Наверх
Меню
Меню
Новость
18/04
Художниця Зінаїда Кубар представила на Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва ArtLima в Перу відеороботу «Борщ»
unnamed.jpg
unnamed.jpg

Художниця Зінаїда Кубар представила на Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва ArtLima в Перу відеороботу «Борщ»

Художниця Зінаїда Кубар взяла участь у наступному проекті міжнародної мистецької команди Food of War, що досліджує зв’язок між їжею та війною. Тематика цьогорічного проекту, представленого на Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва ArtLima в Перу, – їжа конфлікту. Для проекту Зінаїда створила відеороботу «Борщ», в якій привертає увагу до того, як українська традиційна, мирна, родинна страва видозмінилася у зоні бойових дій на сході України. Традиційний борщ перетворився у сухий, який сотнями тисяч пакетів десятки волонтерських організацій надсилали на фронт.

Якщо спробувати описати, що таке борщ, так, щоб було зрозуміло в будь-якому куточку світу, то можна сказати, що це густий, насичений овочевий суп. Українці готують борщ більш трёхста років. Існують десятки видів цієї страви, але буряк залишається його постійною складовою.

Мало сказати, що борщ - традиційна страва української кухні. Ця страва архетипічна. Для багатьох приготування борщу - особливий ритуал. Послідовність, медитативність процесу приготування, заглибленість в нього, поєднання інгредієнтів багато говорить про носіїв цієї кулінарної традиції.

Здавалося б, яке відношення борщ може мати до війни? З початком військових дій на сході України в 2014 році в середовищі українських жінок утворився цілий волонтерський рух. Вони готували і відправляли на фронт сухий борщ, підкоряючись природному бажанню - нагодувати своїх чоловіків. Так традиційне блюдо змінилося під впливом нових умов. Зараз навіть неможливо підрахувати, скільки кілограмів сухого борщу відправили на фронт за чотири роки.

Але борщ готують також на фронті. Тільки вже чоловіки.

Традиційно в Україні кухня була володінням жінок. У зоні військових дій Східної України жінок також чимало. Але вони не готують. Вони воюють. А польовий борщ готують саме чоловіки - і дуже смачно. Серед військових відомий хлопець з позивним «Санта», який ну дуже круто готує борщ.

Все це також відображає дух нашого часу, в якому традиційні гендерні ролі відходять у минуле.

Чоловік готує борщ в відеороботі, створеній художницею Зінаїдою. Це відео - її спосіб розкрити всі перераховані вище спостереження, а також передати енергетику страви, яка залишається частиною національної культури в мінливому світі і навіть в умовах війни. 

Фестиваль триває з 18 по 22 квітня.

комментарии
ТОП Новость
24/05

На підтримку Збройних сил України Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) запустив онлайн-виставку «Україна і українці» з фотографіями українців у традиційному вбранні минулих століть.   Виставка ...

21/05

  Український Дім у Києві презентує виставку плакатів, створених українськими митцями у дні війни   9 плакатів українських митців у форматі масштабних полотен широкоформатного друку ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **