Наверх
Меню
Меню
Событие
11/04
Влада Ралко. «МОДНИЙ ПОКАЗ»
Vlada_Ralko_Fashion_Show.jpg
Vlada_Ralko_Fashion_Show.jpg

Voloshyn Gallery представляє серію графічних малюнків «Модний показ» найвідомішої експресіоністки сучасної України Влади Ралко.

У своїй творчості художниця нерідко порушує питання ідентичності, актуальних соціальних і політичних контекстів. Серія «Модний показ» не стала винятком. Адже хто не замислювався над тим, як мода впливає на нашу свідомість, формує спосіб життя суспільства? Мода позначається й на нашому сприйнятті та розумінні понять краси. Якщо зазирнути в історію, канони краси не раз кардинально змінювалися, раніше – з кожним століттям, нині – кожні кілька років або навіть щосезону. Людське тіло, переважно жіноче, усіма засобами підганяється під нові ідеали і за своєю сутністю дедалі більше нагадує той самий одяг, який сучасна людина може будь-якої миті «перевдягнути». Не менш цікавою, і навіть глибшою, є тема «імітації культури», над якою Ралко розмірковує у притаманній їй жорсткій та хльосткій манері:

«Тіло, травмоване модою. Або – візьмемо ширше – тіло, травмоване культурою. (Коли культуру імітувати як творіння доктора Франкенштейна, то вона може просто розчавити або випатрати з жорстокістю маніяка.) Але за приклад я все ж таки взяла моду, яка із запаморочливим прискоренням відтворює сама себе. Тіло для моди вже нецікаве – вона зачарована сама собою та конає, як Нарцис. 

Якщо раніше в різні часи примхливі конструкції одягу щось додавали до тіла (дарували йому нові об’єми і форми) або наново відкривали тіло, то зараз одяг вирішує долю тіла не разом із тілом, а з іншим одягом. Тілу ж відведено роль мертвої ляльки, яку час від часу тюнінгують на вимогу моди, але насправді лише від нудьги.

Розчленоване одягом тіло, або просто порожній одяг, є метафорою відокремлення всього, що стосується культури, від звичайних нагальних потреб людини, таких, наприклад, як пити воду чи дихати. Тобто відбувається відокремлення людського (мертвого або симульованого) від живого, але суто біологічного. 

Тіло, навантажене мертвим культурним спадком, не витримує і починає перетворюватися на одяг або взагалі втікати. Але нестача “головного героя”, здається, не дуже хвилює симульовану культуру, яка запаморочливо відтворюється в “нових колекціях”».

Влада Ралко, Київ, 2014 р.

Цікавою є і історія створення серії графічних робіт «Модний показ». У 2012 році журнал Vogue Ukraine в рамках проекту співпраці з провідними українськими художниками запропонував Владі Ралко створити роботу для обкладинки журналу. Художниця підійшла до завдання з іронією та неабиякою фантазією. До того ж тема зв’язку моди та людського тіла так захопила Ралко, що вилилася у незалежний цикл малюнків.

 

Влада Ралко народилася 1969 року в Києві. У 1987 році закінчила Республіканську художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка, у 1994-му – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня проф. В. Шаталіна). Член Національної спілки художників України з 1994 року. Художниця веде активну виставкову діяльність в Україні та за кордоном. Живе і працює в Києві.

 

Voloshyn Gallery – галерея сучасного мистецтва, була заснована Максимом та Юлією Волошиними у 2006 році. Від початку заснування носила назву Mystetska Zbirka Art Gallery та спеціалізувалась на класичному українському мистецтві та соцреалізмі, що є невід'ємною частиною історії мистецтва України. Згодом галерея змінила назву, розширила свій виставковий простір та перейшла до презентації contemporary art та концептуального мистецтва.

Сучасно-обладнаний виставковий простір галереї розташований у культурному та історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській, у старовинному будинку 1913 року побудови, власником якого був Н. А. Терещенко. Згодом колекціонер та меценат Богдан Ханенко придбав будівлю для своєї дружини Варвари та перебудував на прибутковий будинок, другий поверх якого призначався для розширення експозиції колекції картин музею Ханенків.

Voloshyn Gallery опікується розвитком мистецького середовища в Україні і сприяє його інтеграції у світові культурні процеси. Галерея представляє українських художників за кордоном, приймає участь у міжнародних арт-ярмарках та мистецьких проектах. Презентує твори різних генерацій художників, працює на ексклюзивних умовах із такими авторами, як Михайло Деяк, Марія Сулименко, Володимир Когут. Галерея є майданчиком для експериментів, досліджень, соціальних проектів, як для знаних художників, так і для тих, хто ще тільки заявляє про себе. Voloshyn Gallery також спеціалізується на приватних продажах на вторинному ринку мистецтва XX ст. та сучасного мистецтва, надає консультативні послуги у галузі колекційного менеджмент сервісу.

Виставка триватиме з 11.04 - 13.03.2018.

Відкриття: 11 квітня о 19.00, Voloshyn Gallery, Київ, вул. Терещенківська, 13 (вхід в арку 2-й двір).

 

 

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **