Наверх
Меню
Меню
Новость
19/04
Анна Звягінцева здобула головну премію PinchukArtCentre 2018
ILS_0519.jpeg
ILS_0519.jpeg

Анна Звягінцева здобула головну премію PinchukArtCentre 2018

Микола Карабінович та група художників – Ярема Малащук та Роман Хімей – нагороджені спеціальними преміями. Приз громадськості отримала Аліна Клейтман 

Анна Звягінцева стала володаркою головної премії 5-го конкурсу Премії PinchukArtCentre – загальнонаціональної премії для молодих українських художників віком до 35 років.

 

Анна Звягінцева, Розчерки, 2018

Вона отримала винагороду 250 000 грн., а також місячну резиденцію у майстерні міжнародно визнаного художника.

Анна Звягінцева, Знайдені малюнки, 2018

Крім того, Анна Звягінцева автоматично увійшла до списку номінантів на здобуття Future Generation Art Prize 2019, всесвітньої премії у галузі сучасного мистецтва.

Анна Звягінцева, Пильові окуляри, 2017​

Першу спеціальну премію отримав Микола Карабінович.

Микола Карабінович, Голос тонкої тиші, 2018​

Група художників – Ярема Малащук та Роман Хімей – здобула другу спеціальну премію. Крім суми 60 000 грн., PinchukArtCentre також запропонує місячну міжнародну резиденцію для кожного з лауреатів.

Ярема Малащук та 
Роман Хімей, На кого ти нас покидаєш, батьку наш? 2018

Переможців обрало і оголосило під час церемонії нагородження в Києві авторитетне міжнародне журі, до складу якого увійшли Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre; Жанна Кадирова,художниця; Алісія Нок, куратор Центру Помпіду; Віктор Мізіано, куратор, головний редактор видання «Художественный журнал»; Даніел Музичук, куратор Muzeum Sztuki.

Анна Звягінцева, володарка головної Премії PinchukArtCentre 2018, та міжнародне журі Премії

Представляючи Анну Звягінцеву, володарку головної Премії PinchukArtCentre 2018, журі зазначило: «Анна Звягінцева привернула до себе увагу журі завдяки її витонченій та точній мові форм. Її поетика дуже дискретно розкриває для глядача політичний вимір, що не був таким явним. Вона визначає малюнок як форму відкритого письма, що виростає в скульптуру і простір. Її метод фіксує рух тіл і у повсякденні віднаходить особисте і колективне. Ми відзначаємо її цілісну практику та змістовний художньому потенціал».

Віктор Пінчук, засновник Премії PinchukArtCentre, Анна Звягінцева, володарка головної Премії PinchukArtCentre 2018

Коментуючи роботи володаря першої спеціальної премії Миколи Карабіновича, судді зауважили: «Журі було вражене видатною роботою Миколи Карабіновича. Ми відзначаємо її мінімалістичне і просте формулювання, що контрастно поєднується з комплексністю історичного і водночас дуже особистого наративу. Це перформативний жест-присвята, що віднайшов втілення у скромному тимчасовому монументі, який захоплює пам’ять репресованих, незалежно від їх етнічної чи національної належності».

Бйорн Гельдхоф, Олексій Тарасов, Микола Карабінович

Нагороджуючи Ярему Малащука та Романа Хімея другою спеціальною премією, журі підкреслило: «Ми відзначаємо спокусливу професійну художню мову фільму Яреми Малащука та Романа Хімея. В ньому показані люди у повсякденних ситуаціях і приділяється особлива увага деталям, плавно спонукаючи глядачів зануритись у захопливий досвід з неочікуваним поворотом, що відряджає їх з реальності до рівня піднесеного».

Роман Хімей, з групи Ярема Малащук та Роман Хімей, володарі другої спеціальної Премії PinchukArtCentre 2018​

Приз громадськості сумою 25 000 грн. отримала Аліна Клейтман за свою роботу «Спитай у мами».

Аліна Клейтман, володарка призу громадськості Премії PinchukArtCentre 2018

 

Переможець у цій номінації був відібраний на основі результатів голосування відвідувачів PinchukArtCentre протягом періоду з 22 лютого до 15 квітня 2018 року.

Аліна Клейтман, Запитай у мами, 2017–2018​

 

До шорт-листа, сформованого незалежною відбірковою комісією з більш ніж 650 заявок, увійшли 20 номінантів: Михайло Алексеєнко (27, Київ), Юліана Голуб (27, Харків), Катерина Єрмолаєва (32, Донецьк/Київ), Анна Звягінцева (30, Дніпро/Київ), Тарас Каменной (32, Харків), Микола Карабінович(29, Одеса), Аліна Клейтман (26, Харків), Віталій Кохан (30, Суми/Харків), Юлія Кривич (29, Дніпро), Саша Курмаз (30, Київ), Ларіон Лозовий (29, Київ), Роман Михайлов (28, Харків/Київ), Олег Перковський (33, Кам’янець-Подільський/Львів), Сергій Радкевич (30, Луцьк/Львів), Євген Самборський (33, Івано-Франківськ/Київ), Іван Світличний (28, Харків/Київ), Дмитро Старусєв (32, Макіївка), Павло Хайло (29, Луганськ/Київ), а також групи: Ярема Малащук (24, Коломия/Київ) та Роман Хімей (25, Коломия/Київ), Ревковський і Рачинський (Даніїл Ревковський, 24, Харків; Андрій Рачинський, 27, Харків).

Куратором виставки 20 художників-номінантів премії PinchukArtCentre 2018 виступила Тетяна Кочубінська. Виставка працюватиме до 13 травня 2018 року.

Фотографії надані PinchukArtCentre © 2018. Фотограф: Максим Білоусов, Сергій ІллінОлександр Пілюгін.

PinchukArtCentre.org

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **