва. Викладав у Бургундському Університеті в Діжоні (Франція). Засновник Centre de Recherche Comparative sur les Avant-gardes. До 1983 року викладав історію сучасного мистецтва в Університеті ім. Адама Міцкевича в Познані (Польща). Потім в l’Ecole d’Architecture в Парижі та Університеті в Clermont-Ferrand. Має титул honoris causa Академії Сучасних Мистецтв в Лодзі (Польща). Член комітету Наук про мистецтво Польської академії наук. Голова Ради Музею Сучасного Мистецтва у Варшаві. Наукові зацікавлення професора – це передовсім історія та ідеологія авангарду в Центральній Європі, Росії та Франції у XX та XXI столітті. Анджей Туровський є автором кількасот наукових праць, серед інших «Польський конструктивізм» (1981), «Велика утопія авангарду»(1998), «Малевич у Варшаві» (2002), «Мистецтво, що розпалює стурбованість» (2012) та ін. Брав участь в організації великих міжнародних виставок авангардного мистецтва, в тому числі: «Présences polonaises» у Центрі Помпіду (Париж, Франція, 1983), «Europa dei razionalisti» (Комо, Італія, 1989) та «Europa, Europa» (Бонн, Німеччина, 1994). Був куратором десятків виставок, серед яких: «Fin des temps ! L’histoire n’est plus» (Тулон, Франція, 2004), «Супремус» Малевича у Національному музеъ у Варшаві (Польща, 2005), «Maranatha» Куявського у Національному Музеї в Познані (Польща, 2006), «Awake and Dream» та «Particolare» у Венеції в Палаці Дожів (Італія, 2009, 2011), «Повторення теорії бачення» в Замку Уяздовському (Варшава, Польща, 2010), «Тереза Жарновер. Мисткиня кінця утопії» у Музеї Мистецтва в Лодзі (Польща, 2014). Книга «Паровоз історії» (2012) та фільм Анни Баумгард стали основою спільної виставки в галереї Атлас Мистецтва в Лодзі (Польща, 2013). Живе та працює в Парижі. 

 

Професор Анджей Туровський (Автор фото – Аґнєшка Гжиб)

Програма «Післяобрази: 100 років польського авангарду» розпочалась у грудні 2017 року дискусією за участю Івони Люби,історикині мистецтва з Варшави. Організатори продовжують низку подій, присвячену польському авангарду та зв’язкам між польським та українським мистецтвом у ХХ столітті. Минулого року 100-річчя авангарду у Польщі відзначали низкою виставкових проектів, публікацій та освітніх заходів. Широка програма, що охоплює головні культурні інституції в різних містах Польщі, присвячена вивченню, реконструкції та переосмисленню мистецької спадщини ХХ століття та заповненню лакун в історії національного мистецтва.

Місце проведення лекції:

Національний художній музей України (вул. Грушевського, 6)

Зала авангарду (2 поверх)

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **