Наверх
Меню
Меню
Событие
28/03
Авторська лекція Олексія Зотикова “МАЄ ЗАЛИШИТИСЯ ОДИН”: НІКОЛО-ПУСТИННИЙ МОНАСТИР ПЕЧЕРСЬКА НА ФОНІ ЛАВРИ, КИЄВА ТА УКРАЇНИ”
Mikolsky.jpg
Mikolsky.jpg

Авторська лекція Олексія Зотикова “МАЄ ЗАЛИШИТИСЯ ОДИН”: НІКОЛО-ПУСТИННИЙ МОНАСТИР ПЕЧЕРСЬКА НА ФОНІ ЛАВРИ, КИЄВА ТА УКРАЇНИ”

Авторська лекція Олексія Зотикова “МАЄ ЗАЛИШИТИСЯ ОДИН”: НІКОЛО-ПУСТИННИЙ МОНАСТИР ПЕЧЕРСЬКА НА ФОНІ ЛАВРИ, КИЄВА ТА УКРАЇНИ”.

Після успіху та на численні прохання відвідувачів авторського вечора Олексія Зотикова «Корені та колючки гетьманської акації» галерея «КалитаАртКлуб» запрошує на нову подію від автора – лекцію “МАЄ ЗАЛИШИТИСЯ ОДИН”: НІКОЛО-ПУСТИННИЙ МОНАСТИР ПЕЧЕРСЬКА НА ФОНІ ЛАВРИ, КИЄВА ТА УКРАЇНИ”.

Ця обитель майже тисячу років загороджувала відкритий вид на Києво-Печерську Лавру під час руху паломників з півночі. Загороджувала в буквальному та переносному сенсах: багатства та земельні володіння київського Ніколо-Пустинного монастиря в 15 – 17 ст. й навіть пізніше були цілком порівнювані із лаврськими “активами”. Ще до та за часів “мазепинського Ренесансу” й пізніше обитель була ковальнею інтелектуальних і політичних кадрів для усієї Східної Європи – від Стефана Яворського й до автора першого підручника східнослов’янської історії Інокентія Гізеля.

Що ж сталося з цим духовним світочем – конкурентом Лаври, – що тепер ми по крихтам відновлюємо історію, як самого «Ніколи Пустинного», так і усього «Нікольського квадрату» Києва між Нікольською брамою, Аскольдовою могилою, Васильківською брамою та урочищем Ямки над Кловським узвозом?

Спробуємо наблизитися до істини завдяки новим відкриттям у архівах і в київському «культурному шарі». Заразом багатьом слухачам може відкритися, що вони народились, виросли або мешкають сьогодні на землях таємничого монастиря.

Лектор – Олексій Зотиков, кандидат історичних наук, сценарист і режисер, який створив більш, ніж триста документально-пізнавальнихсеріалів та окремих фільмів з історії Києва та України (1991 – 2014), автор відомих краєзнавчих телепроектів. 

Лекція відбудеться у середу, 28 березня, о 19.00 в Галерея "КалитаАртКлуб" за адресою: вул. Малопідвальна 21/8

Докладніше: https://www.facebook.com/events/409254196211664/

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **