Наверх
Меню
Меню
Новость
18/04
Художниця Зінаїда Кубар представила на Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва ArtLima в Перу відеороботу «Борщ»
unnamed.jpg
unnamed.jpg

Художниця Зінаїда Кубар представила на Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва ArtLima в Перу відеороботу «Борщ»

Художниця Зінаїда Кубар взяла участь у наступному проекті міжнародної мистецької команди Food of War, що досліджує зв’язок між їжею та війною. Тематика цьогорічного проекту, представленого на Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва ArtLima в Перу, – їжа конфлікту. Для проекту Зінаїда створила відеороботу «Борщ», в якій привертає увагу до того, як українська традиційна, мирна, родинна страва видозмінилася у зоні бойових дій на сході України. Традиційний борщ перетворився у сухий, який сотнями тисяч пакетів десятки волонтерських організацій надсилали на фронт.

Якщо спробувати описати, що таке борщ, так, щоб було зрозуміло в будь-якому куточку світу, то можна сказати, що це густий, насичений овочевий суп. Українці готують борщ більш трёхста років. Існують десятки видів цієї страви, але буряк залишається його постійною складовою.

Мало сказати, що борщ - традиційна страва української кухні. Ця страва архетипічна. Для багатьох приготування борщу - особливий ритуал. Послідовність, медитативність процесу приготування, заглибленість в нього, поєднання інгредієнтів багато говорить про носіїв цієї кулінарної традиції.

Здавалося б, яке відношення борщ може мати до війни? З початком військових дій на сході України в 2014 році в середовищі українських жінок утворився цілий волонтерський рух. Вони готували і відправляли на фронт сухий борщ, підкоряючись природному бажанню - нагодувати своїх чоловіків. Так традиційне блюдо змінилося під впливом нових умов. Зараз навіть неможливо підрахувати, скільки кілограмів сухого борщу відправили на фронт за чотири роки.

Але борщ готують також на фронті. Тільки вже чоловіки.

Традиційно в Україні кухня була володінням жінок. У зоні військових дій Східної України жінок також чимало. Але вони не готують. Вони воюють. А польовий борщ готують саме чоловіки - і дуже смачно. Серед військових відомий хлопець з позивним «Санта», який ну дуже круто готує борщ.

Все це також відображає дух нашого часу, в якому традиційні гендерні ролі відходять у минуле.

Чоловік готує борщ в відеороботі, створеній художницею Зінаїдою. Це відео - її спосіб розкрити всі перераховані вище спостереження, а також передати енергетику страви, яка залишається частиною національної культури в мінливому світі і навіть в умовах війни. 

Фестиваль триває з 18 по 22 квітня.

комментарии
ТОП Новость
11/09

Щербенко Арт Центр оголошує список фіналістів сьомого конкурсу молодих українських художників МУХі 2019 Міжнародна експертна комісія оцінила подані заявки від українських художниць та художників. За ...

10/09

 АРТ-РЕЗИДЕНЦІЯ «СЕМАНТИЧНИЙ СЮРРЕАЛІЗМ У ПРОСТОРІ ПОСТМОДЕРНІЗМУ СЛАВУТИЧА» 09-15 вересня 2019 р., м.Славутич, Київська область, Україна Проект реалізується КП «Агентство ...

Календарь
17/09

17 вересня, о 12.00, в приміщенні Національного музею історії України у Другій світовій війні відкриється виставка "Україна. Незакінчена війна". Керівник проекту - Любов Легасова. В експозиції ...

18/09

Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє персональну виставку скульптури Дмитра Грека «Мелодія буття». Звучання життя у просторі часу народжує неповторну ...

19/09

З 19 вересня по 27 жовтня 2019 р. Музей сучасного мистецтва України запрошує відвідати виставку «Музейна збірка. Федір Захаров. До 100-річчя від дня народження». Видатний художник, ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **